BU TARTIŞMA  SİTEMİZDE AŞAĞIDA ADRESİ VERİLEN BÖLÜMÜN 47 İLE 139. YORUMLARI ARASINDAGEÇMEKTEDİR. İNCİLDE BÖLÜMLER ARASINDA AYNİ KONULARDA BİRBİRLERİ İLE ÇELİŞEN DEĞİŞİK İFADELER ÜZERİNDE YAPILMIŞTIR. iNCİLLERİN GERÇEKTEN BİR TANRI SÖZÜ OLUP OLMADIĞI KOSUNDA ÇOK FAYDALI BİLGİLER İÇERMEKTEDİR.

http://www.hzisahristiyanmiydi.com/iii04tanri%E2%80%99yi-kimse-gormedi-mi/tanriyi-kimse-gormedi-mi.html#comment-13456

 1. THOMAS demiş ki:
  September 11th, 2013 at 13:26SAYIN AKKURT SİZE İLGİNÇ BULABİLECEĞİNİZ BİR YAZI GÖNDERMEK İSTİYORUM.HRİSTİYANLIKTAKİ BOZULMALARIN VE PAGAN KÜLTÜRÜNÜN HRİSTYANLIĞI NASIL DEĞİŞTİRDİĞİ KONUSUNDA.SANIRIM OKURSUNUZ.
  OKURLARIMIZINDA OKUMASINI TAVSİYE EDERİM.Pavlus, elçilerin ölümünden sonra hakiki tapınmanın sahte öğretilerle kirletileceğini söylemişti (2. Selanikliler 2:3, 7’yi okuyun). Cemaatte sorumluluk sahibi olan kişiler arasından bile “sağlıklı öğretime katlanamayacak” olanlar çıkacaktı (2. Tim. 4:3). Pavlus o dönemin ihtiyarlarını şöyle uyardı: “Sizin aranızdan da bazıları çıkacak ve öğrencileri kendi peşlerinden sürüklemek için çarpıtılmış sözler söyleyecekler” (Elçi. 20:30). Bir ansiklopedi bu bozulmanın ardındaki önemli bir etkeni şöyle açıklıyor: “Biraz Yunan felsefesi eğitimi almış Hıristiyanlar, hem kendilerini entelektüel açıdan tatmin etmek, hem de bazı eğitimli paganları kendi dinlerine çevirmek için, inançlarını bu felsefenin terimleriyle ifade etme gereği duymaya başladılar” (The New Encyclopædia Britannica). Pagan fikirlerle çarpıtılan önemli bir öğreti, İsa Mesih’in kimliğiyle ilgiliydi. Kutsal Kitap onun Tanrı’nın Oğlu olduğunu söyler; Yunan felsefesi hayranları ise ısrarla onun Tanrı olduğunu söylüyordu.

  Bu mesele kilise konsillerinde görüşüldü. Konsillere katılanlar Kutsal Yazılara gereğince önem vermiş olsalardı mesele kolaylıkla halledilebilirdi, ama çoğu bunu yapmadı. Aslında çoğunluk daha konsillere gelmeden kendi kararını vermişti ve oradan, kararlarına daha da bağlı bir şekilde ayrıldılar. Bu toplantılarda çıkan kanun ve bildirilerde Kutsal Yazılara neredeyse hiç değinilmedi.

  Peki din adamları karar verirken Kutsal Yazıları neden daha fazla kullanmadılar? Charles Freeman isimli bir bilginin söylediğine göre, İsa’nın Tanrı olduğuna inananlar “İsa’nın Babadan, yani Tanrı’dan daha alt konumda olduğunu ifade ettiği çok sayıda sözünü çürütmekte zorlandı.” Bu nedenle kilise geleneğine ve daha sonra kilisede yetki sahibi olan kişilerin görüşlerine İncillerden daha fazla ağırlık verdiler. Bugün bile pek çok din adamı, Kilise Babaları dedikleri kişilerin Tanrı ilhamı olmayan sözlerine Tanrı’nın Sözünden daha fazla önem veriyor!* Bir teologla Üçleme konusunu konuştuysanız muhtemelen bunu siz de fark etmişsinizdir.
  Bu konsillerde yapılan görüşmelerin göze çarpar bir özelliği Roma imparatorlarının etkisiydi. Örneğin, Profesör Richard E. Rubenstein, İznik (Nikaia) Konsili hakkında şunları yazdı: “I. Constantinus [piskoposlara] hayallerinin ötesinde bir şeref ve zenginlik bahşetmişti. Bir yıldan az bir zaman içinde yeni imparator hemen hemen tüm kiliselerini onlara geri vermiş ve yenilemiş, ellerinden alınan işlerini ve unvanlarını da iade etmişti. . . . . Daha önce pagan rahiplerin sahip olduğu ayrıcalıkları Hıristiyan din adamlarına vermişti.” Bu nedenle “Constantinus, İznik Konsili’nin akışına yön verebilecek, hatta belki de akışı belirleyebilecek bir konumdaydı.” Charles Freeman sözlerine şunları ekliyor: “Bu durum, artık imparatorun sadece kiliseyi güçlendirmekle kalmayıp öğretileri de etkileyebileceğine dair bir emsal oluşturdu” (Yakup 4:4’ü okuyun).

  Bu konsillerde yapılan görüşmelerin göze çarpar bir özelliği Roma imparatorlarının etkisiydi. Örneğin, Profesör Richard E. Rubenstein, İznik (Nikaia) Konsili hakkında şunları yazdı: “I. Constantinus [piskoposlara] hayallerinin ötesinde bir şeref ve zenginlik bahşetmişti. Bir yıldan az bir zaman içinde yeni imparator hemen hemen tüm kiliselerini onlara geri vermiş ve yenilemiş, ellerinden alınan işlerini ve unvanlarını da iade etmişti. . . . . Daha önce pagan rahiplerin sahip olduğu ayrıcalıkları Hıristiyan din adamlarına vermişti.” Bu nedenle “Constantinus, İznik Konsili’nin akışına yön verebilecek, hatta belki de akışı belirleyebilecek bir konumdaydı.” Charles Freeman sözlerine şunları ekliyor: “Bu durum, artık imparatorun sadece kiliseyi güçlendirmekle kalmayıp öğretileri de etkileyebileceğine dair bir emsal oluşturdu” (Yakup 4:4’ü okuyun).

  Kilisenin ileri gelenleri İsa Mesih’in gerçek kimliğini tespit etmekte zorlanırken sıradan insanlardan birçoğunun böyle bir sorunu yoktu. Onlar imparatorun altınlarıyla ceplerini doldurmakla ya da kilisede daha yüksek bir konuma gelmekle ilgilenmiyordu. Bu yüzden meselelere daha tarafsız bir gözle, Kutsal Yazıların ışığında bakabiliyorlardı. Onlarla ilgili anlatılanlar bunu doğruluyor. Dönemin ilahiyatçılarından Nyssa’lı Gregorios, sıradan insanları şöyle eleştirdi: “Giysi satanlar, sarraflar, bakkallar, hepsi ilahiyatçı kesildi. Paranızın değerini öğrenmek istersiniz, sanki filozofmuş gibi Oğlun Babadan nasıl farklı olduğunu anlatırlar. Ekmeğin fiyatını sorarsınız, Baba Oğuldan büyüktür cevabını alırsınız. Banyonun hazır olup olmadığını sorarsınız, Oğlun yaratıldığını söylerler.” Evet, kilise yetkililerinin aksine halktan insanların pek çoğu görüşünü Tanrı’nın Sözünü kullanarak açıklıyordu. Gregorios ve diğer ilahiyatçılar bu sıradan insanları dinleselerdi iyi ederlerdi!

  SANIRIM KONU ÖZETLENMİŞTİR.BURDA CEVABINI VERMEMİZ GEREKEN SORU ŞU.BU BOZULMALAR KUTSAL KİTAPIN BOZULMASI MIDIR YOKSA BİR TAKIM SİYASİ,VE ÇIKARLAR YÜZÜNDEN KİŞİLERİN YANİ O DÖNEMDEKİ PİSKOPOSLARIN VEYA KONSİLLERİN SUÇU MUDUR?

 2. İ.AKKURT demiş ki:
  September 13th, 2013 at 09:53YAZIDA HZ. İSA’NIN TANRILAŞTIRILMASINDAKİ GERÇEKLERİ ÇOK DOĞRU BİR ANALİZİ VERİLMİŞ.İŞTE BU KONUDA BİZİM DE ANLATMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ GERÇEKLERİN ÖNEMLİ BİR KISMI BU. ADAMALAR RESMEN ROMANIN GÜCÜNE VE PAGANİZME BOYUN EĞMİŞLER.

  ANCAK YAZIDA BAZI EKSİKLİKLER VAR. ROMANIN GÜCÜNE VE PAGANİZME VE İSANIN TANRILAŞTIRILMASINA KATKI YAPAN PAVLUSA VE KUTSAL KİTABA AİT BİR ÇOK İFADE VAR. BU KONUDA PAVLUS VE KUTSAL KİTAPTA ÇOK MASUM DEĞİL. BU KONUYA KUTSAL KİTAPTAKİ YAZILARIYLA PAVLUS KAPI ARALAMIŞ VE SONRA GELENLERDE BU KAPIYI İYİCE AÇARAK HZ. İSAYI TANRIYA EŞ HALE GETİRMİŞLERDİR.

  SADECE BU DEĞİL TEVRATTA YASAKLANAN PUTPERESTLİK YANİ KİLİSELERE ROMA PAGANİZMİNDE OLDUĞU GİBİ TANRIYI SEMBOLİZE EDEN RESİM VE HEYKELLERDE DİKİLMİŞTİR.

  HEM İNCİLDE KUTSAL MABETE YIKICI İĞRENÇ ŞEYİN DİKİLMESİNDEN BAHSET (Markos-13-Daniel-9-11-12) MS.553 VE 680 DE İKİ KONSİL TOPLA RESİM VE HEYKELLERİ ÖNCE YASAKLA SONRA 787 DE İZNİKTE Kİ KONSİLDE SERBEST BIRAK VE KENDİ ELLERİNLE ONLARI KİLİSELERE DİK.SONRADA TANRI TEKTİR EŞİ BENZERİ YOK DE. BU NASIL AKIL ANLAMAK ÇOK ZOR.

 3. THOMAS demiş ki:
  September 13th, 2013 at 13:52ADAMLAR ROMANIN GÜCÜNE VE PAGANİZMİNE BOYUN EĞMİŞLER PAVLUS U VE KUTSAL KİTABİ DİNLEMEMİŞLER SAYIN AKKURT.BURDA NE PAVLUS UN NE DE KUTSAL KİTABIN RÖLÜ VAR.ZATEN PAVLUS DA UYARISINI YAPMIŞ.HATTA PAVLUS GÜN GELECEK EVLENMEYİ BİLE YASAKLAYACAKLAR DEMİŞTİ.BU İFADE PAVLUS UN MEKTUPLARINDA VAR.NİTEKİM PAPAZLAR VE RAHİBİLERE GÜN GELİPTE EVLENMELERİ YASAK EDİLMEDİ Mİ?Kİ HALA ÖYLE.KUTSAL KİTAP BÖYLE Mİ DEDİ ONLARA.GİDİN KİLİSELER DE İKONALI MI DOLDURUN DEDİ YA DA PAVLUS.İLK HRİSTİYANLAR SAVAŞA BİLE KATILMADILAR TARAFSIZLIKLARINI KORUDULAR.KİLİSELERDE Kİ İKONA UYGULAMALARI DA YOKTU.
  DEMEK Kİ UYGULAMADA YANLIŞLIKLAR VARDI
 4. İ.AKKURT demiş ki:
  September 13th, 2013 at 14:39İKONA, HEYKEL VE HAÇ GİBİ SEMBOLLERİN KİLİSELERDE VE İBADETLERDE KULLANILMASI KONUSU TAM BİR REZALET. BU KONUDA TABİKİ HEM PAVLUS HEMDE DİĞER KUTSAL KİTAP YAZARLARININ HİÇ BİR AÇIK KAPISI YOK.PAVLUSTA VE KUTSAL KİTABIN DİĞER YAZARLARINDA ÜÇLÜ TANRI ANLAYIŞI KESİN BİR ŞEKİLDE YOKTUR. HELE KUTSAL RUHUN TANRI OLMASI PAVLUSTA TEK BİR CÜMLE BİLE YOK.

  ANCAK HZ. İSANIN TANRRILAŞTIRILMASINA KAPIYI AÇAN PAVLUSTUR VE ÖZELLİKLE YUHANNA İNCİLİNDE İŞİN DOZU İYİCE KAÇMIŞTIR. YANİ BU KONUDA PAVLUS VE KUTSAL KİTABIN BAZI BÖLÜMLERİ DE MASUM DEĞİLDİR. ANCAK PAVLUSTA HZ. İSA AÇIKÇA TANRI İLAN EDİLMEMEKTEDİR VE BUNLAR PUTPRESTLİĞE SAPMIŞ OLAN KİLİSE ÖĞRETİLERİ KARŞISINDA DELİL OLARAK KULLANILABİLİR. BEN BUNLARI BU SİTEDE BİLDİĞİNİZ GİBİ “PAVLUSUN TANRISI ” BAŞLIĞI ALTINDA TOPLADIM.

  PAVLUSTA HZ. İSA İLE TANRI KESİN OLARAK AYRILMIŞTIR VE BABA TANRI DAİMA ÜSTÜNDÜR. ANCAK PAVLUS TA İSAYA BİR ÇOK TANRISAL NİTELİKLER EKLEMEKTEDİR. AMA AÇIKÇA İSA TANRI DEMEMİŞTİR VE İZNİK KONSİLİNDEKİ TESLİS KARŞITI ARİUS TAM BİR PAVLUSCUDUR. BU KONUDA EN SAF ANLAYIŞ TABİ Kİ HAVARİLERİN LİDERİ VE İSANIN KARDEŞİ YAKUBUN MEKTUBUDUR. TANRININ YÜCELİĞİ VE BİRLİĞİ KONUSUNDA TEVRAT VE KURANLA AYNİDİR.

 5. THOMAS demiş ki:
  September 13th, 2013 at 15:12SİZİN YUKARDA BAHSETTİĞİNİZ ŞEYLER YOK PAVLUS KAPIYI AÇTIMI AÇMADI MI KONUSU ASLINDA GAYET AÇIKTIR.SADECE PAVLUS UN SÖYLEDİKLERİNİ İYİ ANLAMAK BURDA ÖNEMLİDİR.
  BAKIN MATTA 13 Ü AÇIN İSA ORADA TARLASINA BUĞDAY EKEN BİR ÇİFTÇİDEN BAHSEDER.VE İLERKİ AYETLERDE ANLAMINIDA AÇIKLAR.ORADA İBRLİS TARAFINDAN EKİLEN DELİCELERDEN BAHSEDER.VE HASAT ZAMAMINA KADAR DELİCELER VE BUĞDAYLA BİRLİKTE BÜYÜYECEKTİR.HASAT VAKTİ GELDİĞİNDE ORAKÇILAR GELECEK(MELEKLER)DELİCELER İLE BUĞDAYLARI BİRBİRİNDEN AYIRACAKTIR.
  ASLINDA İSA OLACAKLARI BURADA ANLATIYOR YANİ SAHTE HRİSTYANLAR VE GERÇEK İSA NIN TAKİPÇİLERİ.BUNLAR GÜN GELDİĞİNDE HEPSİ AYRILACAK.
  İŞTE ANLATILAN ROMANIN GÜDÜMÜ,PAGAN ÖĞRETİLERİ VB..BUNLAR HEPSİ DELİCEDİR.VE GÜN GELDİĞİNDE BU DELİCELER AYRILACAK.ŞİMDİLİK SADECE BÜYÜMELERİNE İZİN VERİLİYOR.VE ÇOĞUNLUK BÖYLE ZATEN.
  SİZ DE BİR MÜSLÜMAN OLARAK FARKINDA OLMADAN BU DELİCELERİ İNCELEDİĞİNİZ İÇİN İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMIYOR VE ESAS İMAN ETMENİZ GEREKENE SIRT ÇEVİRİYORSUNUZ.ÇÜNKÜ SİZE GÖSTERİLEN DELİCELERDİR BUĞDAYLAR DEĞİL.
  PAVLUS ELBET BUĞDAY İDİ.ANCAK ELÇİLERİN ÖLÜMÜNDEN SONRA İŞTE BOZULMALAR BAŞLADI HALA DA DEVAM ETMEKTE.
  ANCAK ESAS ÖNEMLİ OLAN TANRI SÖZÜDÜR.VE TANRI SÖZÜ KUTSAL KİTAPTIR.ONUN DIŞINDAKİ HERŞEY DELİCELERDİR.YANİ İBLİS İN EKTİKLERİDİR.
 6. İ.AKKURT demiş ki:
  September 13th, 2013 at 17:06BİZ BUYDAYI DA DELİCEYİDE GÖRÜYORUZ. GÖRMEK İSTEMEYEN SİZ SİNİZ. BU BUYDAYA İÇİNE KATILAN DELİCELER KAYNAĞI PAVLUSLA BAŞLAR KUTSAL KİTAPTAKİ DİĞER YAZARLARLA DEVAM EDER.HADİ AYIKLA BAKALIM BUYDAYI DELİCEDEN AYIRABİLECEKMİSİN. BİR YERDE AK YAZIYOR BİR YERDE KARA.

  HANİ ELİNDE İSAYA İNMİŞ VAHİYLER HERDE. HZ. İSA VE HAVARİLER YUANANCA MI KONUŞUYORDU.HADİ AYIRDA BUYDAYI GÖRELİM. BİRİ DİYOR TANRI BİRİ DİYOR BAŞ MELEK MİKAİL, BİRİ DİYOR TANRININ OĞLU BİRİ MESİH BİRİ PEYGAMBER. NERDE TANRIDAN GELEN GERÇEK BUYRUKLAR.

  TANRI SÖZÜ KUTSAL KİTAPMIŞ. HANİ NEREDE KUTSAL KİTAP GÖSTER BANA.

 7. THOMAS demiş ki:
  September 13th, 2013 at 17:41BUĞDAYLARLA DELİCELER BİRLİKTE BÜYÜYOR HASAT ZAMANINA KADAR İLHAN BEY.AYIRACAK OLAN DA BİZLER DEĞİL iSA MESİHİN TA KENDİSİDİR.MELEKLERLE BİRLİKTE.
  GÖRMEK İSTEMEYEN ELBETTE SİZLERSİNİZ.HASAT ZAMANINDA HEM DELİCELER AYIKLANACAK HEM DE KİŞİLERVE BU AYIKLANMA İNSANIN İMANINA İTAATİNE YÜREĞİNE BAĞLIDIR.
  BİRİ TANRI DİYOR DİYORSUN DOĞRU DİYORSUN.BU TAMAMİYLE YANLIŞTIR.MELEK MİKAİL MİDİR.BU MANTIKLDIIR.ÇÜNKÜ TANRININ VERMİŞ OLDUĞU YETKİYLE İSA HAREKET EDECEKTİR.GÖKTEKİ İSMİ MİKAİL OLABİLİR.TANRININ OĞLU KAVRAMI E SEN ONUN OĞLU YA DA BEN TANRININ OĞLU OLMADIĞIMIZI MI ZANNEDİYORSUN.OĞULLUK KAVRAMI TEVRATTA TA GEÇER.MESİH KURTARICI DEMEKTİR.BEDEL KARŞILIĞI VEREREK KURTULUŞUMUZU SAĞLAMIŞTIR BU DA DOĞRUDUR.
  PEYGAMBER E ELBETTE İNSAN BEDENİ ALIPTA HEM ÖĞRETMENLİK HEM PEYGAMBERLİK YAPARAK YENİ AHDİN BAŞLANGICINI TEMSİL EDERİ.ESKİ AHİT MUSA İLE BAŞLAMIŞTI VE MUSA DA PEYGAMBERDİ.YANİ KISACA İSA DÜNYADAKİ GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK ADAMDIR AKKURT BEY.BÜYÜKLÜĞÜNÜ VE NİTELİKLERİNİ KABUL ETMEYEN SİZSİNİZ.BAKIN KAFA KARIŞIKLIĞI YOK BENDE HEPSİNİN AÇIKLAMASI VAR.KAFASI KARIŞIK OLAN SİZLERSİNİZ NE YAZIK Kİ.VE BEN BU DÜNYADAKİ EN BÜYÜK ADAMA İMAN ETMEKTEN GURUR DUYUYORUM ŞÜKÜR.
 8. İ.AKKURT demiş ki:
  September 14th, 2013 at 09:19NEYMİŞ EFENDİM DELİCELERİ İSA MESİH AYIRACAK MIŞ. İYİ OTURUNDA KIYAMETE KADAR GELİP DELİCELERİ AYIRMASINI BEKLEYİN. SİZ NE İŞE YARAYACAKSINIZ. DİNİN HAKİKATİ KALMAMIŞ BEKLEYİN İSA MESİH GELSİNDE ORTAYA ÇIKARSIN.2000 YILDIR BEKLENİYOR DAHA 2000 YIL BEKLERSİNİZ.PEKİ BU DİNİ GERÇEK HAKİKATİNE GÖRE İNSANLAR NASIL YAŞAYACAK. HZ. İSA TANRIYA TAPTI, SEPT GÜNÜNÜN TUTTU, SÜNNET OLDU. PUTLARA ADANAN HAYVANLARIN ETİNDEN YEMEDİ.İSA PAZAR GÜNÜ KİLİSEYE GİDİP HAÇA KARŞI İBADET ETTİMİ ÖNCE BUNU DÜZELTİN..BİRAZ İSANIN GERÇEK DİLİNİ BİLEN SÜRYANİLERE BAKIN NASIL İBADET EDİYORLAR. TANRIYA MI İSAYA MI ONU DA İYİ SORUN.

  İSAYI ŞİMDİDE BAŞ MELEK MİKAİL YAPTINIZ. ELDE GERÇEK BİLGİ OLMAYINCA BÖYLE ÇOOOOK YALPALARSINIZ.İŞİNİZ ÇOOOOK AMA ÇOOOK ZOR.ORTADA ORJİNAL TANRI SÖZLERİ KORUNAMAMIŞ. HİÇ Mİ İSANIN KARDEŞİ YAKUBUN MEKTUBUNU OKUMUYORSUNUZ. ORADA MELEK OLDUĞUNDAN BAHİS VAR MI? İSANIN KİMLİĞİNİ GERÇEK HAVARİ LİDERİ Mİ BİLECEK YOKSA SONRA GELENLER Mİ.BAŞ KAHİN DERSENİZ DAHA MANTIKLI OLUR. İBRANİLER MEKTUBUNDA APAÇIK YAZIYOR. İLLAKİ İSAYA BİR İLAHİLİK VERİN. ADAMCAĞIZ İNCİLDE BİR SÜRÜ YERDE “BEN İNSAN OĞLU İNSANIM DİYOR” PAVLUS BAK NE DİYOR. HİÇ OLMAZSA ONUN SÖZÜNÜ KABUL EDİN.

  “5-6 Çünkü tek Tanrı ve Tanrı’yla insanlar arasında tek ARACI vardır. O da İNSAN OLAN ve kendisini herkes için fidye olarak sunmuş bulunan Mesih İsa’dır. Uygun zamanda verilen tanıklık budur.” (Timeteos-2)

  SİZ ZATEN KENDİ KİTABINIZDAKİ SÖZLERİ ÇARPITIYORSUNUZ Kİ.AMA ŞİMDİ KİTABINIZIN BAŞKA BİR YERİNDEN BU İFADEYE ZIT İŞİNİZE GELEN BAŞKA BİR SÖZ BULURSUNUZ. SİZDE SABİT BİR SÖZ YOK Kİ. SEN DE HAKLISIN BİR YERDE AK BİR YERDE KARA DENİYOR.PAVLUS, LUKA, MATTA, MARKOS VS. SÖYLÜYOR. ONDAN SONRA BUNLAR TANRI SÖZÜ OLUYOR.

  SİZ ÖNCE İSAYA İMAN EDECEĞİNİZE TANRIYA İMAN EDİN.ÖNCE DİNİNİZDE HAYATINIZ DA TANRI VE ONA KULLUK VARMI ONA BAKIN.TANRIYI BIRAKIP ONUN GÖNDERDİKLERİNE İMAN EDİLMEZ. ÖNCE İMANI ÖĞRENİN.

 9. THOMAS demiş ki:
  September 14th, 2013 at 09:29YOKSA SEN TANRININ KIYAMETTE İYİ İLE KÖTÜLERİ AYIRACAĞINA İNANMIYOR MUSUN?ONA İNANIYORSUN AMA BUNA GELİNCE DALGA GEÇİYORSUN MÜHİM DEĞİL BUNLAR YAŞANACAK ŞEYLER ZATEN.BENİM YAKUPUN MEKTUBUNU TEKRAR OKUMAMA GEREK YOK.BENİM KUTSAL KİTAPI ANLAMAM SENİN ANLAMANDAN ÇOK DAHA AÇIK BİR KONU.BEN ŞÜKÜ TANRIMA DA İMANIM VAR GÖNDERDİKLERİNE DE.BAKIN TANRIYA İMAN ÖYLE İMAN ETTİM DEMEKLE OLMAZ.İŞLERE BAKAR.TANRININ VARLIĞINA ŞEYTANDA CİNLERİNDE İNANIYOR.SEN DEVAM ET BÖYLE
 10. THOMAS demiş ki:
  September 14th, 2013 at 09:32ÖNEMLİ OLAN TANRIYA İTAAT ETMEK YOKSA BİZİM SADECE İMAN EDEREK ŞETANDAN NE FARKIMIZ KALIR.TANRIYA İTAAT EDECEKSİN.İSANIN GÜNAHLARIMIZIN KURTULUŞUNU SAĞLAYAN BİR FİDYE BİR BEDEL OLARAK KENDİNİ KURBAN ETMİŞ OLDUĞUNA DA İMAN EDECEKSİN.BAK BAKALIM TEVRATTA TANRIYA İMAN MI VAR İTAAT Mİ
 11. THOMAS demiş ki:
  September 14th, 2013 at 09:35O BU DÜNYADA YAŞAMIŞ EN BÜYÜK ADAMDIR.SİZİN DE KABUL EDEMEDİĞİNİZ BU ZATEN.O EN BÜYÜKSE BENİM Kİ ONUN YANINDA KÜÇÜK KALIR.HAYIR OLAMAZ ÖYLE ŞEY DEDİĞİNİZ İÇİN BU İNAT.BİZİM KİTABIN HER YERİNDE İSA İSA İSA DİYE BAĞIRIYOR SEN HALA ÇARPITMA DİYORSUN.HEPSİ Mİ ÇARPITMA O ÇARPITMA BU ÇARPITMA.HADİ ORDAN AKKURT HADİ ORDAN
 12. THOMAS demiş ki:
  September 14th, 2013 at 10:10HAYIR PAVLUS UN SÖZÜNE ZIT BAŞKA BİR SÖZ SÖYLEMEME GEREK YOK.DİKKAT EDERSENİZ GÖNDERDİĞİNİZ TÜM AYETLERE AÇIKLAMA GETİRDİM.
  NE DİYOR PAVLUS TEKRAR BAKALIM.TANRININ TEK OLDUĞUNU BİR KERE AÇIKÇA İFADE EDİYOR BU BİR.BURDA İSA NIN TANRI OLDUĞUNA DAİR BİR KAPI VAR MI YOK.DEVAM EDELİM.TANRI İLE İNSANLAR ARASINDA TEK ARACI KİŞİNİN İSA OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.NEDEN?ÇÜNKÜ O İNSAN OLARAK KENDİNİ FİDYE OLARAK SUNDU.SON KURBAN İSA MESİHTİ.BU BAĞLAMDA ELBET İNSAN DİYECEKTİ PAVLUS BAŞKA NE DEMESİNİ BEKLEYEBİLİRİZ.İNSAN OLARAK KENDİSİNİ BİR FİDYE OLARAK SUNDUĞUNU İFADE EDİYOR.BU KADAR BASİT.
 13. İ.AKKURT demiş ki:
  September 14th, 2013 at 11:41BU NASIL TANRIYA İTAAT ETMEK HZ. İSA TANRIYA TAPTI, SEPT GÜNÜNÜN TUTTU, SÜNNET OLDU. PUTLARA ADANAN HAYVANLARIN ETİNDEN YEMEDİ.İSA PAZAR GÜNÜ KİLİSEYE GİDİP HAÇA KARŞI İBADET ETTİMİ. İSANIN YAPMADIĞI BU ŞEYLERİ YAPMAK MI İTAAT.BİZİM İÇİN EN BÜYÜK İNSAN DİYE BİR ŞEY YOK. PEYGAMBERLER ARASINDA AYIRIM YAPMAYIZ.BİZİM İÇİN MUHAMMED NEYSE İSA DA MUSA DA AYNİDİR.

  PEKİ PAVLUS İSAYA İNSAN OLMASINDAN BAŞKA NE DİYOR.YANİ RUH MELEK CİN VS.

  NEDEN İSA KENDİNİ İNSANLARA FİDYE OLARAK SUNSUN. KURTULACAK İNSANLAR DAHA DOĞMADAN TANRI TARAFINDAN SEÇİLMİYORMU?

 14. THOMAS demiş ki:
  September 14th, 2013 at 13:55İSA TANRIYA TAPTI,SEPT GÜNÜNÜ TUTTU,SÜNNET OLDU,HAYVANLARIN ETİNDEN DE YEMEDİ EVET.BU NEYİ İFADE EDER.İSA YAHUDİ DEĞİL MİYDİ?ELBETTE BUNLARI YAPTI.ANCAK YENİ AHDİ DA AÇIKLADI.KENDİSİNİN BEDENEN FİDYE OLACAĞINI DA AÇIKLADI.O 12 TANE HAVARİYİ VE PAVLUS U NEDEN SEÇTİ.İŞ OLSUN DİYE Mİ?HEPSİNİN GÖREVLERİ VARDI.VE ÖLDÜKTEN SONRA DA DEVAM ETTİ.KİLİSEDE Kİ İKONALARA GELİNCE :ONLARIN ZATEN SAVUNUCU DEĞİLİM Kİ AÇILAMA YAPAYIM SİZE.SİZE SÖYLUYORUM İŞTE GERÇEK İMANDAN NASIL SAPILMIŞ ANLATIYORUM ZATEN.YOKSA ŞU AN Kİ HRSİTİYANLIK DÜNYASI SANKİ ÇOK MU İSA YI ,HAVARİLERİ,YA DA PAVLUS U DİNLİYOR.DEĞİL HRİSTİYANLIK TÜM DÜNYA ZATEN YANLIŞ YOLDA.BU AYRIMLAR GÜN GELDİĞİNDE TANRI TARAFINDAN İSA YA YETKİ VERİLEREK AYIKLANACAK.
  İSA DİĞER PETYGAMBERLDEN FARKLI OLARAK GÜNAHSİZ BİRİYDİ.VE NİTELİKLERİ ÇOKTU.O YÜZDEN DÜNYADA YAŞAMIŞ EN BÜYÜK ADAMDIR.BAK SORUYORSUN BANA İSA HANGİSİ İNSAN MI TANRI OĞLU MU VB..ASLINDA HEPSİ.PAVLUS FİDYE OLAYINI ANLATIYOR.VE FİDYE MESELESİNDE İNSAN OLMASI NİTELİĞİNDEN O ANDA BAHSEDİYOR.AMA TANRI İLE ARAMIZDAKİ TEK ARACININ SADECE VE SADECE O OLMASINDAN BAHSEDİYOR.BU DA İSA EN BÜYÜK OLDUĞU ANLAMINA GELİR.MUSA NIN BİLE TANRIYA KARŞI HATASI OLDU.AÇ TEVRATI İRDELE.VE DİĞER PEYGAMBERLERİNDE.

  KURTULACAK İNSANLAR TANRI TARAFINDAN DAHA DOĞMADAN SEÇİLMİYORLAR.BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?

 15. İ.AKKURT demiş ki:
  September 15th, 2013 at 10:07SİZE HAYRET EDİYORUM. NEDEN HİÇ HAVARİLERİN LİDERİ VE HZ. İSANIN KARDEŞİNİN İNCİLDEKİ YAZDIKLARINI DİKKATE ALMIYOR DA İSANIN VE HAVARİLERİN DÜŞMANI OLMUŞ VE DAHA SONRA İMAN ETTĞİNİ SÖYLEYEN, ANCAK HAVARİLERİN ÖĞRETİLERİNE TERS FİKİRLER YAYDIĞI VE HAVARİLERLE ÇATIŞTIĞI İNCİLDEKİ KENDİ YAZDIĞI MEKTUPLARINDA SABİT OLAN BİRİNİN SÖZLERİNE UYUYORSUNUZ..BİRAZ AÇINDA GERÇEK İMANLI VE DİNİN İSADAN SONRAKİ LİDERİ YAKUBU OKUYUN. BAKALIM HİÇ YENİ AHİDDEN BAHSEDİYOR MU YOKSA YASAYA UYUN YANİ TEVRATA , YASAYA GÖRE EYLEM YAPIN MI DİYOR BİR BAKIN. EĞER ÇARMIHTA İNSANLARIN GÜNAHLARI İÇİN KEFARET BİR ÖNEMLİ İMAN KONUSU OLSAYDI HERHALDE YASADAN BAHSETTİĞİ KADAR BU KONUDAN DA BAHSEDERDİ. SÜRYANİLER TANRIYA NASIL TAPTIĞINA HİÇ BAKMAYIN SİZ GİDİNDE KİLİSEDE ŞARAPLA EKMEK YİYEREK TANRI YERİNE İSAYA TAPIN BAKALIM BUNUN HESABINI TANRIYA NASIL VERİRSİNİZ.

  BAKIYORUM İŞİNİZE GELMEYİNCE PAVLUSUN ORTAYA ATTIĞI VE YAKUBUN REDDETTİĞİ İMANLA VE TANRININ SEÇMESİYLE KURTULUŞU DA REDDEDİYORSUN.

  BAK BAZI SAPIKLIKLARI ANLADINIZ. İKONA VE TESLİS GİBİ. BİR GÜN PAVLUSUN BU DİNİ NASIL BOZDUĞUNU HERKES KABUL ETMEK MECBURİYETİNDE KALACAKTIR. İNCİLDE HERŞEY APAÇIK ORTADA. HAVARİLERLE NASIL KAVGA ETTİĞİ KENDİ MEKTUPLARINDA VE YAKUBUN MEKTUBUNDA APAÇIK ORTADA.

  SEN NASIL İSANIN TANRI OLMADIĞINI VE TESLİSİN BİR KİLİSE UYDURMASI OLDUĞUNU ANLADINSA BU KONUDA İNKAR EDİLEMEZ BİR GERÇEKTİR. İSANIN VE HAVARİLERİN DİNİN DE KİLİSE YOK.PAZAR AYİNİ YOK. ŞARAP EKMEKLE İBADET YOK. O SADECE TANRIYA İBADET EDERDİ.

  HZ. İSA ŞİMDİDE BAŞ MELEK MİKAİL OLDU.İNCİLDE AÇIK HİÇBİR DELİL YOK. ONLARCA YERDE İNSAN VE BAŞ KAHİN OLDUĞU YAZILIYOR BUNLARI GÖRMEMEK TÜMDEN KENDİ KUTSAL KİTABINIZI İNKAR ETMEKTİR.İNSAN BU KADAR MI KÖR VE MANTIKSIZ OLUR ANLAMAK ÇOK ZOR.

 16. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 10:03E SEN TAKMIŞSIN KAFAYI YAKUP A BEN DE PAVLUS A TAKTIM.NİYE KIZIYORSUN :)İNCİL BİR BÜTÜNDÜR AKKURT BEY.BİRİSİ BAŞKA ŞEYLERİ ANLATIRKEN BAŞKA BİR YAZAN BAŞKA BİR BAKIŞ AÇISINI VE NOKTAYI ANLATIR.SONUÇTA HEPSİ AYNI FİKİRDEDİR.SEN BIRAK HAVARİLER PAVLUS LA ÇATIŞMIŞ SAÇMALIĞINA.
  BAK YAKUP UN MEKTUBU NE DİYOR.Tanrı’nın ve Rab İsa Mesih’in kulu ben Yakup, dağılmış olan on iki oymağa selam ederim.

  VE NE DİYOR

  Öyleyse kardeşler, RABBİN GELİŞİNE dek sabredin. Bakın, çiftçi ilk ve son yağmurları alıncaya dek toprağın değerli ürününü nasıl sabırla bekliyor! 8Siz de sabredin. Yüreklerinizi güçlendirin. Çünkü RABBİN GELİŞİ YAKINDIR.

  BURDA İFADE ETTİĞİ HERHALDE TANRININ GELİŞİ DEĞİLDİR.AYRICA PAVLUS A BİR LAF SÖZ VAR MI.YOK.EYLEMLERİN ÜSTÜNDE DURUYOR.ÇÜNKÜ EYLEMSİZ BİR İMAN OLMAZ.SEN İSA YA İMAN ET.AMA GİT ADAM ÖLDÜR ZİNA YAP VB..BUNUN ÖNEMİ VARMI.BUNLARI ANLATIYOR.NE KADAR EĞİTİCİ BİR KONUŞMA.AYNI EĞİTİM İNCİL İN HER YERİNDE AYNI.KANUN YAZILMIŞ DİYOR EVE EFENDİMİZİN GÜNÜ DE VAR.ANCAK SEN EYLEM YAPMAZSAN NE İŞE YARAR DEMEK İSTİYOR.BUNDA PAVLUS LA ZITLIK VAR MI YOK.PAVLUS DA KANUN BİR YERE KADAR DEMİŞTİ.

  TANRININ SEÇMESİYLE KURTULUŞ İNSANLARI DEĞİL.GÖKTEKİ 144.000 LERİ KASTEDER.O BAŞKA BİR KONUDUR.

  İSA VE HAVARİLERİ DÖNEMİNDE ELBET KİLİSE YOKTU.PAZAR AYİNİ DE YOKTU.ŞARAP VE EKMEKLE İBADETTE YOKTU.ZATEN DOĞRU VE OLMASI GEREKEN DE BUDUR.BU KONUDA ZIT DEĞİLİM Kİ.SEN GİT ONU KİLİSE DE İSA YA TANRI DİYENLERLE ÇATIŞ.AMA SEN DE HAKLISIN.SANA GÖSTERİLEN HEP BU DELİCELER.İŞİN İÇİNDEN ÇIKMANDA BİRAZ ZOR.HANGİ HRİSTİYAN KENDİ KİTABINA GÖRE YAŞIYOR.16 17 YAŞINDA KIZLAR BAKİRELİKLERİNİ VERMEDİ Mİ AVRUPA DA ALAY KONUSU OLUYORLAR.PEKİ İSA HAVARİLER PAVLUS BÖYLE Mİ ÖĞRETTİ ONLARA AMA NE YAZIK Kİ YOLDAN ÇIKILMIŞ.NASIL YOLDAN ÇIKILDI İSE BUNUN SORUMLULUĞUNU DA TANRI GÖSTERİR BİR GÜN İNSANLARA ELBET.

  MİKAil OLMASI MANTIKLIDIR DEDİM.ÇÜNKÜ İSA İLK YARATILAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.PEKİ MİKAİL BAŞ MELEKTİR.PEKİ SEN ONUN YANİ MİKAİL İN İLK YARATILAN OLMADIĞINI KANITLAYABİLİR MİSİN?BEN İSA TANRI DEĞİL DİYORUM.KUTSAL KİTAP BÖYLE DİYOR.İSA KENDİSİN DE GÖKTEN GELDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ.PEKİ İSA GÖKTEN GELDİYSE NEDİR?MUHTEMELEN BİR MELEKTİR.PEKİ MELEK BEDEN ALARAK TÜM İNSANLIĞINI ADEM DEN OLAN GÜNAHLARINI FİDYE VEREREK ÖRTMÜŞSE NE OLMUŞ.YA BÖYLE OLDUYSA.OLMADIĞINI SEN KANITLAYAMAZSIN Kİ.AMA İNCİL SÖYLÜYOR.HA SEN İNANMIYORSUN.ONA BİZ BİR ŞEY DİYEMİYORUZ.KÖR VE MANTIKSIZ HANGİ TARAF ACABA.?BU TARTIŞILIR HER ZAMAN.
  KANUN GEÇİCİ İDİ.KURBANLAR DA ÖYLE.KANUNU PAVLUS ÇOK GÜZEL ANLATIR.YAKUPTA ANLATIYOR.TANRIYA İTAAT EN BAŞTA ÖNEMLİDİR.ÇÜNKÜ EYLEM YAPMADAN NASIL İTAAT ETTİĞİNİ KANITLAYABİLİRSİN.ANCAK HEPİMİZ KUSURLUYUZ VE HEPİMİZİ GÜNAH İŞLİYORUZ.BİZLERİ TAM OLARAK KANUN AKLAMAZ.AKLAYAMAZ.ÇÜNKÜ KANUNUN TEK BİR MADDESİNİ İHLAL ETTİĞİNDEN TÜM KANUNU İHLAL ETMİŞİN DEMEKTİR.VE İSA NE YAPTI BUNLARI DA İNCİL ÇOK GÜZEL ANLATIR.İSA BEDEN ALDIĞI İÇİN İNSANDIR.VE O BİZİM BAŞKAHİNİMİZDİR.BAŞKAHİNLER TEVRATTA HANGİ GÖREVDE İDİLER.AÇ OKU.O ZAMAN NE DEN İSA BİZİM BAŞKAHİNİMİZ?ÇÜNKÜ O DA BİZİM TANRI İLE ARAMIZDAK ARACIMIZDIR.ELBET İNSAN OLDUĞU VE BAŞKAHİN OLDUĞU YAZACAK ANLATACAK.İSA NIN NİTELİKLERİ BİTMEZ Kİ?TANRININ NİTELİKLERİ BİTMEDİĞİ GİBİ.
  PAVLUS ORTAYA ATTIĞI KURTULUŞ KENDİSİ VE HAVARİLERİNİN VE DAHA SONRA VAHİY DE YAZAN 144.000 LERİN KURTULUŞUDUR.YOKSA SENİN BENİM KURTULUŞUM DEĞİL AKKURT BEY.YAKUP DA ONDAN FARKLI DEĞİLDİ.SEN DEVAM ET PAVLUS HAVARİLERLE ÇATIŞMIŞ HİKAYESİNE.

 17. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 11:31BAK SANA YAKUP UN MEKTUBUNDAN KESİTLER SUNAYIM.BUNUN NERESİ PAVLUSLA ÇELİŞKİ AÇIKLAKardeşlerim, YÜCE RABBİMİZ İSA MESİH E İMAN EDENLER olarak insanlar arasında ayrım yapmayın.

  KANUNU ANLATIYOR

  Komşunu kendin gibi sev» diyen Kutsal Yazı’ya uyarak Kralımız Tanrı’nın Yasasını gerçekten yerine getiriyorsanız, iyi ediyorsunuz. 9Ama insanlar arasında ayrım yaparsanız, günah işlemiş olursunuz; Yasa tarafından, Yasa’yı çiğneyenler olarak suçlu bulunursunuz. 10Çünkü Yasa’nın her dediğini yerine getiren, ama tek bir noktada ondan sapan kişi bütün Yasa’ya karşı suçlu olur. 11Nitekim «Zina etme» demiş olan, aynı zamanda «Adam öldürme» demiştir. Eğer sen zina etmez, ama adam öldürürsen, Yasa’yı çiğnemiş olursun. 12ÖZGÜRLÜKY YASASI İLE ayargılanacak olanlar gibi konuşun ve davranın. 13Çünkü yargı, merhamet göstermemiş olana karşı merhametsizdir. Merhamet, yargıya galip gelir.

  BURADA BAHSETTİĞİ YASA TEVRATIN YASASI MIDIR?YOKSA ÖZGÜRLÜK YASASI DİYOR NE DEMEK İSTİYOR ACABA BİR DÜŞÜN.

  BEN PAVLUS LA ÇATIŞAN 1 TANE YAZI GÖREMEDİM.İSA MESİH E İMANDAN BAHSEDİYOR TANRININ VE İSA NIN KULUYUM DİYOR.EĞER YAKUP İSA YI SADECE İNSAN OLARAK GÖRSEYDİ BU TABİRİ KULLANMAZDI.ONUN GELİŞİNDEN BAHSEDİYOR.YASANIN ÖNEMİNİ VURGULUYOR ANCAK ÖZGÜRLÜK YASASINDAN BAHSEDİYOR.DAHA HALA YENİ AHDİ SÖYLEMİYOR YAKUP DİYORSUN.YANİ KOCA İNCİL DE SIĞINDIĞIN 5 BÖLÜMDEN OLUŞAN YAKUP UN MEKTUBU.PES DİYELİM NE DİYELİM

 18. İ.AKKURT demiş ki:
  September 16th, 2013 at 11:46KONU BAYAĞI İYİ GİDİYOR. BAK NE GÜZEL KİLİSE,PAZAR GÜNÜ KOMÜNYON AYİNİ SONRADAN İCAD OLDU DİYORSUN. AMA İNCİLDE BUNLAR YAZIYOR. KİLİSENİN VE PAZAR AYİNİNİN EKMEKLE ŞARABIN İCAT EDİLMESİ SÜNNETİN VE PUTLARA KESİLEN KURBAN YENMEMESİ KONUSUNU KALDIRAN PAVLUSTUR. SEN NE KADAR GÖRMEZLİKTEN GELSENDE HZ.İSA VE ELÇİLERLE PAVLUSUN İNCİLİ, İSASI,DİNİ ZITLIKLARLA DOLU. BUNLARI UZUN UZUN TARTIŞMIŞTIK. AÇIKÇA HAVARİLERE HAKARET EDEN KENDİSİ TEKRARA HATIRLATAYIM.“4 Çünkü size gelen ve bizim tanıttığımızdan DEĞİŞİK BİR İSA’YI tanıtanları pekâlâ hoş görüyorsunuz. Ayrıca, aldığınız ruhtan farklı bir ruhu ve kabul ettiğinizden farklı bir müjdeyi kabul ederek bunları hoş görüyorsunuz.
  5 Sözüm ona ÜSTÜN ELÇİLERDEN hiç de aşağı olduğumu sanmıyorum!

  16 Yine de insanın KUTSAL YASANIN GEREKLERİNİ YAPARAK DEĞİL, İsa Mesih’e İMAN EDEREK AKLANDIĞINI biliyoruz . Bunun için bizde Yasa’nın gereklerini yaparak değil, Mesih’e iman ederek aklanalım diye Mesih İsa’ya iman ettik. Çünkü hiç kimse YASANIN GEREKLERİNİ YAPARAK AKLANMAZ.”(Galatyalılar-2)

  İMANLA KURTULUŞ ÖNEMLİ DİYOR VE EYLEMİ REDDİYOR. TABİ LİDER YAKUP BUNA İNCİLDE REDDİYOR. SEN EN İYİSİ SİTEDEKİ BU KONUYU İŞLEYEN LİNKİ TEKRARA OKU. AYNİ FİKİRDELER Mİ GÖR.

  http://www.hzisahristiyanmiydi.com/kurtulus-lutuf-ve-imanla-midir-yoksa-eylemle-midir/kurtulus-lutuf-ve-imanla-midir-yoksa-eylemle-midir.html#more-179

  İSA GELECEK SE 2. GELİŞİNDE GÖKTEN GELECEĞİNİ SÖYLÜYOR. HZ. İSA MERYEMDEN DOĞMUŞTUR. BELKİ RUHLAR ALEMİNİN İLK DOĞANIDIR. BU KONU DA ÇOK AZ BİLGİ VAR. OTUZA YAKIN YERDE BEN İNSANIM DİYOR BU İFADEYİ GÖRMÜYORSUNUZ KALKIP BİR YERDE MECAZ OLAN BİR İFADEYİ GÖRE HÜKÜM VERİYORSUNUZ.

  MANTIKLI BİR İNSANIN İNCİLDE TEK GÜVENDİĞİ BÖLÜM İSANIN HEM KARDEŞİ HEMDE HAVARİLERİN LİDERİ OLAN YAKUBUN MEKTUBU OLMALIDIR. EĞER HAÇTA GÜNAHLARA KEFARET OLSAYDI YAKUP BU ÖNEMLİ ERÇEĞİ YAZARDI. BU PAVLUSUN İDDİASI VE PAVLUSUN İSASI. HAVARİLERİN İSASI FARKLIDIR.

  PAVLUS DA KİM OLUYOR. İSADAN KAÇ SAAT DERS DİNLEMİŞ.

  BEN İNSANLARDAN GİZLEDİĞİNİZ VE İNCİLDE OLAN BU ÇELİŞKİLERE DİKKAT ÇEKMEYE DEVAM EDECEĞİM. Kİ İNSANLAR DOĞRU İMANI BULSUN.

 19. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 11:53GERÇEKTEN KOMİKLİĞİN HAD SAFHADA.DÖNDÜN DOLAŞTIN.YİNE TOĞU TACA ATMA GİRİŞİMLERİ.SEN HİKAYE YAZAĞINA BENİM YAZDIKLARIMA ZIT BİR KANIT GÖSTER DE İNANAYIM.PAVLU HİÇBİR ŞEYİ KALDIRMADI.KALDIRAN ROMA İŞGALİ SONUCUNDA ELÇİLERİN ÖLÜMÜNDEN SONRA ORTAYA ÇIKMIŞTIR.BAK BEN SANA YAKUP UN MEKTUBUNDAN KAÇ TANE KANIT SUNDUM.HALA BIÇAK MAKAS HİKAYESİ GİBİ YOK YOK ÖYLE DEĞİL BÖYLE DEMEYE DEVAM EDİYORSUN.SEN DEVAM ET ÇELİŞKİ DİYE SUNDUĞUN ŞEYLERE.SUN Kİ DELİCELER BÜYÜMEYE DEVAM ETSİN.
 20. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 12:08Ben gökten kendi isteğimi değil, beni gönderen Allah’ın isteğini yerine getirmek için geldimyUHANNA 6 :38BAKA BAKALIM GÖKTEN 2.GELİŞİ YÜZÜNDEN Mİ GÖKTEN GELDİM DİYOR İSA MESİH.ALLAH AKIL VERSİN SANA

  “Baba, saat geldi. Oğlun’u yücelt ki, Oğul da seni yüceltsin. 2Çünkü sen O’na BÜTÜN İNSANLIK ÜZERİNDE YETKİ VERDİN.. Öyle ki, O’na verdiklerinin hepsine SONSUZ YAŞAM versin.

  Çünkü dünyanın kuruluşundan önce sen beni sevdin

  Görünmez Tanrı’nın görünümü, bütün YRATILIŞIN İLK DOĞANI ODUR.

 21. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 12:09GÖKTEN GELMİŞ VE İK YARATILAN OLDUĞU ÇOK AÇIK.AKKURT BEY.İSA KENDİSİ BİZZAT SÖYLÜYOR BUNU DUASINDA.
 22. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 12:12BAK NE DİYOR DUASINDA BÜTÜN İNSANLIK ÜZERİNDE BİR YETKİ ALDIĞINI SÖYLÜYOR.İNSAN İNSANA EGEMEN OLABİLİR Mİ?İNSAN İNSANIN ÜZERİNDE YETKİ SAHİBİ OLABİLİR Mİ?İNSAN NEDİR Kİ GÜNAHKAR ZAVALLI BİR VARLIK.O HİÇ TÜM İNSANLIK ÜZERİNDE YETKİLİ OLABİLİR Mİ?İSA BİZZAT KENDİ AĞZINDAN TÜM BUNLARI DUASINDA DİLE GETİRİYOR.KONU BU KADAR AÇIK ASLINDA.GÖREBİLENE TABİİ
 23. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 14:28BAK SANA İSA DAN BİZZAT KENDİSİNDEN BİR İFADE.BUNU DİRİLTİLDİKTEN SONRA SÖYLÜYOR.GÖKTE VE YERYÜZÜNDE BÜTÜN YETKİ BANA VERİLDİ.İŞTE BEN DÜNYANİN SONUNA DEK HER AN SİZİNLE BİRLİKTEYİM.(MATTA 28)

  İNSAN OLANA TANRI TÜM YETKİYİ VERİR Mİ SAYIN AKKURT.VE HAVARİLERİNE DÜNYANIN SONUNA DEK ONLARLA BİRLİKTE OLACAĞINI SÖYLÜYOR.

  HERŞEY APACIK ORTADA

 24. İ.AKKURT demiş ki:
  September 16th, 2013 at 14:37İYİ DE ADAM YERYÜZÜNDE NETİCEDE İNSAN OLDU VE BEN İNSAN OĞLUYUM DEYİP DURUYOR. AMA AYNİ ZAMANDA TANRI OĞLUYUM DA DİYOR. ANCAK BUNLAR ONUN YERYÜZÜNDE YAŞAMIŞ BİR İNSAN OLMADIĞI MANASINA GELMEZ. GERÇEĞE BAKILIRSA HERKES GÖKTEN GELDİ.YANİ ÖNCE İSA GİBİ RUHLAR ALEMİNDE VAR OLDUK.AYNİ DURUM HZ. MUHAMMED İÇİNDE GEÇERLİ. ALLAH “BEN SENİ ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERDİM” HADİSLERDE ÖNCE SENİN NURUNU YARATTIM VE DAHA SONRA HERŞEYİ SENİN NURUNDAN YARATTIM DİYOR. BÜTÜN BUNLAR HZ. MUHAMMEDİN İNSAN GİBİ YERYÜZÜNDE YAŞADIĞI GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ ÖBÜR ALEMDE NE OLURSAN OL. İNSAN GİBİ YAŞAMASI ONUN İNSANLIĞA RAHMET YANİ KURTARICI OLMASINI ENGELLEMEZ. BÜTÜN PEYGAMBERLER İNSANLIĞIN KURTULUŞU İÇİN GELMİŞLERDİR.

  ÖNCE SİZLER TANRININ GERÇEK BUYRUKLARINI ARAYIP BULUN DA GERÇEK İSAYI ÖĞRENİN PAVLUSTA FARKLI YUHANNADA FARKLI MARKOSTA FARKLI YAKUPTA FARKLI BİR İSANIN HANGİSİ GERÇEK İSADIR. HEPSİ AYNİ ŞEYİ ANLATIYOR DEME.

  BAK PAVLUS ELÇİLERİN İSASINA İNANMAYIN BENİM İSA’MA İNANIN DİYOR.

 25. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 15:28HAKİKATEN SAÇMALIYORSUN AKKURT BEY.SEN BİZLERİN DÜNYAYA GELMEDEN EVVEL RUHLAR ALEMİNDE OLUPTA DÜNYAYA GELDİĞİMİZİ NERDEN ÇIKARDIN.BÖYLE BİR ŞEY YOK Kİ.VE BUNU BAĞLAYARAK İSA YO DA BUNA BAĞLIYORSUN.HAKİKATEN BEN BU KADARINI SİZE HİÇ YAKIŞTIRAMADIM.DEVAM EDELİM İSA NIN SÖZLERİNE :

  Siz aşağıdansınız, ben yukarıdanım»Siz bu dünyadansınız, ben bu dünyadan değilim.

  İSA AÇIKÇA NEREDEN GELDİĞİNİ SÖYLÜYOR.NEDEN İSA BABASIZ DÜNYAYA GELDİ.HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ ACABA.BU ONUN KUSURSUZLUĞUNU VE GÖKTEN GELDİĞİNİ SİMGELEMEK İÇİNDİR.

  DEVAM EDELİM :

  İsa, «Size doğrusunu söyleyeyim, İbrahim doğmadan önce ben varım

  YANİ İBRAHİM BİLE VAR OLMADAN ÖNCE KENDİSİNİN VARLIĞINI SÖYLÜYOR.BU BÖYLE YUKARDA BİR RUH ALEMİ VARDA BİLMEM NE GİBİ SÖYLEDİKLERİNE ASLA UYMAZ.

  KISACA ÖZETLE ŞUDUR.TANRININ TEK OLDUĞUNA VARLIĞINA VE İSA MESİH İ GÖNDERDİĞİNE İMAN EDECEKSİN.SONSUZ YAŞAMI ASLA BANA İMAN EDEREK ALABİLİRSİNİZ DİYOR İSA AÇIKÇA.
  YOK PAVLUS UN İSA SI,HAVARİLERİN İSA SI DİYE BİR AYRIM İNCİL DE KESİNLİKLE AMA KESİNLİKTE YOKTUR.

  BUNU ANCAK SEN VE SENİN GİBİLER SÖYLER.BUNLAR BOŞ ÇIRPINIŞLARDIR.SON YAZDIKLARINDAN DA BOŞ ÇIRPINIŞLAR OLDUĞU ORTADA ÇÜNKÜ KAPI BULAMIYORSUN ARTIK.SEN BİLİRSİN AKKURT BEY.

 26. İ.AKKURT demiş ki:
  September 16th, 2013 at 16:29DİYORSUN Kİ “YOK PAVLUS UN İSA SI,HAVARİLERİN İSA SI DİYE BİR AYRIM İNCİL DE KESİNLİKLE AMA KESİNLİKTE YOKTUR.” ŞİMDİ HAZIR OL.O ZAMAN GEL ŞUNU YAPALIM KİM DOĞRU KİM YANLIŞ YAZIP UYDURUYOR ORTAYA ÇIKSIN. BEN PAVLUSUN İSASINI İNCİLİNİN VE KUTSAL RUHUNUN HAVARİLERİNKİNDEN FARKLI OLDUĞUNU VE DİĞER ELÇİLERLE ÇATIŞTIĞINI KENDİ AĞZINDAN VE İNCİLDEKİ SÖZLERİNDEN İSPAT ETMEYE HAZIRIM.

  GEL DÜRÜST OLALIM EĞER BU FARKLI İMAN ANLAYIŞININ İNCİLDE OLMADIĞINI SEN İSPAT EDERSEN BEN HIRİSTİYAN OLACAĞIM.

  BEN İDDİAMA İNCİLDEN PAVLUSTAN DELİL GÖSTERDİĞİMDE O ZAMAN SEN BUNU KABUL EDECEKSİN VE MÜSLÜMAN OALACAKSIN DEMİYORUM. SADECE İNCİLDEKİ ELÇİLERİN LİDERİ VE İSANIN KARDEŞİNİN MEKTUBUNDA ANLATILAN İMAN ESASLARINA VE İSAYA İMAN EDECEKSİN.

  HADİ GEL HİÇ KIVIRMA. BEN ZATEN AŞAĞIYA ALDIĞIM SENİN İMAN ESASINA İNANIYORUM.

  “”TANRININ TEK OLDUĞUNA VARLIĞINA VE İSA MESİH İ GÖNDERDİĞİNE İMAN EDECEKSİN.”

  HAYDİ HODRİ MEYDAN

 27. THOMAS demiş ki:
  September 16th, 2013 at 16:43AKKURT BEY.BU KONULAR SENİN SİTENDE KONUŞULDU DEFALARCA KONUŞMAYA GEREK YOK.BAK AŞAĞIDA SOL TARAFTA BAŞKA KİŞİLERLE KONUŞMUŞSUN ZATEN.BEN DE FGARKLI BİR ŞEY YAZMAYACAM Kİ BURAYA.BENİ TEKRARDAN ZATEN MÜSLÜMAN YAPAMAZSIN.ESKİDEN ÖYLEYDİK.ÖNCEKİ ŞEYLER GERİDE KALDI.HER NEYSE.
  SENİN YAKUPTA Kİ İMANA İMANCIN VAR İSE O ZAMAN BEN TANRININ VE İSA MESİHİN KULUYUM DEDİĞİNE DE İNANACAKSIN.VE ONUN TEKRARDAN GELİŞİNE DE.BUNLARA İNANMIYORSUN Kİ SEN.SEN İSA NIN NORMAL SIRADAN BİR İNSAN OLARAK PEYGAMBERLİK GÖREVİ İÇİN DÜNYAYA GELDİĞİNE (AMA SADECE BİR İNSAN OLARAK)İNANIYORSUN.AMA BU İNANIŞ YANLIŞ BİR İNANIŞTIR.
  İSA SONSUZ YAŞAM BENİM ELİME TÜM İNSANLIĞIN YETKİSİ BENİM ELİMDE DİYOR.BIRAK YAKUP UN MEKTUBUNU DA ÖNCE MATTA DA MARKOS DA LUKA DA YUHANNADA KENDİSİNİN BİZZAT AĞZINDAN SÖYLEDİKLERİNE BAK.
  BAKIN EYLEMDEN BAHSEDİYOR YAKUP.PAVLUS İMANDAN BAHSEDİYOR.PETRUS OKU O DA FARKLI BİR NOKTA ANLATIR.
  SONUÇTA İNCİL EĞİTİMİNİN SONU AYNI KAPIDIR.
  EYLEMSİZ İMAN ÖLÜDÜR.İTAATSİZ BİR İMANDA YANİ EYLEM OLMADAN EDİLEN İMANDA ÖLÜDÜR.BAK BEN BUNU SÖYLEDİĞİME GÖRE DEMEK Kİ İNCİLDEN VE KUTSAL KİTAPTAN BİR ŞEYLER ÖĞRENMİŞİM Kİ BUNLARI SÖYLÜYORUM.AMA MAALESEF İNAT SENDE.ÇÜNKÜ YEDİREMİYORSUN KENDİNE BEN KİTAP ÇIKARMIŞIM İNTERNET SİTESİ KURMUŞUM NASIL YANILMIŞ OLABİLİRİM DİYORSUN.SEN BANA HODRİ MEYDAN DEMEDEN EVVEL.BENCE SEN GİR ODANA GÜZEL BİR DUA ET.DE Kİ ALLAHIM NE OLUR BANA SENİNLE İLGİLİ İSA İLE İLGİLİ GERÇEKLERİ GÖSTER GÖRMEMİ SAĞLA.VE TEKRAR ARAŞTIR.TEKRAR OKU.ÇÜNKÜ GÖREMİYORSUN.ONDAN SONRA GEL SESLEN BANA.BEN BURDA OLACAM USTA
 28. İ.AKKURT demiş ki:
  September 17th, 2013 at 10:46HAYROLA NE OLDU “-İNCİLDE KESİNLİKLE PAVLUS İLE HAVARİLER AYNİ FİKİRDEDİR İDDİANA.” GEL KENDİ KİTABINA BAKALIM DİYORUM. NEDEN KAÇIYORSUN. NEDEN GERÇEKLERLE YÜZLEŞMİYORSUN.BAK PROTESTAN,KATOLİK VE ORTODOKS KİTLENİN GÖRMEK İSTEMEDİĞİ BAZI ŞEYLERİ GÖRMÜŞSÜN. BOŞ YERE GERÇEKLERİN
  ÜZERİNİ ÖRTEMEZSİN. VİCDANINDAN KAÇAMAZSIN.

  PAVLUSLA YAKUP FARKLI NOKTALAR ANLATMIYOR. AYNİ NOKTADAKİ FARKLARI ANLATIYORLAR. KONU İMAN KONUSUYSA YAKUP, PAVLUSUN İDDİALARININ YANLIŞLIĞINI ORTAYA KOYARAK ONA CEVAP VERİYOR. ONUN YANLIŞ ÖĞRETİLERİNİ DÜZELTİYOR. TIPKI PAVLUS ANADOLU’DAKİ MİSYON FAALİYETLERİNDEN KUDÜSE YAKUBUN YANINA GİTTİĞİNDE OLDUĞU GİBİ. “YANLIŞ ŞEYLER ÖĞRETİYORSUN. GİT MABEDE KURBAN ADA VE ARIN DEDİĞİ GİBİ.BAK İYİ OKU YAKUP HANGİ YASAYI-ANTLAŞMAYI YÜCELTİYOR İYİ ÖĞREN.YAHUDİ MABEDİNDEN FARKLI BİR KİLİSEMİ KURMUŞLAR ANLA.

  21“Ne var ki, duyduklarına göre sen öteki uluslar arasında yaşayan bütün Yahudiler’e, çocuklarını sünnet etmemelerini, törelerimize uymamalarını söylüyor, MUSANINYASASINA sırt çevirmeleri gerektiğini öğretiyormuşsun……………
  Böylelikle herkes, seninle ilgili duyduklarının asılsız olduğunu, senin de KUTSAL YASA’ya uygun olarak yaşadığını anlasın.” ELÇ.İŞL.-21

  HADİ BUYUR DEKİ ARALARINDA İHTİLAF YOK. PAVLUS YASA İNSANI KURTARMAZ KÖLELİK GETİRİR DİYOR. YAKUP ÖZGÜRLÜK YASASINA GÖRE YAŞA, SÜNNETİ RED ETME DİYOR. BUNLAR AYNİ ŞEYİ ANLATMAK OLUYOR ÖYLEMİ. BAKALIM İSANIN KARŞISINA ÇIKINCA SANA “-BUNLARI GÖRMEDİN Mİ NEDEN BENİM KARDEŞİME DEĞİLDE DİNİMİ DEĞİŞTİRENE UYDUN ” DEMEYECEK Mİ GÖRECEĞİZ.

  BANA TAVSİYE ETTİĞİN DUAYA YÜREKTEN AMİN DİYORUM. SEN DE DEVAM ET GERÇEKLERE BAYAĞI YAKINSIN.AZ BİR YOLUN KALMIŞ.

 29. THOMAS demiş ki:
  September 17th, 2013 at 12:24NEDEN KAÇAYIM Kİ.TARTIŞMANIN SONUCU GELMEYECEK ONDAN UZATMAK İSTEMİYORUM.AŞAĞIDA BU KONU DAHA ÖNCE TARTIŞILDI ÇÜNKÜ.
  YAKUP UN HİÇ BİR ŞEYİ DÜZELTİĞİNİ FALAN YOK.NEREDE PAVLUS UN ALEYHİNDEN BİZ LAF VAR.BULAMAZSIN.İMAN AYNI İMANDIR.KUDUSTE Kİ TARTIŞMADA DA KAFANA GÖRE YAKUP YANLIŞ ŞEYLER ÖĞRETİYORSUN DİYE BİR TABİRİNİ BEN BULAMADIM.ELÇİLERİN İŞLERİ 21 DE ANLATILANLARI KUDUS TE BAŞINA GELECEKLERİ PAVLUS ZATEN BİLİYORDU.BİLE BİLE GİTTİ.(KUTSAL RUHUN YÖNLENDİRMESİ İLE )

  YAKUP VE DİĞERLERİ ONU İSTEKLE KARŞILADILAR.BİRLİKTE DUA ETTİLER.TANRI BİRLİKTE YÜCELTTİLER DİYE YAZAR.SENİN VERDİĞİN AYETLERDEN EVVEL.BURDA PAVLUSLA TARTIŞMA YOK.DIŞLAMA YOK.ANCAK YENİ AHİT KOLAY DEĞİLDİ.ÖYLE ŞIP DİYE OTURMAZ ÖYLE ŞEY.VE PAVLUS UN HAYATİ TEHLİKESİ VARDI.ELÇİLER BUNU BİLİYORLARDI.ELBETTE BU İŞLER ÖYLE TAMAM SÜNNET KALKTI,KURBAN KALKTI DİYE ELBETTE OLMAZ.YUKARDA YAZDIKLARIN BUNLARIN SONUCUDUR.ONA BAKARSAN ELÇİLERİN İŞLERİ 15 DE PAVLUS ÖĞRENCİSİ TİMETOUS U SÜNNET ETTİRDİĞİ YAZAR.SIRF YAHUDİLER ONU KABUL EDEBİLSİN DİYE.ÇÜNKÜ TİMETOUS YUNANLI İDİ.
  VE ELÇİLER PAVLUS UN İYİLİĞİ İÇİN SUKÜNETLE HALLOLMASI İÇİN BÖYLE BİR DURUM VAR NE YAPMALI DİYE TARTIŞTILAR.MADEM PAVLUS YAKUP LİDERLİĞİNDEKİ HAVARİLERİN ÖĞRETİLERİNE ZIT ŞEYLER SÖYLÜYOR ELLERİNE FIRSATTA GEÇMİŞ KENDİLERİ YAHUDİLERİN ELİNE VERMEZMİY Dİ?AMA DİKKAT EDERSEN BÖYLE YAPMADILAR.
  BAK PAVLUS İLERDE NASIL ÖZETLİYOR YAPTIĞI DAVRANIŞLARINI OKUYALIM .

  Ben özgürüm, kimsenin kölesi değilim. Ama daha çok kişi kazanayım diye herkesin kölesi oldum. 20Yahudileri kazanmak için Yahudilere Yahudi gibi davrandım. Kendim Kutsal Yasa’nın denetimi altında olmadığım halde, Yasa altında olanları kazanmak için onlara Yasa altındaymışım gibi davrandım. 21Tanrı’nın Yasasına sahip olmayan biri değilim, Mesih’in Yasası altındayım. Buna karşın, Yasa’ya sahip olmayanları kazanmak için Yasa’ya sahip değilmişim gibi davrandım. 22Güçsüzleri kazanmak için onlarla güçsüz oldum. Neyapıp yapıp bazılarını kurtarmak için herkesle her şey oldum. 23Bunların hepsini, Müjde’de payım olsun diye Müjde’nin uğruna yapıyorum.1.KORİNTİLER 9

  TANRI MERAK ETME.BANA DİYECEĞİNİ BİLİR SEN RAHAT OL.
  BENCE SEN BENİM TAVSİYEMİ BİR DÜŞÜN

 30. İ.AKKURT demiş ki:
  September 17th, 2013 at 14:46DAHA NE OLSUN ARKADAŞ YANLARINA GELENE HOŞ GELDİN DİYECEK VE DUA EDECEKLER. TABİ YAZILANLAR NE DERECE YANSIZ BİLEMİYORUZ. NETİCEDE ELÇİLERİN İŞLERİNİ YAZAN PAVLUSUN YOL ARKAŞI LUKADIR. ANCAK YAKUP PAVLUSA AFERİN İYİ EDİYORSUN DEDİĞİ YOK “-SEN YANLIŞ ŞEYLER ÖĞRETİYORSUN MANASINDA İKAZDA BULUNUP MUSANIN YASASINA TERS ŞEYLER SÖYLÜYORSUN” VE MABEDE GİT TÖVBE ET ARIN Kİ SENİN BÖYLE OLMADIĞIN BELLİ OLSUN DİYOR. BU KONUDA YAKUBUN SAMİMİ OLDUĞUNU KENDİ MEKTUBUNDAN ANLIYORUZ. YASADAN BAŞKA YENİ AHİD GELDİ SÜNNET KURBAN KALKTI DEMİYOR. İSA İLE AYNİ İLKELERDEN BAHSEDİYOR. HZ. İSA DA AÇIKÇA “BEN YASAYI KALDIRMAYA GELMEDİM” DİYOR. DEMEK Kİ HZ. İSANIN GERÇEK İNCİLİ OLAN TANRI SÖZLERİ PAVLUSUN YAZDIKLARINDAN ÇOK FARKLI.O ZAMAN SANA GÖRE BUNLAR İNSANLARI KANDIRIYOR. TABİ YAZDIĞIN GİBİ PAVLUSUN ZİHNİYETİNİN BU OLDUĞUNU KENDİ İTİRAF EDİYOR. BEN HERKESLE HERKES OLDUM LAFINI SÖYLEYEN BİRİNİN HANGİ SÖZÜNÜ DOĞRU KABUL EDİLİR.

  BÜYÜK İNSANLAR HATALI BİRİNİ TÖVBEYE DAVET EDER.YAPILAN BUDUR. GİDİPTE ADAMI GAMMAZLAMAZLAR.

  BAK NE GÜZEL SÜNNETİ, KURBANI, KİLİSEYİ, PAZAR GÜNÜNÜ TESLİSİ, ŞARABI, SANIRIM DOMUZ ETİNİ, İSANIN TANRILIĞI KONULARINDA YANLIŞLAR YAPILDIĞINI KABUL EDİYORSUN DA BUNLARIN ÇOĞUNU (TELİS HARİÇ) PAVLUSUN ORTAYA ATTIĞINI KABUL ETMİYORSUN.

 31. İ.AKKURT demiş ki:
  September 17th, 2013 at 14:47DAHA NE OLSUN ARKADAŞ YANLARINA GELENE HOŞ GELDİN DİYECEK VE DUA EDECEKLER. TABİ YAZILANLAR NE DERECE YANSIZ BİLEMİYORUZ. NETİCEDE ELÇİLERİN İŞLERİNİ YAZAN PAVLUSUN YOL ARKAŞI LUKADIR. ANCAK YAKUP PAVLUSA AFERİN İYİ EDİYORSUN DEDİĞİ YOK “-SEN YANLIŞ ŞEYLER ÖĞRETİYORSUN MANASINDA İKAZDA BULUNUP MUSANIN YASASINA TERS ŞEYLER SÖYLÜYORSUN” VE MABEDE GİT TÖVBE ET ARIN Kİ SENİN BÖYLE OLMADIĞIN BELLİ OLSUN DİYOR. BU KONUDA YAKUBUN SAMİMİ OLDUĞUNU KENDİ MEKTUBUNDAN ANLIYORUZ. YASADAN BAŞKA YENİ AHİD GELDİ SÜNNET KURBAN KALKTI DEMİYOR. İSA İLE AYNİ İLKELERDEN BAHSEDİYOR. HZ. İSA DA AÇIKÇA “BEN YASAYI KALDIRMAYA GELMEDİM” DİYOR. DEMEK Kİ HZ. İSANIN GERÇEK İNCİLİ OLAN TANRI SÖZLERİ PAVLUSUN YAZDIKLARINDAN ÇOK FARKLI.O ZAMAN SANA GÖRE BUNLAR İNSANLARI KANDIRIYOR. TABİ YAZDIĞIN GİBİ PAVLUSUN ZİHNİYETİNİN BU OLDUĞUNU KENDİ İTİRAF EDİYOR. BEN HERKESLE HERKES OLDUM LAFINI SÖYLEYEN BİRİNİN HANGİ SÖZÜNÜ DOĞRU KABUL EDİLİR.

  BÜYÜK İNSANLAR HATALI BİRİNİ TÖVBEYE DAVET EDER.YAPILAN BUDUR. GİDİPTE ADAMI GAMMAZLAMAZLAR.

  BAK NE GÜZEL SÜNNETİ, KURBANI, KİLİSEYİ, PAZAR GÜNÜNÜ TESLİSİ, ŞARABI, SANIRIM DOMUZ ETİNİ, EVLİLİKTEN KAÇINMAYI,İSANIN TANRILIĞI KONULARINDA YANLIŞLAR YAPILDIĞINI KABUL EDİYORSUN DA BUNLARIN ÇOĞUNU (TELİS HARİÇ) PAVLUSUN ORTAYA ATTIĞINI KABUL ETMİYORSUN.

  GÖZ GÖRE GÖRE BUNLARI NASIL GÖRMEZDEN GELİRSİN.

 32. THOMAS demiş ki:
  September 17th, 2013 at 15:21İYİ Kİ SÖYLÜYORSUN.LUKA PAVLUS UN YOL ARKADAŞIYDI.VE TÜM GERÇEKLİĞİYLE ANLATIYOR.BURADA YANLILIK OLMASI MÜMKNÜ DEĞİL.O ZAMAN PAVLUS UN BU AÇIĞI YANİ SANA GÖRE AÇIK ELÇİLERİN İŞLERİ KİTABINDA YER ALMAZDI.
  YAKUP MEKTUBUN NE SÜNNETİN ÖEMİNDEN BAHSEDİYOR NE KURBANDAN PAVLUS A MUHALEFETLİK YAZAN EN KÜÇÜK BİR İBARESİ YOK.ADAM
  MEKTUBUNDA İSA MESİH İN VE TANRIYI AYRI TUTARAK AMA İSA NIN MESİHLİĞİNİ AÇIKÇA İFADE EDİYOR ONUN GELİŞİNDEN BAHSEDİYOR MESİH İN ÖZGÜRLÜK YASASI DİYOR SEN HALA YOK PAVLUS TERS ŞEYLER YAZMIŞ DİYORSUN.
  YAKUP MEKTUBUNDA BİR İMANLI KİŞİNİN NASIL BİR TUTUM VE DAVRANIŞ İÇİNDE OLMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAR.İÇTEN BİR İMAN NASIL OLMALIDIR.DİLİN KÖTÜĞÜNDEN BAHSEDER.GÜNAH KONULARI ÜSTÜNDE DURUR.İLLE PAVLUS UN YAZDIKLARININ KOPYASI MI OLMASI LAZIM.SANA BİR ŞEY SORACAM.MADEM YAKUP VE DİĞER HAVARİLER PAVLUSTAN AYRI OLARAK SÜNNETİ SAVUNUYORLARDI ESKİ YASA YI SAVUNUYORLARDI VE PAVLUSLA BU KONUDA TERS DÜŞÜYORLARDI.NEDEN PEKİ HEPSİ YAHUDİLER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ.YAKUP BAŞKAHİNİN KIŞKIRTMASI İLE TAŞLANARAK ŞEHİT EDİLDİ.NE SÖYLEDİDE ŞEHİT EDİLDİ.BANA BUNUN CEVABINI VER BEN PAVLUSTAN VAZGEÇEYİM.

  GÖRMEZDEN GELEN SENSİN BEN DEĞİL.TAMAM BÜYÜK İNSANLARI GAMMAZLAMADILAR PAVLUS U PEKİ NEDEN YUHANNA HARİÇ HEPSİ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ.HEM DE KENDİ MİLLETLERİ TARAFINDAN

 33. THOMAS demiş ki:
  September 17th, 2013 at 15:35BAK NE GÜZEL SÜNNETİ, KURBANI, KİLİSEYİ, PAZAR GÜNÜNÜ TESLİSİ, ŞARABI, SANIRIM DOMUZ ETİNİ, EVLİLİKTEN KAÇINMAYI,İSANIN TANRILIĞI KONULARINDA YANLIŞLAR YAPILDIĞINI KABUL EDİYORSUN DA BUNLARIN ÇOĞUNU (TELİS HARİÇ) PAVLUSUN ORTAYA ATTIĞINI KABUL ETMİYORSUN.diye yazmışsın.bu konulara da kısaca açıklık getireyim.KUTSAL KİTAPTA YA DA İNCİLDE İSA NIN DOĞUMUNUN KUTLANMASI,DEĞİL ÖLÜMÜNÜN ANILMASI İFADE EDİLİR.SÜNNET VE KURBAN İSA NIN ÖLÜMÜYLE ORTADAN KALKMIŞTIR.DOMUZ ETİ YEMEME ZORUNLULUĞU ORTADAN KALKMIŞTIR.BU KİŞİNİN VİCDANINA VE İSTEĞİNE BIRAKILMIŞTIR.KİLİSE DİYE BİR KAVRAM O DÖNEMDE YOKTU.NOEL KUTLAMALARI,KİLİSELERDEKİ İKONALAR VE İSA NIN TANRILAŞTIRILMASI İNANCI İNCİLLE BAĞDAŞMAZ.
 34. THOMAS demiş ki:
  September 17th, 2013 at 16:26İSA NIN YENİ AHDİ NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ .ONU DA SANA YAZAYIM.DİYORSUN YA İSA SÖZDE BEN YASAYI KALDIRMAYA GELMEDİM.EVET İSA YASAYI KALDIRMAYA GELDİĞİNİ SÖYLEMEDİ.DEDİ Kİ BEN TÜM KUTSAL YAZILARI VE DİĞER PEYGAMBERLİKLERİN SÖYLEDİKLERİNİ TAMAMLAMAYA GELDİM.ONUN İÇİN YAZILANLARI ONAYLADIĞINI GÖSTEREN BİR İFADEDİR.
  BAKALIM BU ANTLAŞMA NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRDİYemek sırasında İsa eline ekmek aldı, şükran duasını yapıp ekmeği böldü ve öğrencilerine verdi. «Alın, yiyin» dedi, «bu benim bedenimdir.» 27Sonra bir kâse alıp şükretti ve bunu öğrencilerine vererek, «Hepiniz bundan için» dedi. 28«Çünkü bu benim kanımdır, günahların bağışlanması için birçokları uğrunaakıtılan ANTLAŞMA KANIDIR.

  VE BU ANTLAŞMA O GECE YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.İSA KENDİNİ KURBAN OLARAK VERDİĞİNDEN BUNU SEÇTİĞİ HAVARİLER VE PAVLUS DEVAM ETTİRDİ,VE UYGULANMASI İÇİNDE KENDİ HAYATLARINI VERDİLER.İSA NIN KURBAN OLMASI ZATEN O GÜNE KADAR YAPILAN TÜM KURBANLARI ORTADAN KALDIRIYORDU.VE İSA DİRİLDİKTEN SONRA TÜM ULUSLARA GİDİN DEDİ.YANİ ARTIK SADECE YAHUDİLERİ KAPSAMIYORDU BU YÜZDEN SÜNNETİNDE ÖNEMİ KENDİLİĞİNDEN ORTADAN KALKIYORDU.BUNLAR ZAMANLAR ELBETTE YERİNE OTURDU.ÖYLE BASİT ŞEKİLDE DEĞİL.TÜM BU GERÇEKLERİ HAVARİLERDE PAVLUSDA AYNI ORANDA YAYMAYA ÇALIŞTILAR MÜCADELE VERDİLER.OLAYLAR BUNDAN İBARETTİR.

  YANİ İSA NIN ANTLAŞMASI YEREMYA 31 DE GELECEK OLAN ANTLAŞMANIN ARTIK HAYATA GEÇMESİ DEMEKTİR.VE BU PEYGAMBERLİK SÖZÜ FISIH YEMEĞİNDE YANİ İSRAİLLOĞULARININ MISIRDAN ÇIKMALARININ KUTLAMASI İLE AYNI GÜNDÜR.O GÜN BİR KUZU KESİLMİŞTİ.ANCAK ESAS KUZU O GÜN KENDİNİ VERECEK BÜYÜK KUZUNUN YANİ İSA NIN SİMGESİYDİ ASLINDA

 35. THOMAS demiş ki:
  September 17th, 2013 at 17:17AKKURT BEY.BAKIN BUNLARI SİZE SIRADAN HERHANGİ HRİSTİYAN MEZHEBİNDEN OLAN BİRİLERİ BU CEVAPLARI SİZE YAZAMAZ.ÇÜNKÜ ÇOĞU İNSAN ANA BABASINDAN ÖĞRENDİĞİ VE ÇEVRESİNDEN ÖĞRENDİKLERİYLE DİN OLGUSUNU BÜYÜTÜR.BU CEVAPLARI SİZE VATİKAN BİLE VEREMEZ.ÇÜNKÜ ONLAR İSA NIN BAHSETTİĞİ DELİCELERDENDİR.VE GÜNÜ GELDİĞİNDE ALLAH HÜKMÜNÜ ONLARA ELBET BİLDİRECEK.ANCAK ONLARINDA İÇLERİNDEN VE HEPİMİZDEN TANRIYI GERÇEKTEN SEVEN ONA BAĞLI YAŞAMAYA ÇALIŞAN VE İSA YA OLAN TAM İMANI OLANLARI DA ELBET AYIRACAKTIR.HATTA İSA DER Kİ İNSANOĞLUNA YAPILAN KÜFÜR BAĞIŞALANCAKTIR.ANCAK TANRIYA YAPILAN KÜFÜR BAĞIŞLANMAYACAKTIR.YANİ KENDİSİNE İMAN ETMEYENLERİN BİLE BİR ŞANSLARI OLABİLİR.ANCAK ALLAHA TANRIYA YAPILAN KÜFÜR ASLA BAĞIŞLNAMAYACAKTIR.
  AMA GÜN GELECEK O VATİKAN ONLARIN DA BAŞINA ELBET GEÇECEK.ÇÜNKÜ ONLAR ROMA PAGAN KÜLTÜRÜYLE YOĞURULMUŞ BİR HRİSTİYANLIĞI DÜNYAYA YAYMIŞ DURUMDALAR.VE ELBET BU VEBALİNDE ALTINDA BİRAZ ZOR KALKILIR.
 36. İ.AKKURT demiş ki:
  September 18th, 2013 at 10:23YAKUBUN MEKTUBUNDA PAVLUSA MUHALEFET YOKMUŞ.BUNU SÖYLEMEK İÇİN BİR ADAMIN YA KÖR YADA SAĞIR OLMASI GEREKİR. ARAŞTIR BAKALIM İNCİL KANONU OLUŞTURULURKEN YAKUBUN MEKTUBU EN ZOR KANONA DAHİL OLAN BÖLÜMDÜR. SEBEBİ NEYMİŞ NEDEN ONA KARŞI ÇIKILMIŞ. VE PALUSUN ÖĞRETİLERİNİN HANGİSİNE TERS OLDUĞU İÇİN ÇOK SONRA NASIL KIVIRTILARAK BU ÇELİŞKİLİ KİTABIN KKANONA NASIL DAHİL OLDUĞUNU ÖĞREN.ALLAHTAN İYİKİ DAHİL EDİLMİŞ.YOKSA ELDE GERÇEK HAVARİLERİN GÖRÜŞLERİNİ TEMSİL EDEN TEK BİR ESER OLMAYACAKTI.ÖYLE PAVLUSUIN YAZDIKLARININ KOPSAYI DEMEK YAKUBA APAÇIK İFTİRADIR. İDDİANDA ISRARLISAN GEL YUKARIDAKİ GİBİ YİNE SANA HODRİ MEYDAN DİYORUM. AYNİYSE BEN HIRİSTİYAN OLMAYA HAZIRIM. PAVLUSUN MEKTUPLARINDA DOĞRU DÜRÜST TANRIDAN BİLE BAHSEDİLMEZ. ÇOK AZINLIKTA BİR KAÇ SÖZ. VARSA YOKSA İSA MESİHİN YÜCELME VAR. YAKUP DEVAMLI TANRIYI ANAR..KOCA MEKTUPTA 2 KEZ İSANIN ADI GEÇER. 35 CIVARINDA TANRIDAN BAHSEDER. NE ÇARMIH, NE KEFARET NE KUTSAL RUH VAR. VARSA YOKSA TEVRATA VE TANRIYA UYGUN İŞLERDEN BAHSEDER. AYNİ KURANDA OLDUĞU GİBİ.YANİ TEK HAKİM TANRI VE ONUN SÖZLERİDİR..DEDİĞİN GİBİ PEYGAMBERLER YOZLAŞTIRILAN DİNİ TEKRAR ARINDIRMAK İÇİN GÖNDERİLİR. İNSANLAR KURTULUŞU ANLASINLAR DİYE.EĞER TANRI ÜÇ ŞAHSİYETTEN OLUŞSAYDI TEVRATTA BU GERÇEKTEN BAHSEDİLİRDİ.TABİ MERYEMİNDE TANRICA OLMASINI KATARSAK OLAY TAM BİR CURCUNAYA DÖNDÜRÜLMÜŞ. TANRI SAYISI 4 OLDU. AZİZLERİN DURUMU İŞİN CABASI.

  MADEM PAVLUSTAN VAZGEÇEBİLİRİM DİYORSUN O ZAMAN CEVAP VEREYİM.YAHUDİLERİN YAKUBA VE HAVARİLERE DÜŞMANLIĞININ NEDENİ YAHUDİ DİN ADAMLARINA VE YOZLAŞTIRILMIŞ DİNİ ANLAYIŞI ELEŞTİRDİKLERİDİR. PAVLUS TEVRAT VE SÜNNETİ RED ETTİ İSAYI AŞIRI YÜCELTTİ. YAKUPTA İSA YENİ BİR PEYGAMBERDİR DEDİ VE İSA GİBİ SİZ BU DİNİ BOZDUNUZ DEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRÜLDÜLER.

  MARTİN LUTHERİ KİLİSE NEDEN ÖLDÜRMEK İSTEDİYSE BU DA AYNİ ŞEY. MARTİN LUTHER SİZ BU KİTABI KENDİ EMLLERİNİZE ALET ETTİNİZ. TANRI İLE İNSAN ARASINA KİMSE GİREMEZ. PARAYLA GÜNAH ÇIKARTILMAZ DEDİ VE KATOLİKLER BU GÖRÜŞTE OLAN PROTESTANLARA SAVAŞ AÇARAK BİNLERCE İNSANI ÖLDÜRDÜ. BU KADAR BASİT. YANLIŞSA SÖYLE. HADİ ŞİMDİ PAVLUSTAN VAZGEÇ.

  İSANIN GERÇEK YOLUNU BAYAĞI ANLAMIŞ DURUMDASIN. BU ZAMANA KADAR BU DERECE BİRİ KARŞIMA ÇIKMADI. BRAVO DOĞRUSU BÜYÜK BAŞARI. HA GAYRET BU DİNİN GERÇEĞİNİ KİM DAHA DOĞRU YAZAR ANLAMAYA ÇALIŞ. BU GÖRDÜĞÜN YANLIŞLIKLARIN YÜZDE DOKSANINI ORTAYA ATAN PAVLUSTUR.

  BAKMA SEN BALIKÇI YUHANNA, PETRUS ADINA YAZILANLARA. BU İSİMLERİN TAKMA OLDUĞUNU BUGÜN OTORİTELER KABUL EDİYOR.BU HAVARİLERE ATFEN YAZILAN MEKTUPLARDA HZ. İSA APAÇIK TANRIDIR. BUNU ONLAR KADAR AÇIK PAVLUS BİLE SÖYLEMİYOR. NEYSE O AYRI KONU.SEN YAKUBU DAHA DİKKATLİ OKU.ASIL GERÇEKLER ONDA.TEOLOJİK OLARAK DOĞRULAR YAKUPTAN SONRA MARKOS VE ELÇİLERİN İŞLERİ GELİR. BU KİTAPLARDA ÖYLE İSANIN GÜNAHLARIMIZ İÇİN KURBAN OLMASI, TANRI OLMASI VE TANRININ OĞLU OLMASI YOK. İNSAN VE PEYGAMBER OLDUĞU APAÇIK YAZILIDIR.HEM DE PETRUS YUHANNANIN AĞZINDAN.

 37. THOMAS demiş ki:
  September 18th, 2013 at 11:33KANONİK İNCİLLER ÖYLE ŞUNU KOYMAYALIM DAHA SONRA KOYARIZ ŞUNU MU KOYSAK BUNU KOYMASAK MI ŞEKLİNDE OLUŞMADI.O ZAMANA KADAR KANONİK İNCİLLERİN HEPSİ ZATEN KABUL GÖRMÜŞTÜ.KABUL GÖRÜLENLER RESMİLEŞTİRİLDİ.YOK YAKUP UN MEKTUNU KIVIRTILARAK İLAVE EDİLMİŞ.ENTERESAN VALLA.AYRICA BEN YAKUP UN MEKTUNU PAVLUS UN YAZDIĞININ KOPYASIDIR DEMEDİM.DEDİM Kİ KOPYASI MI OLMASI LAZIMDI DEDİM.BURADA YANLIŞ ANLADIN SANIRIM.YUKARIDA YAZDIĞIMI İYİ OKU.KİMİ TANRIYI ÖNE ALIR KİMİ İSA YI,Kİ İSA PAVLUS TARAFINDAN ISRARLA TANITMASI NORMAL ÇÜNKÜ DİĞER ULUSLARA GİTME GÖREVİ ONA VERİLMİŞTİ.KİMİ YAKUPTAKİ GİBİ GÜNAH KONULARI,BİR İMANLININ NASIL EYLEMDE BULUNARAK İTAATİNİ ORTAYA KOYMASINI ANLATIR.O NA BAKARSAN PAVLUS UN DA MÜKEMMEL EĞİTİCİ YAZILARI VAR O NA NE DİYECEKSİN.SANIRIM ARAMIZDAKİ BAKIŞ AÇISINDAN KAYNAKLANIYOR DEDİKLERİN VESENİN KİŞİSEL YORUMLARIN.
  PEYGAMBERLERİN GÖREVLERİ SADECE BOZULAN ŞEYLERİ ONARMAK DEĞİL İLERDE TANRININ YAPACAĞI ŞEYLER KONUSUNDA UYARMAK İÇİN DE GÖNDERİLDİ.VE EN BÜYÜK UYARICI İSA DIR ELBETTE.ÇOK AÇIK VE NET ŞEKİLDE SONSUZ YAŞAM BENDE DİR.DEDİ.VE HAVARİLERİN HEPSİ VE PAVLUS VE YAKUP BUNLARI ANLATTI.HA YAKUP İLAVE OLARAK EVET İSA MESİHİN K,KULUYUM DİYEREK ZATEN KISA VE ÖZ OLARAK NEYİN NE OLDUĞUNU ANLATTI.VE EYLEMSİZ BİR İMANIN ÜSTÜNDE DURDU.BU DA İNCİL EĞİTİMİNİN BİR PARÇASIDIR.

  ALLAHAŞKINA HANGİ KONUDA ÖLDÜRLECEK KADAR ELEKTİRBİLİRLERDİ Kİ.?BU SENİN YORUMUN KANAATİN.HEPSİ İSA NIN SIKI TAKÇPÇİSİ İDİLER VE BU İMANI YAYMAYA ÇALIŞTIKLARI İÇİN ÖLDÜLER.PAVLUS ROMA VATANDAŞI OLDUĞU HALDE VE SENİN TAB.İRİNCE YUNAN PAGANİZMİNE HOŞ GELECEK ŞEYLERİ SÖYLEDİĞİ HALDE ROMA DA KAFASI KESİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ ROMALILAR TARAFINDAN.PEKİ ROMALI NİYE ÖLDÜRDÜ Kİ?NASIL OLSA TANRI OĞLU DEDİ ROMALILAR KORUMASI ALTINA ALAMAZLARMIYDI Kİ NİTEKİM İLK KUDÜSTE TUTUKLANDIĞINDA ROMA VATANDAŞIYIM DEDİĞİ İÇİN SERBEST BIRAKILDI O GÜNKÜ ŞARTLAR ALTINDA.
  SÜNNET VE KURBAN HALA HAVRİLER İÇİN GEÇERLİ İDİYSE NEYDİ YAHUDİLERİ BU KADAR KIZDIRACAK.YANİ DEDİKLERİNİN HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ YOK.ONLARIN HEPSİ KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYARAK KENDİLERİ FEDA ETTİLER İMANLARI UĞRUNA NEYİN UĞRUNA İSA MESİH E OLAN BAĞLILIKLARI VE İMANLARI UĞRUNA.
  HİÇ OKUDUN MU PAVLUS UN HAYATINI BİLİR MİSİN GEÇMİSİNİ YETERİNDE. VE BU İMAN UĞRUNA NELERİ FEDA ETTİ.ONU BİLİR MİSİN?NE ELDE ETTİ BU DÜNYADA KOCA BİR HİÇ.AMA SIRADAN BİR İNSAN İÇİN BELKİ APTALMIŞ DA DENİLEBİLİRDİ.AMA O SADECE SADECE İMAN MÜCADELESİNE BAKTI.SEN VE SENİN GİBİLER BEĞENSEDE BEĞENMESE DE.

  NEYSE Kİ SEN DEN BİR BRAVO ALDIK.AMA BENİM BRAVO ALMAM YA DA ALMAMAMDA MÜHİM DEĞİL.ESAS MÜHİM OLAN SENİN BRAVO ALMAN YARATICIMIZDAN.

  HANGİ OTORİTELERDEN BAHSEDİYORSUN BİR SÖYLESENE HANS KÜNG MÜ SENİN OTORİTEN.YAKUPTAN SONRA MARKOS VE ELÇİLERİN İŞLERİ GİBİ DEMİŞSİN.YANİ ŞAKA GİBİ YAZDIKLARIN GERÇEKTEN.MARKOS İNCİLİ OLDUĞU GİBİ İSA NIN SÖYLEDİKLERİNİ ANLATIR VE MARKOS DAHA BAŞINDA KABUL EDER İSA NIN MESİH OLDUĞUNU 4 İNCİL ZATEN BAŞI BAŞINA İSA NIN ÇARMIHINI ANLATIR İSA NIN SÖYLEDİKLERİ VARDIR.KENDİSİNİN KURBAN OLACAĞI VARDIR DİRİLİŞİ VARDIR DAHA NASIL GÖZ GÖRE KEFARET YOKTUR DİYORSUN HAYRET EDİLECEK ŞEY.TUTUKLANDIĞI ZAMAN SEN TANRI NIN OĞLU MUSUN DİYE SORUYORLAR O DA KABUL EDİYOR MARKOS İNCİLİNİ AÇ OKU YENİDEN.İNSAN BEDENİ ALDIĞI DOĞRUDUR.TANRININ TANRISAL BİR VARLIĞINI DÜNYAYA GÖNDEREREK VAZİFELENDİRMESİ BAŞKA ŞEY.DİREK İNSAN OLARAK DOĞMASI BAŞKA ŞEYDİR.SANA SORU SORDUM CEVAPLAMADIN.

  NEDEN İSA BABASIZ DÜNYAYA GELDİ?BANA BUNUN CEVABINI VER

 38. İ.AKKURT demiş ki:
  September 18th, 2013 at 11:54TABİLİ PAVLUSUN KENDİNE GÖRE BİR İMANI VARDI. VE BU UĞURDA ZORLU BİR MÜCADELE VERDİĞİ BİR GERÇEK BİZ BUNU TARTIŞMIYORUZ. BİZ HANGİ İMANIN DOĞRU VE TANRIDAN OLDUĞUNU TARTIŞIYORUZ. HİTLERİNDE BİR İMANI VARDI VE UĞRUNA KENDİ HATINI VERDİ. PAVLUSUN NASIL ÖLDÜĞÜ KONUSU ÇOK NET DEĞİL. PAVLUS ROMA VATANDAŞIYDI AMA ROMA PAGANİZMİNE UYGUN ŞEYLER SÖYLEMİYORDU. NASIL ÖLDÜRÜLDÜĞÜ HAKKINDA TAM BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİZ. BELKİ ROMALILAR AYNEN HAVARİLERDE OLDUĞU GİBİ SEN BİZİM DİNİMİZİ BOZUYORSUN. İSA MESİHLE KARIŞTIRIYORSUN DİYE ÖLDÜRMÜŞ OLABİLİRLER. AKLA MANTIĞA YAKIN. DÜNYADA BİR SÜRÜ BATIL AVASI İÇİN CANINI VEREN VAR. HEPSİ DE KENDİNİN DOĞRU OLDUĞUNU İDDİA EDER.KANONUN OLUŞMASI AYNEN İSANIN TANRILAŞTIRILMASI GİBİ BİR TAKIM KONSİLLERDE OLUŞAN KARARLARLA BİR ÇOK KİTAP ARASINDA YAPILAN SEÇİMLERLE OLUŞMUŞTUR. VE ASLINDA HIRİSTİYAN KUTSAL KİTABI 17. YÜZYILDA TAM OLARAK TAMAMLANMIŞTIR. AMA KİMSE ELİMİZDEKİLER TÜMÜ TANRI SÖZÜNÜN ASLIDIR DİYEMEZ.

  İSANIN NEDEN BABASIZ DÜNYAYA GÖNDERİLDİĞİNİ TANRI TAM AÇIKLAMAMIŞ. ELİMİZDE NET BİLGİ TOK.KARŞILAŞIRSAK SORARIZ.

 39. THOMAS demiş ki:
  September 18th, 2013 at 12:18PAVLUS UN HAYATINI TARTIŞMAN DEĞİL DÜŞÜNMEN LAZIM.HİTLERİN İDEALİ VARDI AKKURT BET İMANI DEĞİL.İDEAL BAŞKA ŞEY İMAN BAŞKA ŞEY.HİTLER KENDİ GURURUNA VE BAŞINA GELECEKLERİNİ BİLDİĞİ İÇİN İNTİHAR ETTİ.AMA O ZAMANA KADAR HAYATI KÖTÜ DEĞİLDİ.HİTLER HİÇBİR ZAMAN PAVLUS GİBİ ZULÜM GÖRMEDİ.GÖRECEĞİNİ ANLAYINCA İNTİHAR ETTİ.YANU ŞİMDİ BURADA KONUMUZLA BUNUN NE İLGİSİ VAR.PAVLUS KAFASI ROMA DA KESİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ.AKKURT BEY. KENDİN BİLGİ YOK DA NE DEMEK.ORADAKİ YAHUDİLERİN KIŞKIRTAMSIYLA ÖLDÜRÜLDÜ.ROMALILARIN KENDİ DİNLERİNİ BOZDUĞU İHTİMALİ OLDUĞU İÇİN DEĞİL.

  BİZ CANINI VEREN 1 KİŞİDEN DEĞİL 11 HAVARİSİNDEN BAHSEDİYORUZ.TOPLU HALDE İNTİHAR ETSELER HADİ CEMAATİN MANYAK ÜYELRİ İDİLER DİYECEM.AMA HEPSİ BAŞKALARI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ.

  KANONUN OLUŞMASI KİTAPLARI SEÇMEKLE DEĞİL ZATEN O ZAMANA KADAR KABUL GÖRMÜŞ KİTAPLARIN RESMİLEŞTİRİLMESİDİR.

  BABASIZ DÜNYAYA GELİŞİNİ TANRIYA TEKRAR SORMANA GEREK YOK.İSA YI TANIYORUZ.O ANLATIYOR

 40. İ.AKKURT demiş ki:
  September 18th, 2013 at 12:34PEKI SEN ELDEKI INCILLERIN VE TEVRATIN CELISKISIZ TANRININ GERCEK SOZLERI OLDUGUNU SAVUNUYORMUSUN.
 41. THOMAS demiş ki:
  September 18th, 2013 at 12:49İlk insan Âdem, yaşayan bir can oldu.» SON ADEM[ğ] ise yaşam veren bir RUH oldu. 46Önce ruhsal olan değil, doğal olan geldi. Ruhsal olan sonra geldi. 47İlk adam YERDEN yani TOPRAKTANDIR.. İKİNCİ ADAM GÖKTENDİR.. 48Topraktan olan adam nasılsa, topraktan olanlar da öyledir. Göksel adam[ı] nasılsa, göksel olanlarda öyledi(1.KORİNTİLLER 15 :45Günah bir insan yoluyla, ölüm de günah yoluyla dünyaya girdi. Böylece ölüm bütün insanlara yayıldı. Çünkü hepsi günah işledi. 13Kutsal Yasa’dan önce de dünyada günah vardı; ama yasa olmayınca günahın hesabı tutulmaz. 14Oysa Âdem’den Musa’ya kadar ölüm, gelecek Kişi’nin örneği olan Âdem’in suçuna benzer bir günah işlememiş olanlara da egemendiROMALILAR 5.12

  BU AYETLER ŞU DEMEK İSA ADEM İN KARŞILIĞIDIR.ADEM İLE ÖLÜM DÜNYAYA GİRDİ.İSA MESİH DEMEK SONSUZ YAŞAM DEMEKTİR.BU YÜZDEN BABASIZ DÜNYAYA GELDİ.KUSURSUZLUĞU SİMGELEDİĞİ İÇİN.

 42. THOMAS demiş ki:
  September 18th, 2013 at 12:57BANA BÖYLE BİR SORU SORMANIN ALTINDA ELBET BİR HİNLİK VARDIR.SEN CEVABINI BİLİYORSUN ZATEN.NE ORTAYA ATACAKSIN YİNE SEN ONU SÖYLE :)
 43. İ.AKKURT demiş ki:
  September 18th, 2013 at 14:02ASLİ GÜNAH İLKESİ ÇOK MANTIKSIZ VE KUTSAL KİABIN BÜTÜNLÜĞÜNE TAM UYMUYOR ÇELİŞKİLİ BİR ŞEY.HZ. İSA DA HATASIZ BİRİ OLAMAZ.ONUN DA HATALARI VARDIR.İDDİAM ŞU. ELİNİZDE HZ. İSANIN GERÇEK ÖĞRETİLWERİ VE TANRI SÖZÜ YOK. KANONDAKİ KİTAPLARIN ÇOĞU ÇOK SONRADAN DERLENMİŞ ESERLERDİR. YANİ ELİNİZDE GERÇEK İMANA ULAŞACAĞINIZ BİLGİLERİN BÜYÜK BİR KISMI EKSİK VAR OLANLARDA PAGANİZİMLE HARMANLANMIŞ. NEYİN TANRIDAN NEYİN İNSANLARDAN AYIRMAK MÜMKÜN DEĞİL.
 44. THOMAS demiş ki:
  September 18th, 2013 at 14:47ASLİ GÜNAH İLKESİNİN NESİ MANTIKSIZ.SEN GÜNAH İŞLEDİN Mİ ŞİMDİYE KADAR İŞLEDİN.BEN İŞLİYOR MUYUM EVET.HERKES GÜNAH İŞLİYOR MU EVET.HAA HERKESİN GÜNAHI KENDİNE EVET.KİMSE BABASININ GÜNAHINI TAŞIMAZ.HERKESİN GÜNAHLARI KENDİSİNE AİTTİR.SONUÇTA YERYÜZÜNDEKİ TÜM İNSANLAR GÜNAHKARDIR.KUTSAL KİTAP BUNU ANLATIR.ADEM İLE HAVVA İLK GÜNAHI İŞLEMESELERDİ ÖLMEYECEKLERDİ.SONSUZ YAŞAM VARDI ÖNLERİNDE.TEPTİLER.HEPİMİZİ ADEMİN SOYUNDAN GELİYORUZ.DOLAYISIYLA GÜNAHSIZ TEK BİR İNSAN YOK.İSA DIŞINDA ÇÜNKÜ GENETİK KUSURLULUK YOK ADEMDEN GELEN O YÜZDEN ZATEN GKÖTEN GELDİM DEDİ.O YÜZDEN BABASIZ DÜNYAYA GELDİ AKKURT BEY.E SENİN MANTIĞIN KABUL ETMİYORSA BEN NE YAPAYIM.HALA TANRI AÇIKLAMADI DİYORSUN.SEN İSTEDİĞİN KADAR İDDİA ET.BEN SANA ŞUNU SORAYIM O ZAMAN.MADEM KİTAPLAR DEĞİŞTİ.TANRININ SONSUZ GÜCÜ VAR Dİ Mİ ERİŞİLMEZ AKIL SIR ERMEZ.BİR ŞEKİLDE YARATTIĞI KULLARINA SÖZÜNÜ ULAŞTIRMAK İSTEMİŞ VE ULAŞTIRMIŞTA.HİÇ İNSANLARIN BUNU BOZMASINA DEĞİŞTİRMESİNE İZİN VERİR Mİ?SENİN AKLIN ALIYOR MU.BEN SANA BU KONUYLA İLGİLİ TEK BİR ŞEY SÖYLEYECEM.GİT TEVRATIN ZEBURUN İNCİLİN TARİHİ HİKAYESİNİ BİR İNCELE.NE BADİRELER ATLATMIŞ.BUNLARI BİR İNCELE.ŞU AN DA DÜNYADA EN ÇOK BASILAN KİTAP NEYMİŞ BUNU DA BİR ÖĞREN.SONRA GEL DEKİ DEĞİŞTİRİLMİŞ.KANITLAYAMAZSIN BANA AKKURT BEY.ÇÜNKÜ TÜM PEYGAMBERLİK ZÜRRİYEYİ PEYGAMBERLİKLER OLAYLAR HEPSİ BİR BÜTÜN OLARAK İNCİLLE SON BULMUŞ.SEN İSTEDĞİN KADAR KONSİLE SUÇU AT.HAHAMLARA AT.SONUÇTA YİNE DE BAŞARAMAMIŞLAR.ANLADIN MI?BEN SENİNLE BURDA KONUŞUYORSAM KUTSAL KİTAPTAN ALDĞIM CİDDİ BİR EĞİTİMLE KONUŞUYORUM.BOŞA DEĞİL.BEN SENİNLE PUTPERESTLİK UYGULAMALARINDA BİRLEŞTİK BİR DERECE HAKLISIN.ANCAK DEĞİŞMESİ FİKRİNE ASLA KATILMAM.HELE Kİ ESKİ BİR DİNDAŞIN OLARAK HİÇ KATILMAM.ÇÜNKÜ BUNUN GERÇEKTEN İMANLA VE ALLAHTAB ALDIĞIM LUTÜFLE BULDUM.ÇOK MU BİLGİLİYİM.ÜSTÜNÜM.ASLA.KİMSE DEĞİLDİR.ANCAK SANA NEDEN GİT DUA ET DEDİM BİLİYOR MUSUN?BELKİ DUA İLE GERÇEKLERE ULAŞABİLİRSİN DİYE.
  NE DEDİ İSA.GERÇEK SİZİ ÖZGÜR KILACAK.ÇOK ŞÜKÜR O ÖZGÜRLÜĞE SAHİBİM ARTIK.DİLERİM SEN DE KAVUŞURSUN.BUNU GERÇEKTEN YÜREKTEN DİLİYORUM SENİN İÇİN HERKES İÇİN.
 45. İ.AKKURT demiş ki:
  September 18th, 2013 at 17:11İYİ DE BABASIZ OLMASI DEMEK GÜNAH ONA BULAŞMAMIŞ GENETİK KUSURLULUK YOK NASIL DERSİN SONUNDA İNSAN OLAN BİR ANNEDEN GELİYOR VE GÜNAH İNSANA ANNEDEN DE GEÇER. SONRA HZ. İSANIN HATASIZ-GÜNAHSIZ OLDUĞUNU NERDEN ÇIKTI. NETİCEDE BİZİM GİBİ BİR İNSAN VE HER İNSAN GİBİ BİR SÜRÜ HATA YAPMIŞTIR.BENİM BİLDİĞİM ASLİ GÜNAH İNSANLAR ADEMİN SUÇUNDA DOLAYI GÜNAHKAR DOĞAR VE “HZ. İSA ÇARMIHTA BU GÜNAHLARA KURBAN OLUP İNSANLARI KURTARMIŞTIR” İDDİASI OLAN PAVLUSUN ORTAYA ATTIĞI MANTIKSIZ ASLI OLMAYAN BİR TEORİDİR. İNSAN GÜNAH İŞLEDİĞİNDE GÜNAHKAR OLUR. VE AYRICA GÜNAH AKIL SAHİBİ OLMAKLA ORTAYA ÇIKAR. AKLI BOZUK OLANIN VEYA HAYVAN GİBİ İYİYİ KÖTÜYÜ AYIT EDEMEYEN İNSAN İÇİN GÜNAH YOKTUR. YANİ PAVLUSUN İDDİA ETTİĞİ GİBİ GÜNAH TEVRATTAN ORTAYA ÇIKMAZ.

  BEN İNCİLİN VE TEVRATIN TARİHİNİ ÇOK İNCELEDİM VE KONUNUN UZMANLARININ TESPİTLERİNİ BU SİTEME DELİLLERİYLE YAZDIM. HEM DE BİZZAT ÜNİVERSİTELERDE BU KONUDA KÜRSÜ SAHİBİ HIRİSTİYAN PROFESÖRLERİN TESBİTLERİİNİ . BU KONUDA HER İKİ KİTABINDA BAŞINA GELMEDİK YOK.ELDEKİ NÜSHALARDA KOPYALARIN KOPYALARI VE ORJİNALLERİ KAYBOLDUĞU İÇİN ONLARA ULAŞMAK İMKANSIZ. ANCAK KAZILARDA ORTAYA ÇIKARSA BELKİ. AMA İNAN ÇIKARSA ÖNCE SEN DAHİL HIRİSTİYANLAR KARŞI ÇIKAR. BAKALIM HAKKARİDE BULUNAN BİR NÜSHA VE AYNİ KOPYALARDAN DAHA 3 TANE BULUNDUĞUNU DELİLLERİYLE OKUYORUZ. ANCAK ORTAYA ÇIKARILMAK İSTENMİYOR.

  ÖNCE BİR DÜŞÜN ELİNİZDEKİ İNCİLLER HZ. İSANIN ÖLÜMÜNDEN ÇOK SONRA MATTA, MARKOS, LUKA VB. KİŞİLERİN DERLEDİKLERİ, HZ. İSA İLE İLGİLİ ŞEYLERDİR. BUNU BİZZAT İNCİL YAZARLARI KENDİLERİ İNCİLDE İTİRAF EDİYOR. BİR KERE HZ. İSA YUNANACAMI KONUŞUYORDU Kİ ELDE TEK ARAMİCE BİR NÜSHA YOK. AMA İŞİN UZMANLARI BUNU VARLIĞINI İNCİLLERDEN TESBİT ETMİŞLER VE ADINA KAYNAK İNCİL ANLAMINDA “Q İNCİLİ” DEMİŞLERDİR.

  AYNİ KONUDA BİR KİTAP, BİR YERDE KARA DİĞER YERDE AK DİYORSA BU DURUMUN NASIL ORJİNAL NÜSHA ELİMİZDE DENİR Kİ.VULGATE YAZARI PAPAZ JOREMİN LATİNCE KUTSAL KİTAP YAZMAK İÇİN GİTTİĞİ KUDÜSTEN PAPA DAMAZ’A YAZDIĞI ” BURADAKİ İNCİLLERİN HİÇ BİRİ DİĞERİNİ TUTMUYOR. HANGİSİNİ TERCÜME EDEYİM” DEDİĞİ MEKTUBU SİTEYE KOYDUM. DAHA NE DELİL ARARSIN.

  BÖYLE BİR DURUMDA SEN NE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN BAHSEDİYORSUN.

 46. THOMAS demiş ki:
  September 18th, 2013 at 17:31SİZE HAYIRLI GÜNLER DİLERİM DEMEKTEN BAŞKA BİR LAFIM ARTIK YOK SAYIN AKKURT.
 47. I.AKKURT demiş ki:
  September 19th, 2013 at 09:01YÌNE FAZLA MI SIKIŞTIRDIK.
 48. THOMAS demiş ki:
  September 19th, 2013 at 09:07YAA BİR SIKIŞTIM SORMA.NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM.ACABA YENİDEN DİN Mİ DEĞİŞTİRSEM DİYE DÜŞÜNÜYORUM :)
 49. THOMAS demiş ki:
  September 19th, 2013 at 11:58İSA İNSAN OLAN BİR ANNEDEN GELSE DE TANRI ONA RUHUNU ÜFLEYEREK DİREK ANA RAHMİNE YERLEŞTİREREK DOĞMASINI SAĞLADI.BARİ KENDİ KİTABINDAKİ AYETLERİN ÜSTÜNDE BİRAZ DÜŞÜN.BÖYLE OLMASAYDI YUSUF İLE MERYEM EVLENİR VE İSA ONLARDAN DOĞARDI.ADEMİN SOYUNA İSA BULAŞMIŞ DEĞİLDİR.ÇÜNKÜ İNSAN OLARAK İLK YARATILAN ADEMDİ HAVVA DEĞİL.BU YÜZDEN ANNE İLE İLGİSİ YOK BUNUN.DOLAYISIYLA BUNU PAVLUS UN TEORİSİ İLE İLGİSİ YOK.AKLI OLMAYAN ZATEN GÜNAHTAN SORUMLU OLMAYACAK Kİ.ANCAK NEDEN ÖLDÜĞÜMÜZ VE NEDEN GÜNAH İŞLEDİĞİMİZ YARATILIŞTA AÇIKLANIR.BUNUN BAL GİBİ TEVRATLA İLGİSİ VAR.

  SAYIN AKKURT SEN OTORİTE OLMIŞ HRİSTİYAN BİLGİNLERLE KONUŞMUŞ OLABİLİRSİN.AMA BİR ÇOK İLAHİYATÇI ÇEŞİTLİ FARKLI GÖRÜŞLERE SAHİP VE YORUMLAMA YAPAN PROF.LAR VAR KİMİ ÖYLE DER KİMİ BÖYLE.SEN ESAS KAYNAĞA BAKMA BEN GİTTİM GÖRÜŞTÜM ARAŞTIRDIM DE.SENİN ARAŞTIRMANIN Bİ KERE TEMELİ BAŞTAN YANLI TEMEL ÇÜRÜKSE BİNA DA ÇÜRÜK İNŞA OLUR.SEN DE BUNU BİLİRSİN.
  1947 YILINDA SON BÜYÜK KAZI ÇALIŞMASI ÖLÜ DENİZ PERŞOMENLERİ İDİ VE ŞİMDİKİ KİTAPLARLA BİREBİR ÖRTÜŞÜYOR.BİR ÇOK KAZI ÇALIŞMASINDA EL YAZMALAR ELE GEÇİRİLMİŞ KUTSAL KİTAPTA 19YY A KADAR YAŞADIĞI KABUL EDİLMEYEN BAZI KİŞİLERİN ARKEOLOHİK KAZI ÇALIŞMASINDA ASLINDA YAŞADIĞI VE KUTSAL KİTAPTA İSMİNİN GEÇTİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR.ESAS ZATEN GÜVENİLİRLİK ARKEOLOJİ KAZI ÇALIŞMALARINDAN SONRA ORTAYA ÇIKMIŞTIR Kİ BU DA 19.YY DEMEK.

  KALKMIŞ BİLMEM KAÇINCI YÜZYILDA YAŞAMIŞ BİR PAPAZI ÖRNEK GÖSTERİYORSUN.E BİZ DE O ZAMAN SENİN DİNİNE MUHALEFLİK YAPAN KİŞİLERİN KİTAPLARINI YAZILARINI ÖRNEK GÖSTERELİM.BU BİR KANIT MIDIR YANİ.ADAM ZAMANINDA ÖYLE DÜŞÜNMÜŞ OLABİLİR.YA DA BAŞKA SEBEPLERLE PAPAYA BÖYLE BİR MEKTUP YAZMIŞ OLABİLİR.KALKMIŞ NİYE ARAMİCE YAZILMADI DİYORSUN.İNCİLLER İSA DAN SONRA YAZILDI,YAZILDIĞI DÖNEMDE EVRENSEL DİL YUNANCA OLDUĞU İÇİN YUNANCA KALEME ALINDI.TEVRAT İBRANİCE YAZILDI.

  AYNI KONUDA BİR KİTAP BİR YERDE KARA AK DEĞİL.HEYERİNDEN TAMAMİYLE AK DEMİŞTİR.

  KUTSAL KİTAPTA GEÇEN KUTSAL RUH ANLAMINA GELEN PARAKLİT SÖZCÜĞÜNÜ YÜZYILLARDIR SARILMAYI BİLİYORSUNUZ AMA.PARAN DAĞI YAZIYOR DİYE DİLİNİZE DOLAMAYI BİLİYORSUNUZ.MUSA SİZİN İÇİNİZDEN PEYGAMBER ÇIKACAK DEDİĞİ İÇİN BUNU KENDİNİZE MAL ETMEYİ BİLİYORSUNUZ.AMA İŞ İSA NIN GÖRKEMİNİ VE MÜKEMMEL BİR TANRI FELSEFESİ OLAN İNCİLİ KABULLENMEYE GELİNCE TU KAKA DİYORSUNUZ.DEĞİŞTİYSE ONLAR NİYE KALDI.KALMASI DEMEK ZATEN SİZİ ANLATIYOR DEMEK DEĞİL ONU BİLE YALANLA DOLANLA KENDİNİZE MAL EDİYORSUNUZ.

  BU YÜZDEN ARTIK SİZE İYİ GÜNLER DİLEMEK İSİYORUM.ÇÜNKÜ BAŞINDA BANA HODRİ MEYDAN DEDİN BEN DE DEDİM Kİ BU TARTIŞMANIN SONU GELMEZ.GELMEDİĞİDE ORTADA.SEN YANLI DÜŞÜNÜP YANLI HAREKET ETTİĞİN SÜRECE BÖYLE DE DEVAM EDECEK.ÇÜNKÜ OKUDUĞUNU BİR KERE ANLAMIYORSUN.DERİN DÜŞÜNMÜYORSUN.İŞİTTİĞİN ŞEYLERDE İŞİNİZE GELMİYOR.ÇÜNKÜ ORTADA TEK BİR GERÇEK VAR.VE ALLAHIN ANCAK TEK BİR GERÇEĞİ OLUR.ONUN SÖZÜ DE ANCAK TEK YERDE TOPLANIR.EĞER SİZ İSAYI KABUL ETSEYDİNİZ ONU YÜCELİĞİNİ VE ÖĞRETİLERİNİ DE KABUL EDERDİNİZ.AMA ORTADA ONU KÜÇÜLTMEYE VE SİLMEYE ÇALIŞMAKTAN BAŞKA YAPTIĞINIZ BİR ŞEY YOK.

  E BEN ÇELİŞKİLERİ ORTAYA ÇIKARDIM.HANGİ ÇELİŞKİYİ ORTAYA ÇIKARDIN ARKADAŞIM NEYİ ÇIKARDIN.BENİM HANGİ YAPTIĞIM AÇIKLAMAYA CEVAP VEREBİLDİN ELLE TUTULUR.ONUN İÇİN MADEM BU BÖYLE HERKESİN İMANI KENDİNE KALSIN DİYELİM.HERKES KENDİ YOLUNA DİYELİM

 50. İ.AKKURT demiş ki:
  September 20th, 2013 at 11:24HERŞEYİ ÇARPITTIĞINIZ GİBİ KURANI DA ÇARPITMAYIN. KURAN HZ.İSA İLE ADEMİN ÖZELLİKLERİ BENZER OLDUĞUNU SÖYLER.YANİ BENİM İDDİALARIMI DOĞRULAR.59-Şüphesiz Allah katında (yaratılışları bakımından) İsa’nın durumu, Adem’in durumu gibidir: Onu topraktan yarattı. Sonra ona “ol” dedi. O da hemen oluverdi.ALİ İMRAN SURESİ

  MADEM BU KONUDA KURANA DİKKAT ÇEKTİNİZ KURANA GÖRE HZ. İSA KİMMİŞ TAM ÖĞRENELİM..İŞİMİZE GELEN YERLERİ CIMBIZLAMAYALIM.

  171. Ey kitab ehli! Dininizde taşkınlık etmeyin ve Allah hakkında ancak doğru olanı söyleyin! Meryem oğlu İsa Mesih, sadece Allah’ın elçisi, Meryem’e atmış olduğu kelimesi ve O’ndan bir ruhtur. Allah’a ve peygamberlerine inanın (Allah) üçtür demeyin. Kendi yararınız için buna son verin. Muhakkak ki Allah tek bir ilâhtır. O, çocuk sahibi olmaktan yüce (münezzeh)dir. Göklerdeki ve yerdekilerin hepsi O’nundur. Vekil olarak Allah yeter.NİSA SURESİ

  YANİ ŞİMDİ İLK YARATILAN HAVVA DEĞİLSE İNSANLIK GENLERİ İSA DA YOK MU OLUYOR. MERYEMLE ONA GEÇMİYORMU. YANİ GENETİK KUSURLAR SADECE ERKEKELE Mİ GEÇER.BENİM BİLDİĞİM YAHUDİLERDE SOY SOP KADIN DAHA ÖNEMLİDİR.

  MESELA KENDİSİNDEN YARARLANDIĞIM İNCİL UZMANI BART D. EHRMAN, ABD’de North Carolina Üniversitesi’nde din araştırmaları bölüm başkanıdır. İncil tarihi, erken dönem kilisesi ve İsa’nın hayatı konularında otoritedir. ELDE BİR DELİL OLMADAN ADAM YANILIYOR DEMEKLE KİMSEYİ İKNA EDEMEZSİN. ESKİ PAPALIK DANIŞMANI VE HIRİSTİYANLIK KONUSUNDA BİR ÇOK ŞEYİN ASLI KORUNAMADIĞI İDDİA EDEN PROF HANS KÜNG’Ü İSE ASLA İKNA EDEMEZSİN.

  AYRICA PAPAYA YAZDIĞI MEKTUBUNDAN BAHSETTİĞİM PAPAZ BİLMEM KAÇINCI YÜZYILDA YAŞAMIŞ SIRADAN BİR PAPAZ DEĞİL BİZZAR O ZAMANKİ PAPA TARAFINDA İNCİL VE TEVRATI LATİNCEYE CEVİRMEK İÇİN RESMEN GÖREVLENDİRİLMİŞ BİR KİŞİDİR. VE YIL DAHA İSADAN SONRA 4OO YILLARI CIVARIDIR.

  BİR KİTABIN BÖLÜMLERİ ARASINDA AYNİ KONUDA BİLE ZIT VE FARKLI ANLATIMLAR VARSA BU KİTABIN NASIL BOZULMADAN KORUNDUĞUNA İNANAN BİR TEK SİZİN GİBİ GERÇEKLERİ ÖRTENLERDİR. KUTSAL KİTAPTA AK DENİLEN BİR YER BAŞKA YERDE KARA YANİ FARKLI DEĞİL İDDİASINDA SAMİMİ İSEN GEL İSTERSEN BU FARKLILIKLARI ANALİZ EDELİM. BÖYLE ŞEYLER YOKSA BEN HIRİSTİYAN OLMAYA HAZIRIM. HODRİ MEYDAN. İSTERSEN ÖNCE YAHUDANIN NASIL ÖLDÜĞÜNE BAKALIM.

  BİZ KUTSAL KİTABINIZIN TAMAMI BOZUK DEMİYORUZ.ARAMİCE 1000 YILLARINA AİT SÜRYANİLERİN ELİNDE KALAN İNCİLİ İNCELE VE PARAKLİTİN İSANIN DİLİNDE ASLI NEYMİŞ ÖĞREN.

  HELE ŞU SON SÖZÜNE HAYRANIM. TAKİPÇİLERİMİZ TEKRAR OKUSUN.

  “E BEN ÇELİŞKİLERİ ORTAYA ÇIKARDIM.HANGİ ÇELİŞKİYİ ORTAYA ÇIKARDIN ARKADAŞIM NEYİ ÇIKARDIN.BENİM HANGİ YAPTIĞIM AÇIKLAMAYA CEVAP VEREBİLDİN ELLE TUTULUR.”

 51. THOMAS demiş ki:
  September 20th, 2013 at 12:20ADEM İN DURUMU GİBİDİR.AMA ADEM GİBİ DEĞİL.YANİ BU ADEM GİBİ TOPRAKTAN YARATILDI ANLAMINA GELMEZ.ÜSTELİK SONRA Kİ VERDİĞİN AYET DAHA DA ÇARPICIMERYEME ATMIŞ OLDUĞU KELİMESİ DİYOR.DEMEK Kİ TANRI SÖZÜ İSA NIN KENDİSİNDE VE TANRI DAN BİR RUH OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.SONRA DA İSA YA TANRI DENİLMESİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.
  BANA KURANI ÖĞRETMENE GEREK YOK.BİZ ÇOKTAN AŞTIK BU KONULARI.
  HANS KÜNG VEYA BART D.ERHAM I İKNA EDİP ETMEMEM BENİM İÇİN ÖENMLİ DEĞİL ONLAR BEN VE BENİM GİBİLERİ İKNA EDEMEZ.

  KUTSAL KİTAPIN SÖZLERİ BURADA ÇOK İLGİNÇTİR.BEN AKILLI GEÇİNENLERİ AKILSIZ ÇIKARACAM.
  VE BAŞKA BİR AYET.SON ZAMANDA BİRÇOKLARI ARAŞTIRACAK VE GERÇEK BİLGİ ORTAYA ÇIKACAK.DER.

  BU İKİ OTORİTE KARŞILIK GELEN BİR ÇOK OTORİTE PROF.NE YAPACAZ PEKİ ONLARI YOK MU SAYACAZ.ALMIŞIN ARKANA İKİ KİŞİYİ ZATEN İŞİNE GELİYOR DÖNDÜR DUR LAFLARI.
  BİZ GERÇEKLERİ ÖRTEN DEĞİL TAM TERSİNE ARAŞTIRARAK GERÇEKLERİ ÖĞRENEN KİŞİLERİZ.VE O SAÇMA SAPAN ÖĞRETİLERDEN Kİ O ÖĞRETİLERİN HEPSİ PUTPEREST ÖĞRETİLER BİZ BUNLARLA YAŞAMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ.GERİSİ LAFTIR SADECE.NEYİN HODRİ MEYDANINI YAPIYORSUN.HERŞEY ORTADA.

  İLK YARATILAN ADEMDİR.VE ONLARIN İTAATSİZLİĞİ KARŞISINDA BİZ ÖLÜYORUZ.EĞER BÖYLE OLMASAYDI ŞİMDİ MELEKLER GİBİ OLACAKTIK.OLAMAMAZIN SEBEBİNİN TEMEL NOKTASI BUDUR.İSA ÖĞRETİLERİNDE AÇIKÇA BEN BU DÜNYADAN DEĞİLİM DEDİ,SONSUZ YAŞAMIN ANAHTARI BEN DE DEDİ DEDİ DE DEDİ.BUNU OKUYAN VE ANLAYAN ANLAR.SON PEYGAMBER OLDUĞU TAM OLARAK AÇIK NET BİR ŞEKİLDE KARŞIMIZDA.
  SEN NE DERSEN DE AKKURT

 52. I.AKKURT demiş ki:
  September 20th, 2013 at 13:10HERHALDE SONRAKI AYETTE DAHA ONCE IDDIA ETTIGIM SENIN ITIRAZ ETTIGIN RUHLAR ALEMINI DOGRULUYOR. ISINIZE GELMEYINCE AKILLILAR CAHIL OLUYOR. SIZIN GIBI HERSEYI GOZU KAPALI KABUL EDENLER ALIM OLUYOR.
 53. THOMAS demiş ki:
  September 20th, 2013 at 13:17HELE SENİN ŞU SÜRYANİCE İNCİL KONUSUNDA ORTAYA ATTIKLARIN MÜKEMMEL.BİR SÜRÜ DEDİKODU VAR BU KONUYLA İLGİLİ ORTADA.İŞİ SAHTEKARLIK KISMINA DEĞİNENLER Mİ İSTERSİN.TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞINA KADAR UZANAN SAHTECİLİK Mİ İSTERSİN.BİR DE SENİN GİBİ HEMEN ASLI ASTARI OLMAYAN BİLGİYE SARILAN MI İSTERSİN.AMA ORTADA RESMİ AÇIKLANMIŞ BİR GERÇEK YOK.ORTADA SADECE DEDİKODU VAR OLAYI GİZLEMEYE ÇALIŞAN GİZLİ GÜCLER VARMI GİBİ GÖSTEREN VAR.RUHLAR ALEMİYLE TANRININ KENDİ RUHUNU VERMESİ ARASINDA NASIL BİR BENZERLİK KURARSIN KURANDAN.ALLAH AÇIKÇA RUHUMUZU VERİK DİYOR.ÖYLE AYRU RUHLAR ALEMİNEDE ZATEN ANCA SEN İNANIRSIN DOĞAL OLARAK
 54. THOMAS demiş ki:
  September 20th, 2013 at 13:20ISINIZE GELMEYINCE AKILLILAR CAHIL OLUYOR. SIZIN GIBI HERSEYI GOZU KAPALI KABUL EDENLER ALIM OLUYOR.Demişsin.İSA DA KENDİNE YARDIMCI OLARAK SEÇTİKLERİNİ YA DA ESKİ PEYGAMBELERİN HİÇBİRİ ALİM DEĞİLDİ.HEPSİ SIRADAN İNSANLARDI BUNU UNUTMA.
 55. İ.AKKURT demiş ki:
  September 20th, 2013 at 16:04PEKİ MANEVİ ALEM VEYA RUHLAR ALEMİ YOKSA İSA NERDE GELİŞİ BEKLİYOR. BU ÖLEN VE DİRİLİŞ GÜNÜNÜN BEKLEYENLER HANGİ ALEMDE.PEKİ İSA MUSA VE İLYASLA DAĞDA NASIL KONUŞTU ONLAR ÖLÜ DEĞİLMİYDİ. İSA NASIL GELİP IŞIK İÇİNDE PAVLUSA GÖRÜNDÜ. İNCİLDE BÖYLE BİR SÜRÜ RUHSAL OLAY ANLATILIR.İYİDE BUGÜN GEÇMİŞİ ARAŞTIRIP İNCİL KONUSUN ÜNİVERSİTEDE KÜRSÜ BAŞKANI OLAN BİR SÜRÜ PROFESÖRE KAFADAN MI ATIYOR.

  ŞİMDİ GELELİM İNCİLDE AYNİ OLAYDA BİR TERDE KARA DENİRKEN BAŞKA BİR YERDE AYNİ ŞEY İÇİN AK DENMESİNE. YANİ ZIT İFADELERE. HANİ SEN İNCİLDE ÖYLE ŞEYLER KESİNLİKLE YOK DİYORSUN YA.

  13Yahya’ya dek bütün peygamberlerle Kutsal Yasa, olacakları önceden bildirdiler. 14Eğer bunu kabul etmek isterseniz, gelecek olan İlYAS ODUR.. 15Kulağı olan, işitsin!MATTA-11

  AYNİ KONUDA İLYAS NE DER OKUYALIM.

  19-20 Yahudi yetkililer Yahya’ya, “Sen kimsin?” diye sormak üzere Yeruşalim’den kâhinlerle Levililer’i gönderdikleri zaman Yahya’nın tanıklığı şöyle oldu –açıkça konuştu, inkâr etmedi– “Ben Mesih değilim” diye açıkça konuştu.
  21Onlar da kendisine, “Öyleyse sen kimsin? İLYAS MISIN?” diye sordular.
  O da, “DEĞİLİM” dedi.YUHANNA-1

  NE DERSİN TANRI SÖZÜ OLABİLİRMİ BU ÇELİŞİKİLER. VE YA PEYGAMBER SÖZÜ.

  DEVAMI GELECEK::::::::::::

 56. THOMAS demiş ki:
  September 21st, 2013 at 10:27İSANIN GÖKTEN GELDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM.VE İLK YARATILAN.DOLAYISIYLA ÖNCESİNDE NEYDİ.GÖĞE ALINDIKTAN SONRA DA O OLDU.FAKAT BİZLER İNSANIZ.RUH DENİLEN ŞEY TANRININ NASIL KENDİ RUHUYLA BİR ENERJİSİ ETKİN GÜCÜYSE.İNSANIN RUHU DA ÖYLEDİR.YANİ BİZE ENERJİ VERENDİR.ÖLEN VE DİRİLİŞ GÜNÜNÜ BEKLEYENLER HİÇBİR YERDE DEĞİLLER..ONLAR ÖLÜ.VE RUHLARIDA DOLAYISLA İŞLEVİNİ KAYBETTİĞİ İÇİN BİR YERDE BEKLEMİYORLAR.DİRİLME ZATEN TANRININ İNSANLARI BEDENEN TEKRAR HAYATA DÖNDÜRMESİDİR.İSA NIN DURUMU FARKLI.MELEKLERİN DE ÖYLE.MELEKLER RUH MUDUR SENCE.SADECE ONLARA RUH DİYEBİLİR MİYİZ?DOLAYISYLA İSA YA DA DİYEMEYİZ.İSA ZATEN İLAHİ BİR VARLIKTI.BEDEN ALDI SADECE YERYÜZÜNDE O KADAR.İSA MUSA VE İLYASLA NASIL KONUŞTU DİYE SORUNUN CEVABINA DA SANIRIM VERDİM.SENİN YAHYA HAKKINDA ÇELİŞKİ DEDİĞİN BU MUYDU?TEBRİK EDERİM.

  İSA İNCİLLERDE İLYAS OLDUĞUNU AÇIKLIYOR.YAHYANIN BURDA İNKAR ETMESİ ÖZELLİKLE YAPILAN BİR HAREKETTİ.ANCAK KABUL ETMEK İSTEYENLERE DE KUTSAL YAZILARI KULLANARAK KİM OLDUĞUNU AÇIKLADI.BURDAKİ İTİRAZI KÖTÜ NİYETLE GELEN YAHUDİ ÖNDERLERE O ZAMAN CEVAPTI.ONU ZATEN KABUL ETMEYECEKLERDİ.NİTEKİM YAHYA İÇİN BİR ARA O CİNLİ DİR DENİLDİ.
  İSA İLE DE GÜNAHKARLARLA BİRLİKTE DİYE YİNE MUHALEFET ETTİLER.SONUÇTA İNCİLİN BİRÇOK YERİNDE YAHYA NIN İLYA OLDUĞU ANLATILIR.İSA DA ZATEN AÇIKLAR.

 57. İ.AKKURT demiş ki:
  September 21st, 2013 at 11:10HERKES İSA GİBİ TANRININ RUHSAL GÜCÜ İLE YERYÜZÜNDE BEDEN ALMIŞTIR. ANCAK DÜNYADAN ÖNCE İLK YARALIŞ VE DÜNYA SONRASI HESAP GÜNÜNÜ BEKLEYİŞ ALEMİ VARDIR.BRAVO VALAHİ BÜYÜK ADAMSIN. SENİ ALT ETMEK MÜMÜKÜN DEĞİL.SONUNDA İDİAYI KAYBEDİP HIRİSTİYAN EDECEKSİN BENİ.

  BU KADARINA PES. ADAMLAR GERÇEĞİ ÖĞRENMEK İÇİN YAHYAYA GELİYOR VE SORUYORLAR. BAK YAHYA GERÇEĞİ Mİ GİZLEMİŞ YOKSA AÇIKÇA MI KONUŞMUŞ GÖRELİM. PEKİ YAZININ TAMAMINA BAKALIM.VE YAHYA İLYAS OLMADIĞINA GÖRE KİMMİŞ ONUDA TAM ÖĞRENELİM.

  19-20 Yahudi yetkililer Yahya’ya, “Sen kimsin?” diye sormak üzere Yeruşalim’den kâhinlerle Levililer’i gönderdikleri zaman Yahya’nın tanıklığı şöyle oldu –AÇIKÇA KONUŞTU İNKAR ETMEDİ– “Ben Mesih değilim” diye açıkça konuştu.
  21Onlar da kendisine, “Öyleyse sen kimsin? İlyas mısın?” diye sordular.
  O da, “Değilim” dedi.
  “Sen beklediğimiz peygamber misin?” sorusuna,
  “Hayır” yanıtını verdi.
  22Bu kez, “Kim olduğunu söyle de bizi gönderenlere bir yanıt verelim” dediler. “Kendin için ne diyorsun?”
  23Yahya, “Peygamber Yeşaya’nın dediği gibi, ‘Rab’bin yolunu düzleyin’ diye ÇÖLDE HAYKIRANIN SESİYİM BEN ” dedi.

  YEŞAYA 40-3 ‘E BAKILIRSA ÇÖLDE HAYKIRAN KİM KONUSU ANLAŞILIR.

  AK VE KARALARA DEVAM EDECEĞİZ.

 58. THOMAS demiş ki:
  September 21st, 2013 at 12:17HERKES İSA GİBİ TANRININ RUHSAL GÜCÜ İLE YERYÜZÜNDE BEDEN ALMIŞTIR. ANCAK DÜNYADAN ÖNCE İLK YARALIŞ VE DÜNYA SONRASI HESAP GÜNÜNÜ BEKLEYİŞ ALEMİ VARDIR.dİYORSUN.BUNU SEN NEYE DAYANARAK SÖYLÜYORSUN.AMA BEN SAVUNDUĞUM ŞEYİ KUTSAL KİTABA DAYANARAK SÖYLÜYORUM.ANLAMIYORSUN DEĞİL ANLAMAYI İSTEMİYORSUN SEN.BU KONUDA ISRARLA BUNU SAVUNMAN BUNU KANITIDIR.BEN SANA İSA NIN GÜNAHSIZ KEFARET İÇİN GELMİŞ,İLK YARATILAN VE NEDEN BABASIZ DÜNYAYA GELMİŞ BUNLARI AÇIKLIYORUM VE KANIT GÖSTERİYORUM SEN HALA ISRARLA YOK ÖYLE DEĞİL DİYORSUN.HAKİKATEN KOMİKSİN VE YAZDILARINA GÜLMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY YAPAMIYORUM.

  YEŞEYA 40 3 TABİRİ MARKOSTA DA GEÇER LUKA DA GEÇER.YUHANNADA DA GEÇER DEMEK Kİ ÇELİŞKİ YOK.YEŞEYA DAKİ BU KUTSAL YAZININ AÇIKLAMASI BURALARDA AÇIKLANIR.NE OLMUŞ Kİ?
  VAFTİZCİ YAHYA GELENLER YAHUDİLİ ÖNDERLERDİ.HALKIN YAHYA İLE BİR SORUNUI YOKTU.İNCİL TERCÜMELERİNDE BUNUN AÇIKLAMASI VAR.DİPNOTLARDA.YANİ BÖYLE UFACIK ŞEYLERE NASIL ÇELİŞKİ DİYORSUN.

 59. İ.AKKURT demiş ki:
  September 22nd, 2013 at 08:40RUHLAR ALEMİNİ VE İNSANIN YARADILIŞ HAKİİKATİNİ (İSA DA DAHİL)SENİN DELİL OLARAK VERDİĞİN İLGİLİ KURAN VE İNCİLDE YUKARIDA VERDİĞİM BÖLÜMLERDEN ÇIKARIYORUM. AYRICA KURANIN BAŞKA BÖLÜMLERİNDE DE DELİLLER VAR. BİR ÇOK KİŞİNİN ÖLMÜŞ KİŞİLERLE MADDE ÖTESİ BİZİM RUHSAL DEDİĞİMİZ GÖRÜŞMELERİ OLMAKTA VE ÖLMÜŞ KUTSAL KİŞİLERİN ŞEHİTLERİN GELİP İNSANLARA YARDIIM ETTİĞİ OLAYLAR VARDIR. “ŞEHİTLER ÖLMEZ SİZİN BİLMEDİĞİNİZ ALEMDE YAŞAR ONLAR RABLERİ KATINDA YAŞAR VE RIZIKLANIRLAR” DİYE KURAN AYETLERİ VARDIR.SİTEMİZİN SOL ALTINDAKİ TARTIŞMA-8 TE HZ. İSANIN GELİŞİNİN MADDESEL OLMAYACAĞINI SAVUNAN SİZSİZNİZ. YANİ MANEVİ YA DA RUHSAL DEDİĞİMİZ BOYUTTA SİZ DİYORSUNUZ.RUHLAR ALEMİ DİYECEĞİMİZ TANRININ GÜCÜ İLE BAŞKA BOYUTTA BİR VARLIK ŞEKLİ.BİZİM TAM ANLAYAMAYACAĞIMIZ BİR HAYAT BOYUTUDUR.

  ŞU ANDA HZ. İSA TAMAMEN YOK MU OLMUŞTUR. YOKSA BİZİM ANLAYAMAYACAĞIMIZ BİR HAYAT ALEMİNDE MİDİR?

  SANA İNCİLDEKİ BİRBİRİNİ TEKZİP EDEN ÇELİŞKİLİ İFADELERİ YAZIYORUM. YOK DİYORSUN YAHYA NİYETİNİ GİZLEMEK İÇİN TERS CEVAP VERDİ DİYORSUN. İLGİLİ SÖZÜN ÖNCESİNDE BEREKET Kİ İNCİL YAZARI HERHALDE SENİN KONUYU SAPITACAĞINI BİLDİ DE PARANTEZ İÇİNDE YAHYANIN NİYETİNİ DE YAZMIŞ. HER ZAMAN Kİ GİBİ KONUYU ÇARPITMAN YİNE ÇÜRÜDÜ.

  KONU ÖYLE UFACIK ÇELİŞKİ DEĞİL. İSANIN SÖYLEDİĞİNİ YAHYA YALANLAMAKTADIR.

  AK VE KARALARA YANİ İNCİLDEKİ BİRBİNİ TEKZİP EDEN İFADELERE DEVAM EDELİM. YAHUDANIN NASIL ÖLÜDÜĞÜ SONRAYA KALSIN. BAKALIM İSANIN ÇARMIHINI KİM TAŞIMIŞ.

  21 Kırdan gelmekte olan SİMUN adında Kireneli bir adam oradan geçiyordu. İskender ve Rufus’un babası olan bu adama İsa’nın çarmıhını zorla taşıttılar. 22İsa’yı Golgota, yani Kafatası denilen yere götürdüler.MARKOS-15

  17 Askerler İsa’yı alıp götürdüler. İsa çarmıhını KENDİSİ taşıyıp Kafatası –İbranice’de Golgota– denilen yere çıktı.YUHANNA-19.

  DEVAMI VAR.

 60. THOMAS demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 10:10SENİN RUHLAR ALEMİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİN ANCA SENİN KİTABINDA OLUR KUTSAL KİTAPTAN DEĞİL.SEBEBİNİ BURDA YAZMAK İSTEMİYORUM BU AYRI BİR KONUDUR.KİMSENİN BURADA KİTABINA LAF ATMAK GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK.İSA ELBETTE YOK OLMAMIŞTIR.YERYÜZÜNE GELMEDEN EVVEL Kİ KONUMU NE İSE ŞU AN DA GÖKTE TANRININ SAĞINDA YER ALAN KENDİNİ KANITLAMIŞ BİR KRAL OLARAK HÜKÜM SÜRMEKTEDİR.SEN ZATEN İSA YI SADECE İNSAN OLARAK KABUL ETTİĞİN İÇİN BUNU KAVRAMA ŞANSIN YOK.

  İLYA YA DA İLYAS PEYGAMBER ÇOK ÖNCELERİ YAŞAMIŞ BİR PEYGAMBERDİ.YAHYA İSA TARAFINDA İLYA YA BENZETİLİR HATTA İSA İLYADAN DA BÜYÜK İŞLER YAPTIĞINI HALKA BİLDİRİR.

  YAHYA NIN YUHANNADA Kİ İTİRAZI HEM HARFİ ANLAMDA İLYA OLMADIĞINA DAİR İTİRAZ HEM DE İLYA NIN GÖREVİNİ YAPMAYA GELDİĞİNİ YAHUDİ ÖNDERLERİ İNANMAYACAKLARI İÇİN YAPTIĞI BİR İTİRAZDIR.ÇÜNKÜ GELENLER SEN İLYA MISIN DİYE SORDULAR.O DA DOĞAL OLARAK DEĞİLİM DEDİ.HARFİ ANLAMDA İLYA PEYGAMBER ELBETTEKİ DEĞİLDİ.AMA BEN İLYA DEĞİLİM ANCAK ONUN YAPTIĞINI HEM DE DAHA BÜYÜĞÜNÜ YAPIYORUM DESE YİNE İNANMAYACAKLARI O YÜZDEN İTİRAZ ETMİŞTİR.

  İSA NINI ÇARMIH TAŞIMA MESELESİ DE Mİ ÇELİŞKİLİ :)

  YAA GOLGOTA DENİLEN YERE GİDERKEN BİR KISMINI SİMUNA BİR KISMINI İSA YA TAŞITSILARSA NE OLMUŞ.MARKOS DA SİMUNA ZORLA TAŞITTILAR DİYOR YUHANNA BU AYRINTIYI YAZMAMIŞ OLABİLİR.NE ALAKA

 61. THOMAS demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 10:42Pavlus’la bir gün kararlaştırdılar ve o gün, daha büyük bir kalabalıkla onun kaldığı yere geldiler. Pavlus sabahtan akşama dek onlara TANRININ EGEMENLİĞİNE ilişkin açıklamalarda bulundu ve bu konuda tanıklık etti. Gerek MUSANIN YASASINA gerek PEYGAMBERLERİN YAZILARINA dayanarak onlarıİSA hakkında ikna etmeye çalıştı. 24BAZILARI ONUN SÖZLERİNE İNANDI,BAZILARIYSA İNANMADI.25Birbirleriyle anlaşamayınca, Pavlus’un şu son sözünden sonra ayrıldılar: «Yeşaya peygamber aracılığıyla atalarınıza seslenen Kutsal Ruh doğru söyledi. 26Ruh dedi ki,`Bu halka gidip şunu söyle:
  Duyacak duyacak, ama hiç anlamayacaksınız,
  bakacak bakacak, ama hiç görmeyeceksiniz.
  27Çünkü bu halkın yüreği duygusuzlaştı,
  kulakları ağır işitir oldu.
  Gözlerini de kapadılar.
  Öyle ki, gözleri görmesin,
  kulakları işitmesin, yürekleri anlamasın,
  ve bana dönmesinler.
  Dönselerdi, onları iyileştirirdim.’

  28-29«Şunu bilin ki, Tanrı’nın sağladığı bu kurtuluşun haberi diğer uluslara gönderilmiştir. Ve onlar buna kulak vereceklerdir.»[kk]
  30Pavlus tam iki yıl kendi kiraladığı evde kaldı ve ziyaretine gelen herkesi kabul etti. 31Hiçbir engelle karşılaşmadan TANRININ EGEMENLİĞİNİ tam bir cesaretle duyuruyor, Rab İSA MESİHLEV ilgili gerçekleri öğretiyordu.

  YANİ BU ŞU DEMEK.BAZILARI İNANMIŞ BAZILARIYSA AĞIZ BURUN ÇEVİRMİŞ.ANCAK PAVLUS NEYE DAYANARAK KANITLAR GÖSTERMİŞ HEM MUSA KANUNUNU KULLANMIŞ,HEM DE DİĞER PEYGAMBERLERİN YAZILARINI YANİ ESKİ ANTLAŞMA DEDİĞİMİZ KISMI KULLANARAK KANITLAR GÖSTERMİŞ.VE KİMİLERİ İNANMIŞ KİMİLERİ DE İNANMAMIŞ VE YEŞEYA PEYGAMBERDEN ALINTILAR YAPARAK NEDEN İNANMAYACAKLAR ONU DA ALINTI YAPARAK SERGİLEMİŞ.

  BU ŞU DEMEK.ŞİMDİ DE AYNI DURUMLAR YAŞANIYOR KİMİ İNANIYOR KİMİ İNANMIYOR AYNI SEN VE SENİN GİBİLER GİBİ.BİZ DE YEŞEYA PEYGAMBERDEN ALINTI YAPALIM.

  Duyacak duyacak, ama hiç anlamayacaksınız,
  bakacak bakacak, ama hiç görmeyeceksiniz.
  27Çünkü bu halkın yüreği duygusuzlaştı,
  kulakları ağır işitir oldu.
  Gözlerini de kapadılar.
  Öyle ki, gözleri görmesin,
  kulakları işitmesin, yürekleri anlamasın,
  ve bana dönmesinler.
  Dönselerdi, onları iyileştirirdim.’

 62. İ.AKKURT demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 11:07ÇOK GÜZEL İKAZLAR YAZMIŞSIN ANCAK BUNLARI BİRAZDA SEN DÜŞÜN. BEN SANA BİZZART HZ. İSANIN GERÇEK ÖĞRETİLERİNE ÇAĞIRIYORUM. BAZI YANLIŞLIKLARI SENDE KABUL EDİYORSUN. PEKİ NEDEN BU REDDDETİĞİN YANLIŞLIKLARIN ŞU ANDA ELİNDEKİ KİTAPTA HALA YAZILI PAVLUSCU ÖĞRETİLER OLDUĞUNU GÖREMİYORSUN. KOMÜNYON AYİNİ İNCİLDE EN AÇIK ŞEKLİYLE VAR. VE İSA BİZZAT KENDİSİ BENİ BÖYLE ANIN DEMİŞ PAVLUSTA İMAN KONUSU YAPMIŞ.19Sonra eline ekmek aldı, şükredip ekmeği böldü ve onlara verdi. “Bu sizin uğrunuza feda edilen bedenimdir. Beni anmak için böyle yapın” dedi.LUKA-22

  DİN ADAMLARININ GÜNAHLARI AFFETMESİNİ NEDEN YANLİŞ BULUYORSUN. BU YETKİYİ İNCİLDE BİR ÇOK YERDE HZ. İSA KENDİ AĞZIYLA VERİYOR.

  29Babam bana nasıl bir egemenlik verdiyse, ben de size bir egemenlik veriyorum. 30Öyle ki, egemenliğimde benim soframda yiyip içesiniz ve tahtta oturarak İsrail’in on iki oymağını yargılayasınız.LUKA-22

  GELELİM ÇARMIHI TAŞIMA İŞİNE. BAK BU CEVABINI HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM. OLABİLİR TABİ MÜMKÜNDÜR. AMA ELDE DELİLİ YOK. TIPKI İLYAS KONUSU GİBİ. SEN YAHYANIN NİYETİNİ GİZLEDİ DEDİN ANCAK YUHANNA SENİN BÖYLE CEVAP VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ OLMALI Kİ (EH BENDE YUHANNANIN NİYETİNİ BİLİRİM TABİ) -AÇIKÇA KONUŞTU- DİYE ÖZELLİKLE PARANTEZ İÇİNDE YAZMIŞ. YUHANNAYA TEŞEKKÜRLER.

  DEVAM EDELİM. MATTA VE LUKA DAKİ HZ. İSANIN DAVUTTAN SONRA Kİ (GERÇİ İBRAHİM ÖNCESİ DE TEVRATLA UYUŞMUYOR) BABA SAYISI VE İSİMLER ÇOK FARKLI?

 63. THOMAS demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 12:16ACABA BU GİZLİ SAKLANMIŞ ORİJİNALİ OLMAYAN İSA NIN GERÇEK ÖĞRETİLERİ NERDEDİR?BİR DE BUNU BİR ANLATSAN DA ÖĞRENSEK.SENİN LUKA 22 DE YAZDIĞIN AYET İSA İLE HAVARİLER ARASINDA KONUŞULDU.BEDENİNİN VE KANINI VEREREK KURBAN OLUŞUNU AÇIKLADI.BUNU YAPMAYA DEVAM EDİN DEMESİ ÖLÜMÜNÜN ANILMASI DEMEKTİR.DİKKAT EDİLİRSE BUNU HALKIN ÖNÜNDE YAPABİLİRDİ.ANCAK YAPMADI SEÇTİĞİ HAVARİLER ARASINDA BIRAKTI.BU KONU TAMAMİYLE 144.000 LERLE BAĞLANTILIDIR.VE AYRI BİR MEVZUUDUR.KİLİSE UYGULAMASI ELBETTE BURDA YANLIŞTIR.KİLİSELER BURDA BUNA BAKARAK UYGULAMA YAPIYOR AMA YAPTIK.
  PAVLUS ELBET BUNU İMAN KONUSU YAPAR.ÇÜNKÜ İSA İLE BİRLİKTE KURULACAK KAHİNLER KRALLIĞININ İÇİNDE GÖKTE YER ALACAKTIR.144.000LERLE BİRLİKTE.

  GELELİM ÇARMIHI TAŞIMA İŞİNE. BAK BU CEVABINI HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM. OLABİLİR TABİ MÜMKÜNDÜR. AMA ELDE DELİLİ YOK Demişsin.ELDE DELİL YOKSA BUNUN BÖYLE OLMADIĞINI KANITLAYACAK DELİLDE YOK DEMEKTİR.
  EĞER TÜM İNCİLLERDE GEÇEN AYRINTILAR KİMİ YAZMIŞ KİMİ YAZMAMIŞ BİRİ UFAK BİR AYRINTIYI ATLAMIŞ OLABİLİR.EĞER BİREBİR HARFİ HARFİNE UYSAYDI PEKİ İNANDIRICI OLACAK MIYDI?O ZAMANDA BİRBİRLERİNDEN BİREBİR KOPYA EDİLMİŞ DİYECEKTİNİZ.İNANMAYACAK KİŞİ İLLE Kİ BİR BAHANE BULUR MERAK ETME.
  VAFTİZVİ YAHYA KONUSU ÇOK AÇIK BİR KPONUDUR.TARTIŞMAYA BİLE GEREK YOK.ANCA İŞTE SEN TAKILIRSIN BÖYLE SAÇMA GEREKSİZ ŞEYLERE.AÇIKLAMASINI YAPIYORUZ E İKNA OLMUYORSAN SENİN BİLECEĞİN İŞ.BAK PAVLUS TA SABAHTAN AKŞAMA DEK ANLATIYORDU HEM DE KANITLAR GÖSTEREREK KİMİ İNANIYORDU KİMİ İNANMIYORDU.YAPACAK BİR ŞEY YOK.

 64. I.AKKURT demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 12:29TAMAM DELILLERIN SUPER. GELELIM ISANIN SOY KÜTÜĞÜNE
 65. THOMAS demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 12:33VAFTİZCİ YAHYA HARFİ ANLAMDAKİ İLYA PEYGAMBER OLMADIĞI KONUSUNDA AÇIKÇA KONUŞTU.DOLAYISLA YUHANNADA BUNU BELİRTTİ.İLK ÖNCE MESİH ZANNETTİLER.MESİH OLDUĞUNA İTİRAZ ETTİ.İLYA MISIN DEDİLER HARFİ ANLAMDA İLYAS OLDUĞUNU DA İNKAR ETTİ.BU ANLAMDA ELBETTE İNKAR EDECEK.DAHA SONRA 4 İNCİL DE DE GEÇEN YEŞEYA DA GEÇEN KAYDEDİLMİŞTİR.İSA NIN BURDA YAHYA İÇİN İLYAS DEMESİ İLYASIN VAZİFESİNE BENZER BİR VAZİFE İÇİNDE OLDUĞUNU VURGULAMAK İÇİNDİR.BAŞKA TÜRLÜ ANLATAMIYORUM ARTIK KUSURA BAKMA
 66. İ. AKKURT demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 12:38TAMAM. ŞİMDİ ONLARI GEÇTİK. HZ. İSA’NIN SOY KÜTÜĞÜNDEKİ ÇELİŞKİLERE GEL. HZ. DAVUT’TAN SONRA MATTA LUKA İLE UYUŞMUYOR. HZ. İBRAHİM’DEN ÖNCESİ TEVRAT İLE UYUŞMUYOR.
 67. THOMAS demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 12:58KOMİKSİN AKKURT BEY
 68. THOMAS demiş ki:
  September 23rd, 2013 at 17:23BUNUN ÇOK BASİT BİR CEVABI VAR.
  MATTA DA ANNE TARAFINDAN SOYU LUKA DA İSE BABA TARAFINDAKİ SOYU AÇIKLANIR.HALK ARASINDA ONA DAVUT OĞLU DERLERDİ.HİÇBİR YAHUDİ DE O NA HAYIR İSA DAVUT SOYUNDAN GELMEDİ DEMEDİ.HALA DA DİYEMİYOR.YAHUDİ MİLLETİ Kİ SOYAĞACINA AYRI ÖNEM VEREN BİR MİLLET OLARAK İSA DAVUT UN SOYUNDAN OLMASA İDİ,ŞİMDİYE KADAR ÇOKTAN BUNU KANITLAMANIN PEŞİNE GİDERLERDİ.
 69. İ.AKKURT demiş ki:
  September 24th, 2013 at 09:26ŞİMDİ DE SEN BENİ GÜLDÜRDÜN. HAYRET DOĞRUSU İŞİNİZE GELMEYİNCE HİÇ TANRIDAN KORKMADAN ANINDA KENDİ KUTSAL KİTABINIZI TERSİNİ SAVUNUYORSUNUZ. MATTA VE LUKA HER İKİSİ DE YUSUF’UN SOY AĞACINI YAZDIKLARINI AÇIKÇA YAZIYORLAR. AYNEN YAHYA DA OLDUĞU GİBİ YİNE İNCİLE TERS ŞEYLER SÖYLÜYORSUN.Mattan Yakup’un babasıydı,
  16Yakup Meryem’in kocası Yusuf’un babasıydı.
  Meryem’den Mesih diye tanınan İsa doğdu.MATTA-1

  23 İsa görevine başladığı zaman otuz yaşlarındaydı. Yusuf’un oğlu olduğu sanılıyordu.
  Yusuf da Eli oğlu,LUKA-3

  HER İKİSİ DE HZ. İSA’NIN ÜVEY BABASI YUSUF SOYU OLDUĞUNU AÇIKÇA YAZMIŞ. AYRICA YUSUFLA İSA NIN NE İLGİSİ VAR. HZ. İSA BABASIZ DOĞMADI MI.

  HANGİ SOY ANNE TARAFINDAN VE BUNUN İSPATI NERDE. HER İDDİANIN GÜVENİLİR KANITLARI OLMALI. DELİLSİZ İDDİA KABUL EDİLMEZ.

 70. THOMAS demiş ki:
  September 24th, 2013 at 10:00EN BASİT KANIT.YUSUF HELİNİN OĞLUYDU TABİRİ VAR.ASLINDA HELİ MERYEM İN BABASI YUSUF UN DA DOLAYISIYLA KAYINPEDERİDİR.ANCAK İSRAİLOĞULLARINDA DAMAT KAVRAMI OLMADIĞI İÇİN HELİNİN OĞLUYDU DİYE TABİR EDİLİR.MERYEM DAVUT UN OĞLU NATANIN SOYUNDAN GELMEKTE.BİR ŞEKİLDE DAVUTLA BAĞLANMIŞTIR.HAKİATEN KOMİKSİN AKKURT BEY.İSA YI KABUL ETMEYEN YAHUDİLER BİLE BUNA ÇELİŞKİ DEMİYOR.DAVUT UN SOYUNDAN GELMESİ SENİN İÇİN PROBLEM DEĞİLSE NEDİR PROBLEM.LUKA DA MATTA KAFASINA GÖRE Mİ YAZMIŞ İLLE İSA NIN BU SOYDAN GELDİĞİNİ KANITLAMAK İÇİN TÜRLÜ OYUNLAR MI ÇEVRİLMİŞ.
  HAVARİLER NE DEDİLER BİLİYOR MUSUN?BİZ MESİH İ BULDUK.NEYE DAYANARAK DEDİLER BUNU BİLİYORM USUN?GEÇMİŞTE YAZILMIŞ SENİN O BEĞENMEDİĞİN ÇELİŞKİ DİYE GÖRDÜĞÜN YAZILARA DAYANARAK.KUTSAL KİTAPTAN SANA CEVAP VEREYİM EN GÜZELİ BU SANA.

  AKILSIZCA TARTIŞMALAR ve SOYAĞACI DİDİŞMELERİNDEN, Kutsal Yasa ile ilgili çekişme ve kavgalardan sakın. Bunlar yararsız ve boş şeylerdir.Birinci ve ikinci uyarıdan sonra bölücü kişiyle ilişkini kes.

  DİYOR.BEN DE SALAK GİBİ HALA SENİNLE BU BOŞ DİDİŞMELERİ YAPIYORUM.

 71. İ.AKKURT demiş ki:
  September 24th, 2013 at 11:34SAYIN THOMAS İDDİANA KANIT VER. BENDE AKSİNİ İDDİA EDİYORUM VE KANITIM MATTA VE LUKA DİYORUM. ORADA SENİN BAHSETTİĞİNİ DOĞPRULAYAN BİR ŞEY YOK. ANCAK SENİ ÇÜRÜTECEK ÇOK DAHA BAŞKA SAĞLAM KANITLARIM DAHA VAR. ÖNCE İDDİANI KANITLA
 72. THOMAS demiş ki:
  September 24th, 2013 at 18:254 ADET İNCİL DEN SADECE 2 TANESİNDE İSA NIN SOYAĞACI VERİLİR.VE LUKA DA MERYEM AĞIRLIKLIDIR.HATTA YUSUF HELİNİN OĞLU OLDUĞU BİLİNİYORDU DER.ANCAK DİĞER İNCİLLERDE YUSUF UN BABASININ AÇIK ŞEKİLDE YAKUP OLDUĞU ORTADADIR.DAMATLIK KAVRAMI İSRAİLOĞULLARINDA OLMADIĞINDAN MERYEM İN SOYU OLMASI GÜÇLÜDÜR.VE ÇOĞU KİŞİLERİN TEVRATLA BAĞLANTISINI SANA SUNABİLİRİM.GERÇİ BU BAYAĞI BİR ZAMANIMI ALIR.BİR GÜNDE OLUŞMAYABİLİR.SONUÇ İTİBARİYLE DAVUT UN SOYUNDA BİRLEŞİLİR.
 73. İ.AKKURT demiş ki:
  September 25th, 2013 at 12:30BOŞUNA ARAYIPTA ZAHMET ETME.BİRİLERİ DURUMU KURTARMAK İÇİN ORTAYA BİR ŞEY ATMIŞ. BAK THOMAS BU İKİ SOYUN BİRİ MERYEME AİT OLSAYDI BU BELİRTİLİRDİ. OLMAYAN BİR ŞEYİ UYDURMAYIN.BAK SANA BAŞKA BİR ÖNEMLİ ESERDEN BU KONUYA DELİL YAZAYIM.KİLİSE TARİHCİSİ EUSEBİOS’UN KİLİSE TARİHİ İSİMLİ BİR KİTABI VAR.BU KİTAP CHİVİYAZILARIYAYINEVİ TARAFINDAN 2011 YILINDA TERCÜME EDİLİP BASILDI.

  BU KİTABIN 22. SAYFASINDA 7. BÖLÜMÜ AÇ OKU. ORADA BU KONU İLK DÖNEM ÖNEMLİ KİŞİLERİN GÖRÜŞLERİ İLE AÇIKÇA TARTIŞILIYOR VE İÇİNDEN ÇIKMAK İÇİN NELER NELER ORTAYA ATILIYOR. VE KİMSEDE BU SOY KÜTÜKLERİNİN BİRİ HZ. MERYEME AİTTİR DEMİYOR. BENDEN SÖYLEMESİ.

  İNCİLDEKİ ÇELİŞKİLER ZITLIKLAR TEVRATLA UYUŞMAZLIKLAR YETMEDİYSE DEVAM EDERİM.

 74. THOMAS demiş ki:
  September 25th, 2013 at 14:51ANLADIM.ŞİMDİ BİZ NE YAPMALIYIZ BU DURUMDA.BU KİTAPTA YAZILANLARA İNANMALIYIZ.YANİ DELİCELERE İNANMALIYIZ ELBETTE.BURDA MATTA İLE LUKAYA İNANMAMIZ İÇİN BİR SEBEP YOK.ADAMLAR İLLE DAVUT A BAĞLASINLAR DİYE TÜRLÜ OYUNLAR ÇEVİRMİŞ ANLADIM.:)YAHUDİ TARİHİNİ İYİCE BİR İNCELE BAKALIM.KADINLARIN SOYU ÇOK ULU ORTA DÖKÜLÜR MÜYDÜ O DÖNEMDE DÖKÜLMEZMİYDİ.İLLE MERYEMİN SOYU DİYE BELİRTMELERİNE GEREK Mİ VARDI.BAŞKA BİLGİLER SANA AKTARAYIM.BAZI BİLGİNLERİN YAZDIKLARINI VE ANSİKLOPEDİK BİLGİLER.BELKİ BİRAZ IŞIK TUTAR SANAAyrıca, bilgin Joachim Jeremias’ın da bildirdiği gibi, “kâhinlerin ve Levioğullarının görevleri babadan oğula geçtiği için . . . . soylarının saf tutulması büyük önem taşırdı.” Kâhin ailesine gelin gidecek bir kadının önce soyunu kanıtlaması gerekiyordu; böylece kâhinlerin soy hattının “temizliği ve saflığı” korunuyordu. Nehemya’nın zamanında Levioğullarından olan ve “soylarını açıkça ortaya koymak için kayıtları araştıran” bazı büyük ailelerin “isimleri kayıtlarda bulunamadığından . . . . kâhinlik görevi yapmaları yasaklandı”

  Yahudilerin önemli dini eserleri olan midraşlardan biri, İsa’nın döneminde yaşayan bir haham olan Hillel hakkında şöyle yazar: “Yeruşalim’de soyağacı kayıtlarının olduğu bir tomarda Hillel’in Davut’un soyundan olduğu yazıyordu.” Birinci yüzyılda yaşamış Yahudi tarihçi Flavius Josephus, kendi hayatını kaleme aldığı eserde atalarının kâhin olduğunu, anne tarafından ise “kraliyet kanı taşıdığını” belirtti. Bu bilgileri, herkesin gidip bakabildiği “nüfus kütüğünde” bulduğunu yazdı.

  Josephus Pros Apiona adlı eserinde, kâhin ailelerinin kütüğünün “toplum içindeki en güvenilir adamlar arasından seçilen kimselere” emanet edildiğini bildirir. Yahudilikle ilgili bir ansiklopedi de şöyle yazar: “Anlaşılan bu kayıtlar özel bir görevliye emanet ediliyordu. Ayrıca soyağaçlarının soruşturulması için Yeruşalim’de özel bir mahkemenin kurulduğundan da söz edilir” (The Jewish Encyclopedia). Kâhin ailelerinden olmayan Yahudiler ise babalarının memleketinde kaydolurdu

  GÖRDÜĞÜN GİBİ SOYAĞACI KAYITLARI YAHUDİLER İÇİN BÜYÜK CİDDİYET TAŞIYORDU.BU YÜZDEN ZATEN İNCİL YAZARLARI BU SOYAĞAÇLARINI KİTAPLARINA KOYDULAR.

  ELBETTE BU KONUDA DA SALDIRI OLACAKTI Kİ OLUYORDA.O YÜZDEN BİLMEM NE KİLİSE TARİHÇİSİ BİLMEM KAÇINCI YY.TARTIŞILANLARI KİTABINA KOYMUŞTA BİZ DE AA ÖYLE Mİ DİCEZ İNANACAZ.ANLADIM

 75. I.AKKURT demiş ki:
  September 25th, 2013 at 16:04THOMAS SEN LUKAYA MATTAYA ÙNLÙ HIRÌSTÌYAN TARIHCÌ EOSEBUS VE ONUN ESERINDEKÌ UZMANLARIN YAZFIKLARINA ÌNANMAYACAKSIN DA KÌME ÌNANACAKSIN. ADAMLARIN HÌCBIRI BU MERYEMIN SOYU DEMIYOR.AYRICA ADEM ILE ÌBRAHÌM ARASI EN AZ 100 BÌN VEYA DAHA FAXLA YIL OLMALIYKEN 20 BABA VAR. VE TEVRATTAN ALINAN BU ÌSÌLER BÌR TENESÌ TUTMUYOR.LUKADA DAVUT ÌLE ÌSA ARASINDA 42 ÌSÌM VARKEN MATTA DA 27 ÌSÌM VAR.

  DAHA BAŞKA TUTARDIZLIKLAR DA VAR. ÌŞÌN NERESÌNÌ DÙZELTELIM OLACAK GÌBÌ DEĞÌL.

 76. THOMAS demiş ki:
  September 25th, 2013 at 16:21NİYE BEN HER HRİSTİYAN TARİHÇİNİN SÖYLEDİKLERİNE İNANMAK ZORUNDAMIYIM.?NE FARKEDER BİRİNDE 42 İSİM VAR ÖBÜRÜNDE 27 İSİM VAR.BU MUDUR ÇELİŞKİ?7000 YILLIK TARİHİN NERDEN ÇIKARDIN 100.000BİN TARİH OLDUĞUNU.
 77. THOMAS demiş ki:
  September 25th, 2013 at 17:55AYRICA ŞUNU DA EKLEYELİM.MATTA DAKİ SOY DAVUTTAN SONRA Kİ SÜLEYMAN SOYU YANİ KRALİYET SOYUNU İFADE EDER.LU KA DA Kİ SOY İSE DAVUT UN DİĞER OĞLU NATAN IN SOYUYLA DEVAM EDEN KAN SOYUNU İFADE EDER.VE BUSOY OĞUL OLARAK EVLAT EDİNEN BABASI YUSUF İLE SONUÇLANIR.DOLAYISIYLA LUKA DA MERYEM İN ATALARINI GÖSTERMESİ PEKALA MÜMKÜNDÜR.YUKARDA SANA YAHUDİŞ TARİHİNE AİT BİLGİLER VERDİM.ŞİMDİ YAHUDİ TARİHİNE Mİ İNANALIM SONRA DAN ÇIKMIŞ KİLİSE BİLGİLERİNE Mİ?SONUÇTA 1600 SENEDE TAMAMLANAN ONCA BİİLGİNİN BİR UYDURMA DÜZMECE YA DA YALANLA DOLANLA BAĞLANAN BİR DAVUT SOYUNUN ORTAYA ÇIKMIŞ OLMASI NE KADAR MANTIĞA UYGUNDUR.DİĞER GÖRÜŞLER KÖTÜ NİYETLİ ART NİYETLİ HİKMETLİLİKTEN UZAK İBLİS İN OYUNLARINA AİT OLAN GÖRÜŞLERDİR.BU AÇIKÇA BELLİ.İSA ONUN İÇİN NE DEDİ BİLİR MİSİN?YALANIN BABASIDIR DEDİ.BABASINA AİT OLANLARDA ANCA FİTNE VE FÜCURLA UĞRAŞIP ZİHNİ KÖRELTEN DÜŞÜNCELERİ ORTAYA ATARLAR.BU SEBEPLE BENCE AKKURT BEY SEN BU İŞLERLE ZİHNİNİ BULANDIRMA.ESAS İMAN KONULARI ÜSTÜNDE YOĞUNLAŞ.4 ADET İNCİL DE NEDEN SADECE İKİSİNDE YER ALABİLECEİĞİ ÜSTÜNDE DERİN DÜŞÜN BENCE GERİSİ HİKAYEDİR.
 78. İ.AKKURT demiş ki:
  September 26th, 2013 at 10:49İŞİNİZE GELMEYİNCE EN ÖNEMLİ HIRİSTİYAN TARİHÇİSİ VE ONUN DAHA BAŞKA BİR ÇOK DELİL VERDİĞİ ŞEYLERİ HİÇBİR DELİLE DAYANMADAN REDDETMEN SENİN İÇİN ÇOK KOLAY. İNSANLIK TARİHİ İÇİN BİNLERCE BİLİMSEL DELİLİ TEVRATA UYMADIĞI İÇİN DE REDDETİN ZATEN. AMA BEN BİZİ TAKİP EDENLER İÇİN SADECDE BİR TANE KAYNAK VERİYORUM.Artık yaygın görüş bugünün insanının yaklaşık 500 bin yıl öncelerden itibaren Afrika’da, belki de Sahra yakınlarında geliştiği ve yaklaşık 200 bin yıl önce Afrika’dan tüm dünyaya yayıldığı ve geldikleri yerlerde eğer varsa daha önceki insanların yerini aldıkları doğrultusundadır.

  http://user.tninet.se/~owl390d/insan/inskoken.htm

  TABİ AYNİ ZAMAN DİLİMİ İÇİNDE BİRİNDE 42 ATA DİĞERİNDE 27 ATA VERİLMİŞ OLMASI DA ÇELİŞKİ DEĞİL. MERYEMİN ATALARI DAHA UZUN YAŞADI DERSİN İŞİ HALLEDERSİN. SANA DELİL LAZIM DEĞİL.

  NEYSE GELELİM İNCİLDE YAHUDANIN NASIL ÖLDÜĞÜNE KENDİNİ ASARAK MI YOKSA TARLADA DÜŞTÜ KAFASI YARILDI VE ÖLDÜ MÜ? HANGİSİ DOĞRUSU. SANIRIM HER İKİSİDE. NE DERSİN.

 79. THOMAS demiş ki:
  September 26th, 2013 at 11:16İŞİNİZE GELMEYİNCE HERŞEYİ REDDEDEN BEN DEĞİL SİZSİNİZ.KULAKLARINI TIKAYAN İNANMANIZI GEREKTİREN ŞEYLERE DE İNANAN SİZSİNİZ.GEREKTİĞİNDE KENDİ KİTABINI BİLE ÇİĞNERSİNİZ.
  SENİN O YAYGIN GÖRÜŞ TÜM DİNLERİ ORTADAN KALDIRAN BİR GÖRÜŞTÜR BİLİR MİSİN?
  SENİN KİTABIN ADEN BAHÇESİNDEN BAHSEDİYOR ADEM İLE HAVVADAN BAHSEDİYOR.AFRİKADAN ÇIKMADIĞI KONUSUNDA KURANDAN BİLE DELİL BULURSUN KALKMIŞ NEYİ YAZIYORSUN BANA.BEN SANA İŞİN ÖZÜNDEN KAYNAK VERİYORUM.SEN HER ZAMAN Kİ NEYE İŞİNE GELİRSE ONU ALIYORSUN.YAHUDA NASIL ÖLMÜŞ ONU NA BAŞKASINA SOR ARTIK
 80. THOMAS demiş ki:
  September 26th, 2013 at 11:25HIÇ SIKILMADAN EVRİM KURAMINI SAVUNAN SİTELERİ YA DA GÖRÜŞLERİ BİLE SUNABİLİYORSUN KENDİ HAKLILIĞI ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN.VAY BEE.SENİN KİTABIN ADEN BAHÇESİNİN NEREDE OLDUĞUNUN BİLE DELİLİNİ SUNUYOR.SEN AFRİKADAN VE MAYMUNDAN BİLE TÜREYEBİLEĞİMİZİ SAVUNAN SİTEYİ DELİL GÖSTERİYORSUN.TEBRİKLER AKKURT TEBRİKLER
 81. I.AKKURT demiş ki:
  September 26th, 2013 at 11:46YADIKLARIMIN EVRIMLE NE ALAKASI VAR. YAZDIKLARIM BULUNAN ÌLK ÌNSSN STADI OLAN FOSÌLLERÌN KAC YAŞINDA OLDUĞUDUR. ÌNSANIN NASIL YARATILDIGI KONUSU FARKLI ŞEY. KURAN ÌNSANIN KAC YIL ÖNCE YARATILDIGINDAN BAHSETMEZ.PEKİ DÌĞER YAZDIKLARMMI ÇÙRÙTTÙN YAHUDAYI DA BÌLEN BAŞKA BÌRÌ VARSA YAZSIN. GÙZEL BÌR SORGULAMA OLDU. BU ZAMANA KADAR YAZANLAR ARASINDA EN FAZLA UYUŞTUĞUMUZ KÌŞÌ OLDUN. DAHA FAZLA GERCEKLERE ULAŞMAN DÌLEĞÌYLE. ÖN YARGILARI KIRMAK ATOMU PARÇSLAMAKTAN DAHA ZORMUŞ
 82. THOMAS demiş ki:
  September 26th, 2013 at 12:58VE AFRİKADAN TÜREDİĞMİZDİR.BU DA EVRİM TEORİSİ İLE ANCAK BAĞDAŞIR.BULUNAN FOSİLLERİN DİREK İNSAN KAYDI OLMASI KESİNLİK KAZANMIŞ DEĞİLDİR.GORİL EVRİMİ İLE DE DÜŞÜNÜLEBİLİR.AFRİKADAN IRKLARIN OLUŞMASI TAM BİR SAÇMALIK ÇÜNKÜ İLK MEDENİYET MEZOPOTAMYA BÖLGESİDİR.VE TÜM DİNLER DE BU BÖLGEDEN ÇIKMAKTA TÜM DİN KİTAPLARI DA BU BÖLGEDEKİ PEYGAMBERLERİ ANLATIR.KURAN KAÇ YIL ÖNCE YARATILDIĞINDAN BAHSETMEZ AMA ADN CENNETİNDEN SÖZ EDER Kİ BU DA KUTSAL KİTAPIN YARATILIŞ BÖLÜMÜNDEKİ ADEN LE AYNIDIR ASLINDA VE KURAN DA BUNDAN 10 DAN FAZLA BAHSEDİLİR.NİTEKİM ADEM İLE HAVVA ADEN BAHÇESİNDE YARATILDILAR VE ORADA İTAATLİ OLSALARDI SONSUZA DEK YAŞAYACAKLARDI.BU DA KURANDAKİ CENNET KAVRAMIYLA AYNI ŞEY DEMEK.HAKLISIN.ÖN YARGILAR,YANLI DÜŞÜNÜŞLER İNSANI YANLIŞA SÜRÜKLER.BEN DE ÖNCELERİ SENİN DİNDAŞINDIM.AMA ARAŞTIRARAK,İRDELEYEREK VE KARŞILAŞTIRMA YAPARAK EN ÖNEMLİSİ DE ETTİĞİM DUALARLA GERÇEKLERE ŞÜKÜR Kİ ULAŞTIM.
 83. İ.AKKURT demiş ki:
  September 27th, 2013 at 10:08KURAN NERDE VE NE ZAMAN YARATILDIĞI KONUSUNA GİRMEZ. NERDE DERKEN YARATILIŞ DÜNYANIN HANGİ BÖLGESİNDE. BU KONUYU ANTROPOLOGLAR BULUNAN FOSİLLERLE ÇÖZER HERHALDE GORİL FOSİLİ İLE İNSAN FOSİLİNİ AYIRT EDERLER. DERS OLARAK ANTROPOLOJİ OKUDUK. ARTIK YARADANSIZ BİR EVRİM TEORİSİ FAZLA SAVUNAN YOK. İNSANIN ATASININ TEK BİR KADIN OLDUĞUNU SAVUNAN HAVVA TEORİ DE KANITLANDI VE BU DA DERS OLARAK OKUTULUYOR.ÇOK ARAŞTIRDIĞIN BELLİ. NERESİNDEN TUTSAN ELİNDE KALIYOR.
 84. THOMAS demiş ki:
  September 27th, 2013 at 11:12SEN ANTROPOLOJİ OKUDUNDA BEN SANA BAZI ANTROPOLOGLARIN SENİN YUKARDA VERMİŞ OLDUĞUN SİTE BİLGİLERİNE KARŞILIK NELER SÖYLEMİŞLER İSTERSEN BİR BAK.Yeni Güney Galler Üniversitesi’nden (Avustralya) Robin Derricourt 2009’da bu fosillerin sınıflandırılmasıyla ilgili şöyle yazdı: “Belki de şu anda fikir birliğine varılan tek şey bir fikir birliği olmadığıdır.”40 2007’de Nature adlı bilim dergisinde, evrim soyağacındaki kayıp halkalardan birini bulduğunu söyleyen araştırmacıların yazdığı bir makale yer aldı. Bu makalede insan ırkının insansımaymunlardan tam olarak ne zaman ve nasıl türediği hakkında hiçbir şey bilinmediği belirtildi.41 Eötvös Loránd Üniversitesi’nin (Macaristan) Biyolojik Antropoloji Bölümü’nde çalışan bir araştırmacı olan Gyula Gyenis 2002’de şöyle yazdı: “İnsangillere ait fosillerin sınıflandırılışı ve evrim şemasındaki yerleri sürekli tartışılmaktadır.”* Gyenis bugüne kadar toplanan fosillerin, insanların insansımaymunlardan tam olarak nerede, ne zaman veya nasıl evrimleştiği konusunu netleştirmediğini söyledi.42
  Daha önce adı geçen Robin Derricourt bu fosilleri keşfedenler hakkında şöyle diyor: “Araştırma ekibinin sorumlusu, sıradan akademik kaynakların dışındaki bir kuruluşu etkileyip ondan maddi kaynak elde edebilmek için, bir ‘bulgunun’ önemini ve benzersizliğini abartma ihtiyacı duyabilir. Yankı uyandıracak bir haber arayışındaki basılı ve elektronik medya da onlara bu konuda seve seve yardımcı olacaktır.”

  Adelaide Üniversitesi (Avustralya) Anatomi Bilimleri Bölümü’nden adli ANTROPOLOJİ UZMANIı Carl N. Stephan 2003’te şöyle yazdı: “İnsanın eski atalarını yeniden yüzlendirme çalışmaları tarafsız şekilde yapılamaz ya da doğruluğu test edilemez.” Stephan, modern insansımaymunlar temel alınarak yapılırsa böyle çalışmaların “büyük ihtimalle önyargılı, çarpıtılmış ve geçersiz” olacağını söylüyor. Hangi sonuca varıyor? “Eski insangiller üzerinde yapılan ‘yüzlendirmeler’ büyük olasılıkla yanlıştır.”

  GÖRDÜĞÜN GİBİ BÖYLE DÜŞÜNEN BİLİM ADAMLARI VE ANTROPOLOGLAR VAR.BU NE DEMEK.DEMEK Kİ BİLİM KENDİ İÇİNDE BİLE BİR ÇOK KONUDA AYRILMIŞ DURUMDA.100 SENE BOYUNCA BİR ŞEYE EVET DEDİKLERİ KONU BİR BAKIYORSUN YÖN DEĞİŞTİRMİŞ OLABİLİYOR.SENİN GÖNDERDİĞİN SİTE DE DE TANRIYA ATIF VAR.BÖYLE BİR SİTEDEN YARARLANMAN GERÇEKTEN DÜŞÜNDÜRÜCÜ.BENCE SEN OKUTULAN DERSLERE PEK İTİBAR ETME.SONUÇTA HEPSİ İNSAN DÜŞÜNCESİ

 85. THOMAS demiş ki:
  September 27th, 2013 at 11:20BAK BEN SANA DİL BİLİMİ İLE İLGİLİ BİR YAZI GÖNDEREYİM.Bazı bilginler günümüz dillerinin tek bir dilden kaynaklandığını varsayıyor. Onlara göre insanlar “ana dil” denilen bu dili 100.000 yıl önce konuşuyordu.* Başkalarına göre ise bugünkü dillerin kökeni 6.000 yıl kadar önce konuşulan birkaç dile dayanır. Peki dilbilimciler ölü dillerin gelişim aşamalarını nasıl saptıyor? Economist dergisi “Bu çok karmaşık bir konudur” der ve “Biyologlardan farklı olarak dilbilimcilerin ellerinde geçmişle ilgili onlara yol gösterecek fosil kayıtları yoktur” diye ekler. Dergi ayrıca dillerin evrimini araştıran bir dilbilimcinin, vardığı sonuçları “matematiksel varsayımlara” dayandırdığını belirtir.
  Yine de dil “fosilleri”, yani yazılı belgeler mevcuttur. Bunlar nelerdir ve dillerin başlangıcıyla ilgili ne gösterir? ANA BRİTANİCA şöyle açıklıyor: “Bugün var olan ilk yazılı belgeler en çok 5 bin yıl öncesine gitmektedir.” Peki arkeologlar bu dil “fosillerini” yani “ilk yazılı belgeleri” nerede buldular? Eski Şinar şehrinin bulunduğu aşağı Mezopotamya’da

  GÖRDÜĞÜN GİBİ BU KONU ASLINDA ÇOK KARMAŞIK BİR KONU VE DOĞRULARI BULMAK ZOR.KİMİ ÖYLE YAZIYOR KİMİ BÖYLE.BU YÜZDEN BURADA İŞ İNANCA KALIYOR VE TANRIYA GÜVENMEYE.ELBETTE YARATICIMIZ BİZE AÇIKLIYOR BİR ŞEYLERİ AMA ANLAMAK İSTEYENE

 86. THOMAS demiş ki:
  September 27th, 2013 at 14:02BİR DE İŞİN BAŞKA BİR BOYUTU VAR.BU İNSANIMSI MAYMUN AMA BİLİMCE İNSAN FOSİLİ DİYE ADLANDIRAN BİLİM GURUBU BU TÜRÜ BEYNİN BOYUTUYLA ÖLÇEREK VE AYRU BULDUKLARI KEMİK VE DİŞ KALINTILARINI BİRLEŞTİREREK BİR SONUCA VARIYORLAR.ANCAK BEYNİN BOYUTUYLA İLGİLİ BİR BİLİM DERGİSİ NE YAZMIŞ .Nesli tükenmiş canlılardan hangisinin insana daha yakın olduğunu tahmin etmek için beynin boyutuna bakan bir grup araştırmacı, bunu yaparken “sık sık şüpheye kapıldığını” söyledi.48 Neden? 2008’de Scientific American Mind dergisinde yer alan şu sözlere dikkat edin: “Bilim insanları, insanlarda ve diğer canlı türlerinde beynin kendi büyüklüğü ya da vücuda oranla büyüklüğüyle, zekâ seviyesi arasında herhangi bir bağlantı bulamadılar. Aynı şekilde zekâyla, beynin belirli bölümlerinin boyutu ya da var olup olmaması arasında da bir paralellik kuramadılar;

  Beynin boyutunun zekânın güvenilir bir göstergesi olmadığı bilindiği halde bilim insanları “maymundan insana” zincirindeki fosilleri neden beyin boyutlarına göre diziyorlar? Kendi teorilerine uysun diye kanıtları zorluyor olabilirler mi? Ayrıca araştırmacılar hangi fosillerin “İNSAN SOYAĞACINA” dahil edilmesi gerektiğiyle ilgili neden bir türlü anlaşmaya varamıyorlar? Üzerinde çalıştıkları fosiller gerçekten de göründükleri gibi sadece NESLİ TÜKENMİŞ MAYMUNLAR OLAMAZ MI?

 87. İ.AKKURT demiş ki:
  September 27th, 2013 at 16:42THOMAS SEN BENİM YAZDIKLARIMI GERÇEKETEN İYİ OKUDUNMU ANLADIK BAZI ŞEYLERİ ÇARPITMAKTA USTASIN.BEN NE İLK İNSANIN ATASINDAN, NE NASIL EVRİM GEÇİRDİĞİNDEN NE DİLİNDEN NE NASIL VE NEREDE YAŞADIĞINDAN FALAN BAHSETMEDİM.SADECE YERYÜZÜNDE İLK İNSAN FOSİL FOSİLLERİNİN KAÇ BİN YIL ÖNCESİNDE KALDIĞINDAN BAHSETTİM. BU DA SENİN KUTSAL KİTABINDA YAZDIĞI GİBİ MÖ. 3700 YILDAN ÇOK ÇOK ÇOK ÖNCELERDE BERİ İNSANIN VAR OLDUĞUNU SANA ANLATMAYA DELİL OLARAK BİR TAKIM BİLİMSEL BULUŞLARDAN ÖRNEKLER VERDİM. BİLİM ADAMLAR BAZI KONULARDA ÖZELLİKLE İNSANIN MAYMUNDAN YAVAŞ YAVAŞ EVRİMLE DEĞİŞİKLİĞE UĞRADIĞI ÜZERİNDE, EVRİMCİLERİN ARA-İNSANDAN MAYMUNA GEÇİŞ FOSİLLERİ ÜZERİNDE GÖRÜŞ AYRILIĞI OLDUĞU BUNLARI SAHTE OLDUĞU, GORİLLERE AİT OLDU KONUSUNDA HEM FİKİR OLMADIĞINI BEN DE BİLİYORUM.

  ANCAK KAİNATIN ÖMRÜNÜN 13.5 MİLYAR YIL OLDUĞU, DÜNYANIN ÖMRÜNÜN 5 MİLYAR YIL CIVARI OLDUĞU İLK CANLI BAKTERİLERİN 3.5 YIL ÖNCE YERYÜZÜNDE GÖRÜLDÜĞÜ, İLK BİTKİ OLAN YOSUNLARIN 400 MİLYON YIL ÖNCE BULUNAN İLK İNSAN FOSİLLERİ İSE GÜNÜMÜZDEN 200-100 BİN YIL ÖNCESİNE AİTTİR.

  BU BİLGİLERİ GOOGLE’DEN BİR ÇOK KAYNAKTAN ALABİLİRSİN. HA ANCAK BU ADAMLAR ATIYOR BU FOSİLLER UYDURMA DİYORSAN O BAŞKA.DİKKAT ET . İNSAN ÜZERİNDE BİLİM ADAMLARININ TARTIŞMASI, 200 BİN YILDAN ÇOK ÖNCEYE AİT VE İNSAN İLE MAYMUN ARASI OLDUĞU İDDİA EDİLEN FOSİLLER ÜZERİNEDİR. YOKSA 200 BİN YILDAN BU YANA TAM ANLAMIYLA İNSAN FOSİLİ OLAN BULGULAR VE BUNLARIN YAŞI ÜZERİNDE TARTIŞMA YOK. ÇÜNKÜ FOSİL YAŞLARINI ÖLÇEN BİR ÇOK BİLİMSEL METODLAR VAR.

  YANİ DÜNYANIN YAŞINI ADEM İLE İBRAHİM ARASINDA TEVRATTA SAYILAN ATALARDAN YOLA ÇIKARAK MÖ.3761 BULAN SADECE YAHUDİ VE HRİSTİYAN DİN ADAMLARIDIR.TABİ ESKİ MÜSLÜMAN DİN ADAMLARINDAN DA BÖYLELERİ ÇOK VAR.

 88. THOMAS demiş ki:
  September 27th, 2013 at 17:28BEN DE SANA İLK BULUNAN İNSAN FOSİLLERİNİN TARTIŞMALI OLDUĞUNA DAİR ANTROPOLOGLARDAN KANITLAR SUNDUM.BİRAZ EVVEL DEDİN Kİ ANTROPOLOGLAR İNSAN FOSİLİ İLE GORİL FOSİLLERİNİ HERHALDE Kİ AYIRIRLAR BİZ ANTROPOLOJİ OKUDUK DEDİN.ŞİMDİ DE GEÇİS FOSİLLERİ ÜZERİNDE TARTIŞMA OLDUĞUNU KABUL ETTİĞİNİ SÖYLÜYORSUN.GOOGLE DAKİ BİLGİLER ÖYLE KARMAKARIŞIK Kİ İŞİN İÇİNDE ÇIKILMAZ BİR BİLGİ KİRLİLİĞİDİR.MADEM FOSİL YAŞLARINI ÖLÇEN BİR ÇOK BİLİMSEL ALET VAR.O ZAMAN NİYE BUNLARIN YAŞI ÜZERİNDE TARTIŞMALAR YAŞANIYOR.BELLİ Kİ BİLİM DÜNYASI HER ZAMAN DOĞRUYU SÖYLEMEZ.
  İKİ SEÇENEK VAR YA ADEM İLE HAVVADAB YARATILDIĞINA İNANIRSIN YA DA İNSANOĞULUNUN MİLYONLARCA ÖNCESİNDE YARATILDIĞINA İNANIRSIN BU KADAR BASİT.ADEM İLE HAVVADAN SONRAKİ SÜREÇ TAMAMİTLE DİN KİTAPLARIYLA UYUMLUDUR Kİ BUNA SENİN KİTABINDA DAHİL ONUN DIŞINDA Kİ VERİLER BİLİMİN KURGUSUDUR.BUNA İNANIP İNANMAMAN DA BİZE AİT.
 89. THOMAS demiş ki:
  September 28th, 2013 at 09:38M.Ö 200.000 DOLAYLARINDA İNSAN FOSİLLERİ BULUNMUŞTA MEDENİYETLERİN KURULUMUNA DEK OLAN AŞAMALARI BİLİM HALA CEVAP VEREBİLMİŞ DEĞİL.M.Ö 35.000LER DE MAĞARALAR BULUNUYOR.İÇİNDE İNSAN FİGÜRLERİ VAR.BULUNAN ŞEYLERDE ATEŞ BİRKAÇ ALET.ANCAK M.Ö 6000 YA DA 5000 LER GELİNİYOR BİR BAKIYORSUN BULUNANLARA HEYKELLER ,TAPINAKLAR,TARIM ALETLERİ, SÜS EŞYALARI VB.. VB..BİR SÜRÜ ŞEYLER BULUNUYOR.PEKİ İNSANLIK TARİHİ MADEM BU KADAR ESKİYE DAYANIYOR.BİZ ŞURDA 2000 SENEDE BİLE NE HALE GELDİK.AMA HER NEDENSE ONLARCA YÜZYILDA İNSAN BİR ARPA BOYU YOL KATEDEMEMİŞ.
  VE BU KURULAN İLK MEDENİYETLER İLE İNSANOĞLUNUN BU MEDENİYETLERE GELİNCE KADAR OLAN AŞAMISINI İNSANLIK ANLAMIŞ DEĞİL.BU BİLE BİR ÇOK SORU İŞARETİ DEMEK.
 90. İ.AKKURT demiş ki:
  September 28th, 2013 at 10:47(DÜNYASI HER ZAMAN DOĞRUYU SÖYLEMEZ.
  İKİ SEÇENEK VAR YA ADEM İLE HAVVADAB YARATILDIĞINA İNANIRSIN YA DA İNSANOĞULUNUN MİLYONLARCA ÖNCESİNDE YARATILDIĞINA İNANIRSIN BU KADAR BASİT.ADEM İLE HAVVADAN SONRAKİ SÜREÇ TAMAMİTLE DİN KİTAPLARIYLA UYUMLUDUR Kİ BUNA SENİN KİTABINDA DAHİL ONUN DIŞINDA Kİ VERİLER BİLİMİN KURGUSUDUR.BUNA İNANIP İNANMAMAN DA BİZE AİT.)ÇOK FENA SAÇMALIYORSUN.İLK İNSANIN TANRI TARAFINDAN YARATILMASI AYRI BİR ŞEY, ONUN YAŞI HAKKINDA DELİL OLAN FOSİLLER AYRI KONU.TABİ SEN KUTSAL KİTABINDA YAZILI OLAN HERŞEYİN TARTIŞMASIZ TANRI SÖZÜ VE DOĞRU OLDUĞUNA ŞARTLANMIŞSIN. BİZ NE KADAR GÖZÜNÜN İÇİNE GİRECEK DELİLLERDE GÖSTERSEK SENİN FANATİKLİĞİN KARŞISINDA HİÇ BİR ANLAMI YOK.BİLİM ADAMLARI SON 200 BİN YILDA BULUNAN FOSİLLERİN YAŞI ÜZERİNDE TARTIŞMIYORLAR. BURADA SORUN YOK.

  BU TARİHLERDEN DAHA ESKİİ NSANLA MAYMUN ARASI OLDUĞU İDDİA EDİLEN VE ELDE ÇOK AZ YETERSİZ FOSİL PARÇALARI ÜZERİNDE TARTIŞMA VAR.200 BİN YILDAN BU YANA BULUNAN FOSİLLER HEM SAYICA ÇOK FAZLA HEM DE BUNLAR TAM ANLAMIYLA BİR İNSAN İSKELETİDİR.

  AYRICA BENİM DİN KİTABIM DÜNYA ÜZERİNDE CANLILIĞIN YAVAŞ YAVAŞ AYNEN BİLİMSEL FOSİLLERİN BULGULARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE OLUŞTUĞUNU ANLATIR.CANLILIĞIN İLK ÖNCE SUDAN VE CAMURDAN YANİ TOPRAKTAN BAŞLADIĞINI VE EVRİME BENZER UZUN HAYATIN VE CANLILIĞIN UZUN BİR ZAMAN DİLİMİ İÇİNDE ORTAYA ÇIKTIĞINI EN SONDA İNSANIN YARATILDIĞINI ANLATIR. TABİ İLK İNSAN ADEMİN BİR MAYMUNDAN ZAMAN İÇİNDE GELİŞEREK ORTAYA ÇIKTIĞINI ANLATMAZ.

  ANCAK BİLİMSEL VERİLER DEĞİŞİK TÜR CANLILARIN EVRİMCİLERİN DEDİĞİ GİBİ YAVAŞ YAVAŞ DOĞA ŞARTLARINA UYUM ŞEKLİNDE ORTAYA ÇIKTIĞINI DOĞRULAMAMAKTADIR. EVRİMCİLER ZAMAN İÇİNDE BU DEĞİŞİMİ-YANİ EVRİMİ KANITLAYAMADILAR. BULDUKLARI FOSİLLER ÇOK YETERSİZ VE ÇOK AZ.

  CANLILIĞIN GELİŞİMİ ZAMAN İÇİNDE ORTAYA ÇIKMIŞTIR. ANCAK BULUNAN FOSİLLER DEĞİŞİK CANLI TÜRLERİNİN BELLİ BİR ZAMAN SONUNDA BİRDEN HİÇ YOKTAN ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

  MESELA 200 BİN YIL ÖNCEDE BU TARİHTEN SONRA AZAR AZAR GİTTİKÇE ARTAN BİR ŞEKİLDE İNSAN FOSİLLERİNİN YERYÜZÜNDE ÇOĞALDIĞI GÖZLENMEKTEDİR.

  MESELA TÜKLERİN TARİH ÜZERİNDE GÖRÜLMESİ VE ÖN TÜRKLER DİYEBİLECEĞİMİZ TOPLULUKLARIN MÖ.40-50 BİN YIL ÖNCESİNE DAYANIR. VERDİĞİM VİDEOYU İZLE.AVRUPA VE AMERİKALILARIN ATASINIDA ÖĞREN.

  http://www.youtube.com/watch?v=Cp5Ac_VyTgE

  ANCAK İNSANIN TEKNOLOJİK İLERLEMESİ VE MEDENİYET KURMASI AYRI BİR KONUDUR.ONA BAKARSAN ŞU AN 1000 TANE BULUŞ VARSA BUNUN 990 TANESİ SON 200 YIL GİBİ KISA BİR ZAMAN DİLİMİ İÇİNDE OLMUŞTUR.

 91. THOMAS demiş ki:
  September 28th, 2013 at 14:06AKKURT BEY KİM SAÇMALIYOR BELLİ DEĞİL.İNSANLIK SÜREKLİ OLARAK SENİN DEDİĞİN ŞEYLERİ TARTIŞIYOR.BİLİME GÖRE 200.000 AMA DİNLERE GÖRE 7000 HADİ SENİN İÇİN 8000 DİYELİM.YRICA BENİM DİN KİTABIM DÜNYA ÜZERİNDE CANLILIĞIN YAVAŞ YAVAŞ AYNEN BİLİMSEL FOSİLLERİN BULGULARINA UYGUN BİR ŞEKİLDE OLUŞTUĞUNU ANLATIR.CANLILIĞIN İLK ÖNCE SUDAN VE CAMURDAN YANİ TOPRAKTAN BAŞLADIĞINI VE EVRİME BENZER UZUN HAYATIN VE CANLILIĞIN UZUN BİR ZAMAN DİLİMİ İÇİNDE ORTAYA ÇIKTIĞINI EN SONDA İNSANIN YARATILDIĞINI ANLATIR. TABİ İLK İNSAN ADEMİN BİR MAYMUNDAN ZAMAN İÇİNDE GELİŞEREK ORTAYA ÇIKTIĞINI ANLATMAZ Diyorsun.doğru da diyorsun.bunda hemfkiriz.

  ANCAK SENİN KİTABIN KUTSAL KİTAPTAKİ ADEM DEN BAŞLAYARAK GEÇEN PEYGAMBERLERİ TANIYOR MU TANIYOR?ONLARIN HAYATLARI HAKKINDA BİRŞEYLER SÖYLÜYOR MU SÖYLÜYOR.VE KUTSAL KİTAPIN KRONOLOJİSİ DE YANİ BU YAŞAMIŞ PEYGAMBERLERİN YAŞLARINDA İTİBAREN İNSANLIK TARİHİNİ 7000 ÇIKARTIYOR.VE DOLAYISIYLA KURAN BU PEYGAMBERLERİ TANIYIP ONLARIN YAŞANTILARI İLE İLİGLİ KUTSAL KİTAPLA PARALELLİK GÖSTEREN KAYITLARI VARSA Kİ VAR.O ZAMAN KUTSAL KİTAPI BU ANLAMDA YANİ İNSANLIK TARİHİ AÇISINDAN ONAYLIYOR DEMEKTİR.

  ESAS SEN YANLIŞ ÇIKARACAN YA KUTSAL KİTABI.DİNLERLE ÇELİŞEN BİLİMLE BİLE EL ELE VEREBİLİYORSUN.

  BUGÜN DÜNYA NUFUS ARTIŞI AÇISINDAN DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE 200.000 YA SA ÖTESİ BİR TARİHE PEK GİDİLEMİYOR.BUNLARIN TARTIŞMALARI YAPILMAKTA VE GÖRECELİ.

  YAŞ TESPİTLERİNDE KULLANILAN YAŞ ÖLÇÜM TEKNİKLERİ BİLE TARTIŞMA KONUSU.VE AYRI BİE MEVZUU.KARBON 14 TEKNİĞİNİN 20BİN YA DA 30 BİNDEN FAZLASINI TESPİT EDEMEDĞİNE DAİR TARTIŞMALAR VAR.ÇÜNKÜ BU ÖLÇÜMLERDE BİR ÇOK VARSAYIM HESABA KATILARAK ÖLÇÜM YAPILIYOR.ATMOSFERDE BULUNAN CO2 GAZINI SABİT TUTARAK ÖLÜÇÜM YAPILIYORDU VE ÇOK SONRALARI BUNUN DEĞİŞKEN OLDUĞU FARKEDİLDİ.FİRAVUN MEZARLARINDA YAPILAN TETKİKLER YANİ NİSPETEN YAKIN TAHMİNLER DOĞRU.ANCAK ÇOK ÖNCELERİ İÇİN YAPILAN TAHMİNLER HER ZAMAN İÇİN TARTIŞMALIDIR.

  BAK SANA BAŞKA BİLGİLERİDE AKTARAYIM.BİR DERGİDEN

  Amino asit resamuzasyonu yönteminde ise 100 000 yıllık tahminle yapılabilir fakat dış etkenlerden etkilendiği için ihtiyatlı olunması tavsiye edilmiş yine kesin sonuç yok
  Uranyum 238 izotobunun yarılanma ömrü yaklaşık 4.46 milyar yıl ve buna göre dünyanın yaşı söylenmiş bazı kaynaklar 5 milyar yıldan bahsediyor hatırladığım kadarıyla.Fakat yer yüzünde bulunan uranyum yataklarının dağınık değil de toplu halde bulundukları düşünülürse uranyum demir gibi bir çok maden yatağının asıl kaynağı dünyaya çarpan gök taşlarıdır.O halde verilen yaş gök taşlarına ait de olabilir .Çünkü dünyanın kendi hamurundan olan ağır elementler yar kabuğu henüz oluşmadandünyanın merkezine çökmüş olmalıdır.Yerkürenin çekirdeği demir-nikel gibi ağır elementlerden meydana gelir.Yani bu teknikte de kesin sonuç yoktur.
  Diğerlerini kıyaslayın

  http://haber.gazetevatan.com/insanlik-tarihi-bastan-yazilacak/355664/7/yasam

  BU HABERDE DE AFRİKADAN İNSANLIK YAYILMIŞTI BİLİYORSUN.ONUN SİTESİNİ SİZ GÖNDERMİŞTİNİZ.AMA ŞİMDİ TAM TERSİNİ SAVUNAN BİR HABER ÇIKIYOR.

  DEMEK İSTEDİĞİM ŞU.BU BİLGİLERİN HEPSİ GÖRECELİ VE KESİNLİĞİ TAM OLARAK BELLİ OLMAYAN BİLGİLERDİR.ADEMDEN SONRAKİ SUREÇ TAM OLARAK ALLAHI TANIYABİLİECEK BİLİNÇLİ BİR İNSAN TOPLULUĞUNA İŞARET.BİLİMİN BELİRTTİĞİ İNSAN TOPLULUĞU BU MUHAKEMEYİ YAPACAK BİR ÇOK BİLGİDEN YOKSUN NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN TOPLULUKLARIN OLDUĞUNA İŞARET.
  NETİCEDE YİNE YA BU TARAFA İNANACAKSIN YA DA BİLİMİN DEDİĞİNE

  ESAS SEN KENDİ İÇİNDE ÇELİŞKİDESİN

 92. I.AKKURT demiş ki:
  September 28th, 2013 at 16:07BENIM KITABIM ESKI ZAMANLARDAKI PEYGAMBERLERDEN BAHSEDER.ANCAK INSANLIK TARIHÎ BUNLARDAN IBARET TIR DEMEZ..DAHA ADINI ANMADIKLARIMIZDA VAR DER.URANYUM BASKA GEZEGENLERDEN GELMIŞ OLABILIR. INSAN FOSILLERIDE BASKA GEZEGENLERDEN GELECEK HALI YOK.ZAMANII ANLAMANIN BIR COK YONTEMI VAR.
 93. THOMAS demiş ki:
  September 28th, 2013 at 16:35TAMAM AKKURT BEY.İYİ GÜNLER DİLERİM

662 toplam okundu, 0 bugün okundu, 11.06.2024 son okundu