HZ. İSA’NIN İKİNCİ KEZ YERYÜZÜNE TEKRAR GELİŞİ ÜZERİNE TARTIŞMALAR HIRİSTİYAN VE İSLAM DÜNYASINDA YÜZYILLARDIR SÜRMEKTEDİR. BİZ BURADA KONUYU BİR HIRİSTİYANLA TARTIŞTIK. REFERANSIMIZ HER ZAMAN Kİ GİBİ YİNE İNCİLDİR. BU GELİŞ İNCİLE GÖRE RUHANİ MİDİR YOKSA CİSMANİ Mİ? AYRICA HZ. İSA’NIN NE ZAMAN GELECEĞİNİN İP UÇLARI İNCİL DE AÇIK BİR ŞEKİLDE VAR MIDIR? BU ÖNEMLİ KONU HAKKINDA YİNE ÇOK İLGİNÇ BİR TARTIŞMA OKUYACAKSINIZ.
AŞAĞIDA VERDİĞİMİZ TARTIŞMALARIN ORJİNAL HALİNİ  SİTEMİZDE AŞAĞIDA VERDİĞİMİZ ADRESTE 3-46 NUMARALI YORUMDA GÖREBİLİRSİNİZ.
http://www.hzisahristiyanmiydi.com/iii04tanri%E2%80%99yi-kimse-gormedi-mi/tanriyi-kimse-gormedi-mi.html#comment-12302
 • Kevin demiş ki:
  June 20th, 2013 at 13:33Hey sayin ilhan akkurt başkalarının kusurlarını konuların önünü arkasını göstermeden cımbızla seçipte buraya koymakla yazar olunuyorsa siz tam bir sahte yazarsınız ve buraya koydugunuz çogu konuda yeni şeyler değil başkalarından kopyalanmış konula siz tam bir kopyacısınız.Maddi çıkar uğruna Dinleri Malzeme yapıyorsunuz kuranda siz onların Tanrılarına sövmeyin sonra onlarda Allah söver demesine rağmen şimdi dersiniz biz sövmiyoruz yaptığınız şey ap açık küfürdür siz o kadar zavallasınız ki acıyorum bazı konuları cevaplamak için başka bir yahudiden yardım bekliyorsunzu peygamber katillerinden hz isa öldürmekle gurur duyan hz sahte peygamber görenlerden burda konulara açıklık getirmesini istiyorsunzu kendilerine ap açık deliller gelmiş mucizeler gelmiş ataları inanmamışta onlar mı inanıcaklar siz gibiler yüzünden onlarda kurana peygambere aynı şeyleri yapıyorlar ve bunu vebali sizsiniz ve sizin gibiler islamin veya hristiyanlıgın size ihtiyacı yok Rab TANRI DOĞRU OLANI İNSANLARA GÖSTERİCEKTİR HEM ZATEN SİZ KADERE İNANMIYORMUSUNUZ.SONUÇTA BURDAKİ YAPTIGINIZ HİÇBİRŞEY BİRŞEYİ ETKİYEMEYECEK. ÇÜNKÜ OLACAK HERŞEY ÖNCEDEN YAZILDI DEMİ 143. Musa tayin ettiðimiz vakitte (Tûr’a) gelip de Rabbi onunla konuþunca “Rabbim! Bana (kendini) göster; seni göreyim!” dedi. (Rabbi): “Sen beni asla göremezsin. Fakat þu daða bak, eðer o yerinde durabilirse sen de beni göreceksin!” buyurdu. Rabbi o daða tecelli edince onu paramparça etti, Musa da baygýn düþtü. Ayýlýnca dedi ki: Seni noksan sýfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananlarýn ilkiyim.Bak ne diyor musa peygamber ben inanların ilkiyim şimdi buna çelişkimi diyelim acaba inanların ilki musamı çelişki aranırsa yazmakla buraya siteniz kaldırmaz.şimdi bu ayetin tefsircilerce açıklamasına bakalım.
  kurtibi diyorki musa tanrıya bakmak istedi ona bakmak istedi musanın tanrıyı gördügünü bu yüzden bayıldıgını tezahur ettigini ve göründügü anlamına geliyor bu ne anlama geliyor yani Allahı madde olarak görebiliyormuyuz.Tanrı maddeyede mi dönüşüyor.Hani Allah hiçbirşeyde olamazdı Hani ALLAH hiçbiryere sığmazdı Lütfen cevap verin çok merak ediyorum
 1. İ.AKKURT demiş ki:
  June 21st, 2013 at 10:04ÖNCELİKLE İLTİFATLARINIZA TEŞEKKÜRLER.KİTABIMIZDA BAŞKALARININ KİTAPLARINDA YAPTIĞIMIZ ALINTILAR OLDUĞUNDA KAYNAK OLARAK GÖSTERİYORUZ.BU KONUDA 1000 CİVARINDA KİTAP KARIŞTIRMIŞIMDIR. MADDİ ÇIKARA GELİNCE ŞU ANA KADAR KİTABIN BASKI PARASI WEB SİTESİ MASRAFLARI DAHA ÇIKMADI.SADECE BU 1000 ESER İÇİN 7-8 BİN LİRA HARCANMIŞTIR.TABİ Kİ KİMSENİN TANRISINA SÖVDÜĞÜMÜZ DE YOK.KONUNUN ÖNÜNE ARKASINA BAKMADAN CIMBIZLAMAYA GELİNCE ONU SİZLER ÇOK GÜZEL YAPIYORSUNUZ. MESELA “KADIN ÇOCUK DOĞURACAK ADI IMMENUEL OLACAK” KONUSU ÇOK AÇIK BİR CIMBIZLAMADIR VE YAHUDİ BÜNYAMİNE BU KONUDA NE DERSİN DEMİŞTİK. TARTIŞMALARIMIZ DİNLİ DİNSİZ HERKESE AÇIK. KADER KONUSUNDA NE YAZDIĞIN ÇOK AÇIK DEĞİL.
  HZ.MUSA TABİKİ KENDİ DAVASINDA İLK İNANANDIR. BAYILMASINA GELİNCE TANRIYI GÖRDÜ MÜ YOKSA GÖRMEDİ Mİ BİLMEK ZOR.ÇÜNKÜ TEVRAT BU KONUDA ÇELİŞKİLERLE DOLU. BİR YERDE TANRIYI GÖREMEZSİN DER BAŞKA BİR YERDE TANRIYI GÖRDÜ DER.“10 O günden bu yana İsrail’de Musa gibi RAB’bin yüz yüze görüştüğü bir peygamber çıkmadı.”(Yasa.Tek.:34)“18 Musa, “Lütfen görkemini bana göster” dedi.
  20 Ancak, yüzümü görmene izin veremem. Çünkü yüzümü gören yaşayamaz.“(Çıkış:34)

  BİRİNCİ DERECEDE DİN KİTABI OLAN HZ. MUSANIN TORASINDA TANRI İLE GÜREŞ TUTUP ONU YENMESİ DE VAR. ÇELİŞKİ ÇOK.
  TANRI GÖRÜNMESİ KONUSUNU ANLAMAMIZ BİRAZ ZOR. BU KONUDA KURAN ALLAHIN HZ.MUSA İLE KONUŞTUĞUNU YAZMAKTADIR. ANCAK ONUN GÖRÜLMESİ FİZİKİ BİR OLAY OLMADIĞI AKLA DAHA YATKIN. KURTUBİ BU KONUDA YANILMIŞ OLMASI DAHA GERÇEĞE YAKIN.

 2. THOMAS demiş ki:
  August 13th, 2013 at 12:16YUHANNA İNCİLİNDEKİ İFADE TEVRATLA ÇELİŞMEZ.TEVRATTAKİ İFADELER TANRIYI TAM OLARAK GÖRMEK DEĞİL,GÖRKEMİNİ GÖRMEK VEYA BAZEN HİSSETMEK ŞEKLİNDEDİR.ÖYLE OLSA TANRININ TAM OLARAK TANIMI YAPILIRDI.ANLATILANLAR HEP KISA BENZETMELERDİR.MUSA TANRI İLE KONUŞTU DERKEN DİREK TANRIYI GÖREREK KONUŞMASI DEĞİLDİR.NİTEKİM İSRAİLOĞULLARININ VAAD EDİLMİŞ TOPRAKLARA GÖTÜRLÜŞÜNDE DE TANRININ YANLARINDA OLDUĞU ANLATILIR AMA NE ŞEKİLDE?BİR BULUT ŞEKLİNDE.
  İSRAİLOĞULLARI TANRININ GÖRKEMİNE ŞAHİT OLDULAR VE GÖRDÜKLERİ İÇİNDE KORKUTULAR VE MUSA NIN SADECE GİDİP ONUNLA KONUŞMASINI İSTEDİLER AMA BU KONUŞMA FİZİKİ MADDESEL BİR KONUŞMA ELBETTE DEĞİLDİ.NİTEKİM KİTABINIZDA BUNU ONAYLAR.DOLAYISIYLA İSA NIN SÖYLEDİKLERİYLE TEVRAT BU KONUDA DA ÇELİŞMEZ.
 3. İ.AKKURT demiş ki:
  August 20th, 2013 at 09:41HZ. İSANIN GELİŞİ RUHANİ DEMEKLE YİNE İNCİLE TERS DÜŞTÜN. MATTA-24 Ü OKUYALIM.“30 ”O zaman İnsanoğu’nun belirtisi gökte görünecek. Yeryüzündeki bütün halklar ağlayıp dövünecek, İnsanoğlu’nun gökteki bulutlar üzerinde büyük güç ve görkemle geldiğini görecekler .
 4. THOMAS demiş ki:
  August 20th, 2013 at 11:44TERS DÜŞMEDİM.AYETTE İNSANOĞLU DİYE KASTEDİLEN BİLİRSİNİZ Kİ İSA DIR.GÖKTE GÖRÜNMESİ ONUN HERHALDE BEDENEN GÖRÜNÜŞÜ DEĞİL.BÜYÜK GÜÇ VE GÖRKEMLE GELİŞİ RUHANİ ANLAMDADIR.VE O GÜN ZATEN BU DÜNYANIN SİSTEMİNİN BİTİŞİ TANRININ VE İSA NIN YARGI İŞİNİN BAŞLANGICIDIR.
 5. THOMAS demiş ki:
  August 20th, 2013 at 11:52MUHAMMED KARDEŞ LÜTFEN GEREKSİZ TEKRARLAR YAPIP DURMA.SENİN YAZILARIN YÜZÜNDEN NE AKKURT YAZDIKLARIMI OKUYABİLİYOR NE DE BEN ONUN YAZDIKLARINI.AKKURT BEY GEREKSİZ TEKRARLARA YER VERİLMEYECEKTİR DİYE İFADE VAR BU SİTENİN ALTINDA ANCAK MUHAMMED BEYE NEDEN BU KONUDA MÜDAHELE EDİLMİYOR
 6. İ.AKKURT demiş ki:
  August 21st, 2013 at 09:01EDİLİYOR AMA PARAZİT YAPMAKTAN BİR TÜRLÜ VAZGEÇMİYOR.BAK MATTADA RUHANİLİKTEN BAHSEDEN BİR ŞEY YOK. APAÇIK GELECEĞİNİ GÖRECEKLER DİYOR.HEM BEDENEN GELMEZSE ARMAGEDON SAVAŞINI KİM YAPACAK..
 7. THOMAS demiş ki:
  August 21st, 2013 at 09:41ARMAGEDDON SAVAŞI BEDENEN İSA NIN GELİP SAVAŞACAĞI BİR DURUM OLMAYACAK Kİ.ARMEGEDDON YARATCININ BU SİSTEMİ SONA ERDİRMESİDİR.MİLYONLARCA MELEĞİ İLE GELİP DÜNYANIN SİSTEMİNİN KENDİSİ TARAFINDAN SONA ERDİRİLMESİDİR.VAHİY BÖLÜMÜNDE HERHALDE İSA NIN BEDENEN GELİŞİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.TABİİ Kİ İNSANLAR GÖRECEKLER AMA BU GÖRME FİZİKİ ANLAMDA ELBETTE DEĞİL.SİZİN KİTAPTA BAHSEDİLEN KIYAMET GÜNÜ NE KADAR RUHİ ANLAMDA İSE,ARMEGEDON DA AYNI ŞEYDİR ASLINDA.
 8. THOMAS demiş ki:
  August 21st, 2013 at 09:42İSA NIN BEDENEN GELİP SAVAŞ YAPACAĞI SAÇMALIĞINI KİM ORTAYA ATIYORSA BENCE O SORUYU ONLARA SORUN
 9. İ.AKKURT demiş ki:
  August 21st, 2013 at 14:01SEN İNCİLE GÖRE YANILIYORSUN.O DEDİĞİN YARGILAMA ARMAGEDON SAVAŞINDAN ÇOK SONRA. HEN DE BİN YIL SONRA.11 Sonra büyük, beyaz bir taht ve tahtta oturanı gördüm. Yerle gök önünden kaçtılar, yok olup gittiler. 12Tahtın önünde duran küçük büyük, ölüleri gördüm. Sonra kitaplar açıldı. Yaşam kitabı denen başka bir kitap daha açıldı. Ölüler kitaplarda yazılanlara bakılarak yaptıklarına göre yargılandı. VAHİY-20
 10. THOMAS demiş ki:
  August 21st, 2013 at 17:13VAHİY 20 DE YAZAN AYETLER DİRİLMEDEN SONRASINI ANLATIR.ARMEGEDDONU DEĞİL.HEM BEN YARGILAMADAN BAHSETMEDİM Kİ.İSA NIN GELİŞİNDEN BAHSEDİYORUZ.ONUN GELİŞİ DE ARMEGEDDON SIRASINDA RUHANİ OLARAK OLACAK
 11. I.AKKURT demiş ki:
  August 21st, 2013 at 18:228 NOLU YORUMUNDA YARGI BASLAYACAK DIYORSUN
 12. THOMAS demiş ki:
  August 22nd, 2013 at 10:41PEKİ BAŞTAN İZAH EDELİM.ARMEGEDDON TANRININ VE İSA NIN DÜNYANIN BU SİSTEMİNİN ORTADAN KALKMASINI SAĞLAYACAK İLK HAREKETİ OLACAK.O GÜN DE İLK YARGILAMA İŞİ ELBET OLACAK,O GÜNDE YAŞAYAN TÜM KÖTÜLER ORTADAN KALDIRILARAK İLK YARGI İŞİNİN BAŞLANGIÇ GÜNÜDÜR.DAHA SONRA İNSANLIK AŞAMA AŞAMA DİRİLTİLEREK BİN YILLIK BİR DÖNEMİN SONUNA KADAR HÜKÜMLER YANİ YARGILAMALAR DEVAM EDECEK.YARGI DİYE BAHSETMEMİN SEBEBİ BU 8 NOLU YORUMDA
 13. admin demiş ki:
  August 22nd, 2013 at 15:28MUHAMMED MEHDI EFENDI YAZDIKLARINI ÌSMÌNE YAKIŞTIRIYORMUSUN
 14. THOMAS demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 09:17İSA NIN BEDENEN TEKRAR DÜNYAYA GELİŞİN OLMAYACAĞINI BİZZAT İSA DAN BULABİLİRİZ.Eğer o zaman biri size, `İşte Mesih burada’, ya da `İşte şurada’ derse, inanmayın. 24Çünkü sahte mesihler, sahte peygamberler türeyecek; bunlar büyük mucizeler ve harikalar yaratacaklar. Öyle ki, ellerinden gelse, seçilmiş olanları bile saptıracaklar. 25İşte size önceden söylemiş bulunuyorum.MATTA 24 ,23;25«Bunun için size, `İşte Mesih çölde’ derlerse gitmeyin. `Bakın, iç odalarda’ derlerse inanmayın.Çünkü İnsanoğlu’nun gelişi, doğuda çakıp batıya kadar her taraftan görülen şimşek gibi olacaktır.

  MATTA 24 DEN BAKABİLİRSİNİZ.YANİ NE DİYOR İSA ŞURDA BURDA DERLERSE İNANMAYIN,BENDEN SONRA SAHTE PEYGAMBERLER TÜREYECEK VE BUNLAR MUCİZELER YARATARAK İNANADIRICILIKLARINI ARTTIRACAKLAR DİYOR.
  BENİM GELİŞİM DOĞUDAN BATIYA KADAR BİR ŞİMŞEK GİBİ GİBİ OLACAK(YANİ HEM ANİ OLACAK HEM DE BURADA BEDENEN OLMAYACAĞI MALUMDUR.)

  AYNI ŞEKİLDE VAHİY BÖLÜMÜNE DE BAKTIĞIMIZDA ORADA DA BEDEN OLARAK GELİP SAVAŞ YAPACAĞI PEK MANTIKLI DEĞİL

 15. İ.AKKURT demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 10:42MATTA -24 TE Kİ O SÖZLER ZAMANI GELMNEDEN ÖNCE TÜREYEN SAHTE MESİHLER İÇİN OLDUĞU ÇOK AÇIK BELLİ VE KENDİ ASIL GELİŞİNİN NASIL OLACAĞINI ANLATMAK İÇİN SÖYLENMİŞ SÖZLERDİR.DEVAMINDA BU İŞİN RUHANİ OLACAĞINDAN BAHSEDEN BİR SÖZ YOK. GELİŞİNİN ÇOK AÇIK BELİRTİLERİ OLARAK ŞİMŞEKLERDEN BAHSEDİYOR.30“O zaman İnsanoğlu’nun belirtisi gökte görünecek. Yeryüzündeki bütün halklar ağlayıp dövünecek, İnsanoğlu’nun gökteki bulutlar üzerinde büyük güç ve görkemle geldiğini görecekler.AYRICA ÜLKEMİZDEKİ ÖNEMLİ HIRİSTİYAN YAZARLARDAN CARLOS MANDİGEL “İNCİLİN VAHİT BÖLÜMÜNÜN YORUMU” İSİMLİ ESERİNDE HİÇ TE BU İŞİN RUHANİ OLMADIKLARINI SÖYLÜYORLAR.BÜTÜN DÜNYADA EVANJELİK HIRİSTİYANLAR AYNİ FİKİRDE.AYRICA ASIL ÖNEMLİ OLAN BAKIN AYNİ BÖLÜMDE NE DİYOR:

  33 Aynı şekilde, bütün bunların gerçekleştiğini gördüğünüzde bilin ki, İnsanoğlu yakındır, kapıdadır.
  34 Size doğrusunu söyleyeyim, BÜTÜN BUNLAR OLMADAN BU KUŞAK ORTADAN KALKAMAYACAK.

  YANİ BUNLARI SÖYLERKEN BU GELİŞİN ÖYLE ÇOK YAKIN BİR ZAMANDA OLACAĞINI BAHSEDEREK “İÇİNİZDE BU OLAYI GÖRECEK İNSANLAR OLACAK” DİYOR.

 16. THOMAS demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 11:13MATTA 24 DE İSA 2 OLAYDAN ARDI ARDINA BAHSEDER.BİRİNCİSİ MATTA BÖLÜMÜNÜN BAŞINDA HAVARİLERİ ONA ŞU SORUYU SORUYORsenin gelişini ve çağın bitimini gösteren belirti ne olacak?”SORU BU.NE SORUYORLAR SENİN GELİŞİN VE ÇAĞIN BİTİMİ.BU SORU ÇOK ÖNEMLİ.ONDAN SONRA AŞAMA AŞAMA TEK TEK NELER OLACAĞINI İZAH EDİYOR.DEPREMLERDEN TUTUNDA SAVAŞLAR VB..DOLAYISIYLA BİR SON OLACAĞI GERÇEK VE O SON GELDİĞİNDE İSA GELECEK.ONUN BEDENEN DİRİLİP GÖĞE YÜKSELMESİ TEKRAR BEDENEN GELİŞİ DEMEK DEĞİLDİR.AMA BİR GÖRKEM VE GÜÇLE GELECEĞİ AŞİKARDIR.NİTEKİM VAHİY BÖLÜMÜYLE BİRLEŞTİRDİĞİMİZDE ORTAYA FİZİKSEL BİR VAROLUŞLA GELMEYECEĞİ ORTADA

  BEN KİŞİSEL OLARAK CARLOS MANDİGEL İN KİTABINI OKUMADIM.O SONUÇTA BİR İNSANDIR KENDİ FİKİRLERİNİ KİTAPTA YAZMASI BUNUN DOĞRULUĞUNU GÖSTERMEZ.ŞİMDİKİ HRİSTİYANLIĞIN DA NASIL PUTPERESTLİĞİN İÇİNE ÇEKİLDİĞİ BELLİ.O YÜZDEN EVANJELİK HRİSTİYANLIK NE DER BİLMEM.

  BU ARADA BÜTÜN BUNLAR OLMADAN BU KUŞAK ORTADAN KALKMAYACAK AYETİ ORADA O ZAMANDA YAŞAYAN İNSANLARIN BUNU GÖRMESİ DEĞİL İNSAN SOYUNUN İNSAN NESLİNİN TOPLUCA İFADESİ İÇİN KULLANILMIŞTIR İSA TARAFINDAN.

  ZATEN MATTA 24 HEM ÇAĞIN BİTİMİNDEN BAHSEDER HEM DE YERUŞALİMİN ROMALILAR TARAFINDAN İŞGALİNDEN BAHSEDER.YANİ İKİ YÖNLÜDÜR.VE YERUŞALİM NASIL FİZİKİ OLARAK YIKILIYORSA ÇAĞIN BİTİMİDE BÖYLE OLACAKTIR ŞEKLİNDE İKİ OLAYI İSA BİRBİRİYLE BAĞDAŞTIRIR.BU YÜZDEN DE BİR YERDE BU KUŞAK BUNLARI GÖRMEDEN ORTADAN KALKMAYACAKTIR DA DİYEBİLMESİ MUHTEMELDİR.

 17. İ.AKKURT demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 15:13C. MANDİGEL, DANİEL WİCKWİRE VE DİĞERLERİ DE YAZDIKLARI HAKKINDA İNCİLDEN DELİLLER SUNUYOR.
  ZATEN MARKOS İNCİLİNDEKİ 13. BÖLÜMDEKİ ANLATIMLARDA AYNİ OLAY YİNE YAKIN BİR DÖNEMİ ANLATIYOR VE ÇAĞIN BİTİMİNDEN FALAN BAHSEDEN BİR SÖZ YOK.ORADA DA “BU KUŞAK KALKMADAN BUNLAR OLACAK DİYOR.BAK MATTADA DAHA AÇIK KANIT VAR. BUNA NE DERSİN:27 İnsanoğlu*, Babası’nın görkemi içinde melekleriyle gelecek ve herkese, yaptığının karşılığını verecektir.
  28 Size doğrusunu söyleyeyim, burada bulunanlar arasında, İnsanoğlu’nun kendi egemenliği içinde gelişini görmeden ÖLÜMÜ TADMAYACAK olanlar var .”(Matta-16)
 18. THOMAS demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 15:43MARKOS 13.BÖLÜMDE DE HEMEN HEMEN AYNI ŞEYLER ANLATILIR,ANCAK KELİME KELİME AYNISI OLACAK DİYE BİR KAVRAM OLAMAZ.EĞER OLSA İDİ MATTA DAN ALINIP KOPYA EDİLMİŞ DENİLİRDİ. NE FARKEDER.NETİCE DE MARKOS DA DUYDUĞUNU BU ŞEKİLDE ANLATMIŞ.MATTA 16. BÖLÜM FARKLI BİR ŞEYİ İZAH EDER.EĞER BİR ZAHMET EDİP MATTA 17 İ DE OKURSAN ORADA ANLATILANIN MATTA 24 İLE İLGİSİ OLMADIĞINI BELKİ GÖREBİLİRSİNİZ.
 19. İ.AKKURT demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 17:06SÖZ DÖNÜP DOLAŞIP AYNİ KONUYA GELİYOR.YİNE GERİ GELECEĞİNDEN SÖZ EDİYOR.
 20. THOMAS demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 19:08EVET MATTA 17 DE BUNU KANITLIYOR ÇÜNKÜ
 21. THOMAS demiş ki:
  August 23rd, 2013 at 19:13MATTA 17 DE 1. 9 KADAR OLANLARI İYİ OKUYUN.YANİ MATTA 16 :28 DE SÖYLEDİĞİ ÖLÜMÜ TADMAYACAK OLANLAR VAR DEDİĞİ ÇIKIYOR.İSA ORADA HAVARİLERİNE DEĞİŞİK BİR GÖRÜNÜMLE KARŞILARINA ÇIKIYOR,VE İLERİDE OLACAKLARI SADECE HAVARİLERİNDEN O AN KİM VAR İSE ONLARA GÖSTERİYOR KISMEN .MATTA 24 DE ANLATTTIĞI TAM BİR YARGI VE EGEMENLİĞİN VE SON GÜNÜN NASIL ORTAYA ÇIKACAĞİ İLE İLGİLİ
 22. İ.AKKURT demiş ki:
  August 24th, 2013 at 09:07MATTA-17 DE KONUMUZLA İLGİLİ BİR ŞEY GÖREMEDİM.BAK BAŞKAHİNE NE DİYOR.62 İsa, “Benim” dedi. “Ve sizler, İnsanoğlu’nun Kudretli Olan’ın sağında oturduğunu ve göğün bulutlarıyla geldiğini GÖRECEKSİNİZ”( Markos-14)
 23. THOMAS demiş ki:
  August 24th, 2013 at 16:51ORTAYA ATTIĞINIZ MATTA 16 İLE İLGİLİ OLDUĞU İÇİN GÜNDEME GELDİİSA NIN GÖRÜNÜMÜ DEĞİŞİYORAltı gün sonra İsa, yanına yalnız Petrus, Yakup ve Yakup’un kardeşi Yuhanna’yı alarak yüksek bir dağa çıktı. 2Orada, gözlerinin önünde İsa’nın görünümü değişti. Yüzü güneş gibi parladı, giysileri ışık gibi bembeyaz oldu. 3O anda Musa’yla İlyas öğrencilere göründü. İsa ile konuşuyorlardı. 4Petrus İsa’ya, «Ya Rab» dedi, «burada bulunmamız ne iyi oldu! İstersen burada üç çardak kurayım: biri sana, biri Musa’ya, biri de İlyas’a.»
  5Petrus hâlâ konuşurken, parlak bir bulut birden onları gölgeledi. Buluttan gelen bir ses, «Sevgili Oğlum budur, O’ndan hoşnudum. O’nu dinleyin!» dedi.
  6Öğrenciler bunu işitince, dehşet içinde yüzüstü yere kapandılar. 7İsa gelip onlara dokundu, «Kalkın, korkmayın!» dedi. 8Başlarını kaldırıp bakınca İsa’dan başka kimseyi göremediler.
  9Dağdan inerlerken İsa onlara, «İnsanoğlu ölümden dirilmeden önce, gördüklerinizi kimseye söylemeyin» diye buyurdu.MARKOS 14 DE OLACAK BİR ŞEYİ SÖYLÜYOR.ELBET ONLAR DA GÖRECEK İSA NIN EGEMENLİĞİNİ ÇÜNKÜ DİRİLME OLGUSU VAR.VE EĞER Kİ ONLAR DİRİLECEKSE GÖRECEKLER ELBET.BU AYETLERDE TUHAF VEYA ÇELİŞKİ BİR DURUM YOK
 24. İ.AKKURT demiş ki:
  August 25th, 2013 at 10:59BÜTÜN BU AÇIK İŞARETLER HZ. İSANIN ÇOK YAKIN BİR ZAMAN DİLİMİ İÇİNDE GERİ DÖNECEĞİNİN BİLGİLERİDİR. BAKMAYIN SİZ GELİŞİ “NE MELEKLER, NE OĞUL BİLİR DENDİĞİNE. TAMAM BELKİ TAM NET TARİHİ GÜNÜ İÇİN BU SÖZ SÖYLENMİŞ OLABİLİR. FAKAT GELİŞİN M.S 100 YILLARI CIVARINDA OLACAĞI KESİN. BAŞKA VE DAHA NET BİR DELİL:21 Petrus onu görünce İsa’ya, “Ya Rab, ya bu ne olacak?” diye sordu.
  22 İsa, “Ben gelinceye dek onun yaşamasını istiyorsam, bundan sana ne?” dedi. “Sen ardımdan gel!”
  23 Bu yüzden kardeşler arasında o öğrencinin ölmeyeceğine dair bir söylenti çıktı. Ama İsa Petrus’a, “O ölmeyecek” dememişti. Sadece, “Ben gelinceye dek onun yaşamasını istiyorsam, bundan sana ne?” demişti.”(Yuhanna.-21)BU KADAR AÇIK BİR DELİL OLAMAZ.
 25. THOMAS demiş ki:
  August 26th, 2013 at 10:15AKKURT BEY TÜM DELİLLERİ SİZE DÖKERKEN HALA BOŞA KÜREK SALLAMANIZA ARTIK DİYECEK BİR ŞEY YOK.İSA BENİM KRALLIĞIM BU DÜNYADAN DEĞİL DİYEREK SİZCE NE DEMEK İSTEDİ.HA BU BİR ÜÇKAĞIT ÜRÜNÜ İSA BUNU DEMEDİ DE SÖYLETTİLER DİYORSANIZ.E O NU SÖYLETTİLER BUNU SÖYLETTİLER ASLINDA DEMEDİ DE ONA BUNU SÖYLETTİLER DEMEK SAÇMALIKLARIN VE İNADIN EN YÜKSEK DÜZEYİDİR.NE DİYELİM.İSA BEN BU DÜNYADAN DEĞİLİM BENİM KRALLIĞIMDA BURDA Kİ KRALLIK DEĞİL DEDİ.İNANMADILAR.SİZ DE İNANMIYORSUNUZ.BU YAZILAN HERŞEY BİR AN DA BİRİLERİ OTURUP YAZMADI.1600 SENEDE TAMAMLANAN BİR KİTAPTAN BAHSEDİYORUZ.
  iSA GEÇMİŞTE YAZILAN TÜM KUTSAL YAZILARI ONAYLADIĞINI,VE ONUN HAKKINDAKİ TÜM PEYGAMBERLİKLERİN DAMGAYI VURMUŞ BİRİDİR.
  BEN BU DÜNYADAN DEĞİLİM BENİM KRALLIĞIMDA BURDA DEĞİL DİYİPTE HİÇ MS 100 YILLARI ARASINDA GELMESİ MÜMKÜN OLABİLİR Mİ?
  HAVARİLER ÇAĞIN BİTİMİ NE ZAMAN OLACAK DİYE SORMUŞ MATTA 24.DE SEN HALA MARKOS AMA GEÇMİYOR DİYORSUN.GEÇSE NE OLACAKTI İNANACAK MIYDIN?FARZET Kİ MARKOS DA GEÇİYOR.BU SEFER E KOPYA EDİLEMEZ Mİ SORUSUNU ORTAYA ATACAKTIN NE FARKEDER SENİN İÇİN.İSA BİRÇOK KEZ KUTSAL YAZILARI KULLANARAK İNANIRLIĞINI ARTTIRMIŞTIR O DÖNEMDE.SONRA DA SEN DE Kİ O NA BUNU SÖYLETTİLER.VE HALA BAKMA SEN NE MELEKLER,NE OĞUL BİLİR DENDİĞİNE DİYORSUN.O NA BAKMA BUNA BAKMA.KUTSAL YAZILARA BAKMA PEYGAMBERLİK SÖZLERİNE BAKMA.TANRININ ÖNCEDEN BİLDİRDİKLERİNE BAKMA.NEYE BAK AKKURT UN VE ONUN GİBİLERİN SAÇMALIKLARINA BAK.NE DİYELİM.ALLAH HEPİMİZE DOĞRU İMANI GÖRMEMİZE YARDIMCI OLSUN
 26. THOMAS demiş ki:
  August 26th, 2013 at 12:19YUKARDA YAZDIĞIN YUHANNA 21 DE İSA NIN SÖYLEDİKLERİNİ AÇIKLAYALIM ONDAN BENCE KONUYU ARTIK BİTİRELİM.
  BAHSETTİĞİM AYETLER İSA NIN DİRİLTİLDİKTEN SONRA ÖĞRENCİLERİNE GÖRÜNMESİ ZAMANINDA YAŞAYAN OLAYDIR.BURADA İSA NIN KASTETTİĞİ ÖĞRENCİ YUHANNA DIR.VE DİRİLTİKTEN SONRA YİNE GELECEĞİNDEN ELBET BAHSEDİYOR VE YUHANNANIN ÖLMEYECEĞİNDEN.BUNU NEREDEB BİLİYORUZ VAHİY BÖLÜMÜMÜ YUHANNAYA YAZDIRDI DOLAYISIYLA BU SEBEPLE YUHANNA ÖLMEDİ.ANCAK DİĞER HAVARİLER KİMİ ÇARMIHA GERİLEREK YA DA TERS GERİLEREK KİMİ KILIÇLA YA DA KAFASI KESİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ.
  İSA BURADA GELECEKTE OLACAK BİR ŞEYİ BAHSEDİYOR.YUKARDA DİLE GETİRDİĞİN AYET ZATEN MS 100 YILLARINDA GELECEĞİNE DAİR BİR KANIT DEĞİL.
 27. İ.AKKURT demiş ki:
  August 26th, 2013 at 14:37PEKİ BENİM YAZDIKLARIM KUTSAL KİTABINIZDAN DEĞİL Mİ. ÖYLEYSE SAÇMA OLAN NE. EĞER BEN YAZDIKLARIMI KAFAMDAN UYDURUYORSAM İSTER SAÇMA İSTER YALAN İSTER UYDURMA DE. BİR KONUDA İŞİNİZE YARAYAN BİR CÜMLE ALIYORSUNUZ SONRA DA BÜTÜN KURGUNUZU BUNUN ÜZERİNE KURUYORSUNUZ. BİZDE O TEMEL ALDIĞINIZ CÜMLE İLE ÇELİŞEN BİR ÇOK İNCİL SÖZÜ SİZE SUNUYORUZ.TABİ BU KADAR ÇELİŞKİ OLUNCA DA ARKASINDAN “YA İSA YALAN SÖYLEDİ YA DA BİRİLERİ ONUN ADINA BUNLARI UYDURDU” DEMEK ZORUNDA KALIYORUZ.SEN KAFAYI TAKMIŞSIN “BENİM KRALLIĞIM BU DÜNYADA DEĞİL” SÖZÜNE. İYİ DE BU SÖZLE ÇELİŞEN İNCİLDEN EN AZ 5-6 İFADE YAZDIM. PEKİ BÜTÜN HIRİSTİYANLAR SENİN GİBİ OLAYI BU SÖZE Mİ BAĞLIYOR HAYIR. O ZAMAN SEN KENDİ İDDİANI SORGULAMAN LAZIM.YA HU İSA HAVARİ YUHANNAYA “BEN GELİNCEYE KADAR SENİN YAŞAMANI İSTİYORUM” DİYOR.NEYMİŞ EFENDİM YUHANNAYA VAHİY KİTABINI YAZDIRDIĞI İÇİN ÖLMEMİŞ.. BU İZAHINA KARGALAR BİLE GÜLER. BİR KERE VAHİY KİTABININ YAZARI İLE HAVARİ YUHANNANIN AYNİ İNSAN OLMADIĞINI SAĞIR SULTAN BİLE ÖĞRENDİ ARTIK. SENDE SON ARAŞTIRMA SONUÇLARINI BİRAZ OKU. KAFANIZI KUMA GÖMMEYİN.EĞER İSA’NIN TEKRAR GERİ GELİŞİ OLAYI RUHANİ OLSAYDI PETRUS UN MEKTUBUNDA BU OLAY TARTIŞILIRKEN “BOŞUNA BEKLEMEYİN BU GELİŞ RUHANİ OLACAK ” DERDİ. HERKESİN OLAYI CİSMANİ ANLADIĞI ORTADA VE BENİM GİBİ İLK HAVARİLER BU KONUYU YAKIN BİR ZAMAN İÇİNDE OLACAĞINA İNANDIKLARI BELLİ Kİ PETRUS MEKTUBU YAZARI DURUMU KURTARMAK İÇİN RABBİN GÜNLERİYLE SİZİN GÜNÜNÜZ FARKLI DİYOR. İYİ OKU DA YANILDIĞINI KABUL ET.AL SANA KENDİ KİTABIN İNCİLDEN BİR DELİL DAHA.

  “3-4 Öncelikle şunu bilmelisiniz: Dünyanın son günlerinde kendi tutkularının ardından giden alaycı kişiler türeyecek. Bunlar, “Rab’bin gelişiyle ilgili vaat ne oldu? Atalarımızın ölümünden beri her şey yaratılışın başlangıcında olduğu gibi duruyor ” diyerek alay edecekler.

  8 Sevgili kardeşlerim, şunu unutmayın ki, Rab’bin gözünde BİR GÜN BİN YIL, bin yıl bir gün gibidir .”(2.Petrus-3)

  PETRUS MEKTUBU YAZARI ZAVALLI NE YAPSIN BÜTÜN DELİLLER HZ.İSANIN CİSMANİ VE YAKIN GELECEKTE OLDUĞUNU BİLDİRİYOR O DA DURUMU KURTARMAK İÇİN BÖYLE KIVIRIYOR. AL SANA YİNE İNCİLDEN BİR DE O ÇOK SEVDİĞİNİZ PAVLUSTAN BİR DELİL. ODA AYNİ ŞEKİLDE NASIL KIVIRIYOR OKU.

  “1-2 Rabbimiz İsa Mesih’in gelişine ve O’nunla birlikte olmak üzere toplanmamıza gelince: Kardeşler, size rica ediyoruz, Rab’bin gününün geldiğini ileri süren herhangi bir ruh, bir söz ya da bizden gelmiş gibi gösterilen bir mektup hemen aklınızı karıştırmasın, sizi telaşlandırmasın.
  3 Hiç kimse hiçbir şekilde sizi aldatmasın. Çünkü imandan dönüş başlamadıkça, mahvolacak olan o yasa tanımaz adam ortaya çıkmadıkça o gün gelmeyecektir.
  4 Bu adam, tanrı diye anılan ya da tapılan her şeye karşı gelerek kendini hepsinden yüce gösterecek, hatta kendisini Tanrı ilan ederek Tanrı’nın Tapınağı’nda oturacaktır.
  5 Dahayanınızdayken bunlar ısize söylediğimi hatırlamıyor musunuz?” (2.Selanikliler-2 )

  EĞER SENİN İDDİAN DOĞRU OLSA “KARDEŞLER SİZ BU OLAYI YANLIŞ ANLADINIZ. RABBİN GELİŞİ CİSMANİ DEĞİL RUHANİ OLACAK ” DEMEZ MİYDİ.

  NE DİYELİM ALLAH AKIL FİKİR VERSİN.

 28. THOMAS demiş ki:
  August 26th, 2013 at 15:21SENİN YAZDIKLARIN KUTSAL KİTAPTAN ANCAK İŞİNE GELENİ ALIYORSUNUZ OKUDUĞUNUZU ANLAMIYORSUNUZ BÜTÜN OLARAK DEĞERLENDİREMİYORSUNUZ BAĞLANTILARI KURAMIUYORSUNUZ O YÜZDEN DE ÇELİŞKİ OLARAK GÖRÜYORSUNUZ.BENİM TAKTIĞIM FALAN YOK.SENİN YAZDIĞIN TÜM AYETLERE AÇIKLAMA GETİRDİM.ANCAK HAYIR DİYEREK SOZDE BAŞKA AYETLER ÖNÜME ÇIKARIYORSUN ONU DA ANLATIYORUZ SÖYLÜYORUZ.AMA NE ÇARE.BİR DE HİÇ SIKILMADAN UTANMADAN PETRUS VE PAVLUS U KIVIRMAKLA SUÇLUYORSUN.
  VAHİY KİTABININ İLK AYETİNİ AÇTA OKU İSA DİRİLİP GÖĞE ALINDIKTAN SONRA YUHANNAYA BİLDİRİM YAPMIŞ MI YAPMAMIŞ MI?
  ADAMLARIN HEPSİ BU İMAN UĞRUNA ÖLDÜLER?SEN KALKMIŞ ADAMLAR İSA GELMEMİŞTE BUNLAR DA KAPATMAK İÇİN KIVIRMIŞLARDA DİYEREK İFTİRA ATIP DURUYORSUN.YUHANNAYI ZATEN BAŞKALARI YAZDI.YERİ GELDİĞİNDE PETRUS UN MEKTUPLARI DA ZATEN SENİN İÇİN PALAVRA
  NE DİYELİM.ALLAH ESAS SANA AKIL FİKİR VERSİN
 29. marta demiş ki:
  August 27th, 2013 at 09:55şu an da İsa mesih efendimiz Tanrının yanında.cismani mi gelecek ruhanimi gelecek ne farkeder,sonuçta gelecek ve herkes o gün onun görkemini ve ihtişamını bilecek.O bir kraldır bu doğrudur.müslümanlar elbet bunu kabul etmezler ama bizim inanışımız öyle değil.
 30. THOMAS demiş ki:
  August 27th, 2013 at 12:25BU ARADA HANİ ŞU ZAVALLI PETRUS İSA GELMEYİNCE KIVIRMAK İÇİN NE DEMİŞTİ.8 Sevgili kardeşlerim, şunu unutmayın ki, Rab’bin gözünde BİR GÜN BİN YIL, bin yıl bir gün gibidir .”(2.Petrus-3)BAK BAKALIM PETRUS KENDİ KAFASINA GÖRE KIVIRMAK İÇİN Mİ BUNU SÖYLEMİŞ YOKSA KUTSAL YAZILARIN GÜCÜMÜ BURDA KONUŞUYOR.3 İnsanı toprağa döndürürsün,

  “Ey insanoğulları, toprağa dönün!” diyerek.

  4 Çünkü senin gözünde BİN YIL

  GEÇMİŞ BİR GÜN GİB, DÜN GİBİ,

  BİR GECE NÖBETİ GİBİDİR.MEZMUR 90 : 3-4

  İŞTE BU YÜZDEN DİYORUM SİZE BÜTÜNE BAKMIYORSUNUZ,OKUDUĞUNUZU ANLAMIYORSUNUZ,ANLAMAKTA İSTEMİYORSUNUZ ZATEN,BAĞLANTILARDAN YOKSUNSUNUZ O YÜZDEN DE ÇELİŞKİ OLARAK GÖRÜYORSUNUZ TÜM YAZILANLARI.

  MARTA HN. TEŞEKKÜR EDERİZ DESTEĞİNİZ İÇİN. KISA BİR ÖZETLE ÖZETLEMİŞSİNİZ.

 31. İ.AKKURT demiş ki:
  August 27th, 2013 at 12:30İŞİNE GELENİ ALAN VE TEK BİR SÖZLE HÜKÜM ÇIKARYA ÇALIŞAN SENSİN. BAK SANA MARKOSTAN DA, MATTADAN DA, YUHANNA’DA DA PETRUSTAN DA, PAVLUSTAN DA DELİLLER YAZDIM. DAHA NE OLACAK. HANGİ YAZDIĞIM DELİLİ ÇÜRÜTTÜN Kİ.EVET VAHİY YAZARI BANA İSA TANRININ YANINDAN BİLDİRDİ DİYOR. AMA NEYİ BİLDİRDİ. RUHANİ OLARAK GELECEĞİNİ Mİ. DİKKAT ET BENİM DELİLLERİM HEP KUTSAL KİTABINIZDAN VE İLERİ GELEN HIRİSTİYAN YAZARLARDAN.MADEM RUHANİ GELİŞ BU KADAR AÇIKTA PETRUS YAZARI VE PAVLUS NEDEN İŞİ BAŞKA TÜRLÜ TACA ATMAYA ÇALIŞIYORLAR. NEDEN AÇIKÇA BU İŞ SİZ YANLIŞ ANLADINIZ BU GELİŞ SENİN İDDİA ETTİĞİN GİBİ RUHANİ OLACAK DEMİYORLAR.NEDENİ ŞU; BU VAAD VAR VE CİSMANİ OLACAĞI BELLİ AMA BELİRTİLEN ZAMAN DİLİMİNDE OLMAYINCA TOPU TACA ATMAK ZORUNDA KALDIKLARI ORTADA. YOKSA KESTİRİP ATARLARDI.

  YAZDIĞIN MEZMURLA KONUMUZUN NE ALAKASI VAR. BEN ADAM GİBİ NEDEN “BOŞUNA BEKLEMEYİN BU İŞ THOMASIN DEDİĞİ GİBİ RUHANİ OLACAK” DEMİYOR DİYORUM.

  MARTANIN YAZDIKLARINA GELİNCE BEN MÜSLÜMANIM VE BUNU KABUL ETMİYORUM DEMİYORUM. SADECE KUTSAL KİTABINIZDA BU KONUNUN GERÇEĞİNİ SİZLERE YAZIYORUM.

 32. THOMAS demiş ki:
  August 27th, 2013 at 14:27BEN SANA DAHA NE DİYEYİM Kİ?SENİN BAHSETTİĞİN AYETLERİ İZAH EDEN BENİM.NEYİN DELİLİNİ SUNDUN Kİ?VAHİY BÖLÜMÜ TAMAMİYLE TANRININ İNSANLIKLA İLGİLİ AMACINI ANLATIR VE BU KONUDA İSA YA YETKİ VERMİŞTİR.İSA NIN BİNYILLIK EGEMENLİĞİNİ ANLATIR.SEN BIRAK HRİSTİYAN YAZARLARI BANA ANLATMA.İŞİNE GELDİĞİ ZAMAN HEMEN SIĞINIVERİRSİN HRİSTİYANLARA.
  BEN BAŞKA BİR YERDEN Mİ ANLATIP DURUYORUM OLACAKLARI.
  EĞER SEN PETRUS İLE MEZMURDAKİ İFADE ARASINDA BAĞLANTI KURAMIYORSAN Kİ KURAMADIĞINI BİLİYORUZ BOŞUNA ASLINDA SEN VE SENİN GİBİLERLE KONUŞMAK.
  TACA ATTIKLARI İÇİN ÖLDÜLER Dİ Mİ APTALDILAR ÇÜNKÜ.
  PETRUS İFADESİNDE NE DİYOR TANRININ BİN YILI BİR GÜN GİBİDİR DEMİYOR MU?VE SEN BU İFADEYİ BÜYÜK HARFLERLE YAZARAK TOPU TACA ATTIĞINI YA DA PETRUS UN KIVIRDIĞINI YAZMADIN MI?BEN DE DİYORUM Kİ SANA BAK PETRUS BUNU KENDİ KAFASINDA UYDURMADI TANRININ BİN GÜNÜNÜN ONUN GÖZÜNDE BİR GÜN GİBİ OLMASI İFADESİ MEZMURLAR DA DA GEÇİYOR DİYORUM.İSA BEDEN OLARAK TEKRAR DÜNYAYA GELMESİ SENCE MANTIKLI MI?BAŞTAN ZATEN BEN BU DÜNYADAN OLMADIĞINI VE KENDİ EGEMENLİĞİNİN DE BU DÜNYA İLE BAĞDAŞMADIĞINI KENDİSİ İFADE EDİYOR.VE DİRİLTİLİP ĞÖGE ALINMIŞ BİRİNİN BEDEN OLARAK EGEMENLİĞİ OLABİLİR Mİ BU MÜMKÜN MÜDÜR?
  GERÇİ SEN ZATEN İSA NIN DÜNYAYA TEKRAR DÜNYAYA GELECEĞİNE İNANMIYORSUN Kİ?CİSMANİ VEYA RUHANİ GELİŞ SENİN İÇİN NE FARKEDER Kİ?
  O BEDEN OLARAK GELMİŞ VE TÜM İNSANLIĞIN GÜNAHLARINI ALMIŞ BİRİ.TEKRAR NASIL CİSMANİ OLARAK GELİR.BEDENEN GELENİN NASIL EGEMENLİĞİNDEN SÖZ EDİLEBİLİR?ARMEGEDDON OLACAK DİYORUZ YANİ BU SİSTEM BİTECEK BAŞKA BİR SİSTEM BAŞLAYACAK DİYORUZ.BÖYLE BİR DURUMDA İSA NIN CİSMANİ OLARAK DÜNYAYA GELİŞİ SÖZ KONUSU OLAMAZ.ZATEN BAŞTAN DA BEN BU DÜNYADAN DEĞİLİM DEDİ BU DÜNYADAN OLMAYANIN CİSMANİ OLARAK GELEREK BİR HÜKÜM VEYA EGEMENLİĞİ SÖZ KONUSU OLAMAZ.TANRI NEDİR?CİSMANİ MİDİR ELBETTE HAYIR O DEĞİLSE İSA DA DEĞİLDİR.
  İNSANOĞLUNUN GELİŞİNİ NE MELEKLER BİLİR NE OĞUL BİLİR DİYOR İSA KENDİ AĞZINDAN.SEN KALKMIŞ SEN BAKMA BU YAZILANA DİYORSUN.HAKİKATEN KÖRSÜN ÇÜNKÜ GÖREMİYORSUN.
  BUNU SÖYLEYEN İSA NASIL OLURDA DİĞER YERLERDE MS 100 YILLARINDA ASLINDA GELECEKTİ TE GELMEDİ İFADESİ DİĞER YERLERDE KULLANILIR.NİYE BEN OKUDUĞUMDA BÖYLE ALGILAMIYORUM DA SEN BÖYLE ALGILIYORSUN.
  HİÇBİR DELİL SUNAMADIN BANA SUNAMAZSINDA.
 33. I.AKKURT demiş ki:
  August 27th, 2013 at 16:15HAYRET DOĞRUSU MATTADAN MARKOSTAN PETRUSTAN PAVLUSTAN YUHANNADAN YAZDIĞIM BIR SÙRÙ DELILI BEN KÌME YAZDIM SANIRIM MARTAYA YAZDIM.PETRUS YAZARININDAKI TANRI KATINDA ZAMAN VE GÜNLERIN UZUNLUĞU AYRI ŞEY, BUNUN GELIŞE CEVAP OLMASI AYRI.
  MEZMURDA DA AYNI ŞEY OLABILIR. BIZ BURDA GUNLERIN UZUNLUGUNU TARTISMIYORUZ. BUNA İTİRAZ EDEN Mİ VAR. KURANDA DA TANRI KATINDA ZAMANIN ÇOK FARKLI OLDUĞU BELİRTİLİYOR. ONA BİR ŞEY DEYEN YOK.GELIŞ RUHANI ÌSE BU MEKTUBU DA HAVARI PETRUS YAZDIYSA ŞÒYLE DERDÌ ” KARDESLER ISANIN GELISI RUHANI BIR OLAYDIR. BOŞ YERE BEKLEMEYIN.” YANİ OLAYIN CİSMANİMİ YOKSA RUHANİ Mİ OLACAĞI TARTŞILMIYOR.
  O CEVAPTAN VE PAVLUSUN CEVABINDA ŞU GORULMEKTADIR. “TAMAM ISANIN KENDISI GELECEK AMA DAHA COK ZAMAN VAR. KIMSE BU GELISIN RUHANI OLACAGINI TARTISMIYOR. HERKESIN SORDUGU SORU ŞU “HANI NIYE HALA GELMEDI”. TARTIŞMADA GELİŞİN CİSMANİ OLACAĞINDA HEPSİ HEM FİKİR. BUNU TARTIŞAN YOK. ONLARA HER IKI MEKTUPTA VERILEN CEVAP TA “TAMAM GELECEK AMA DAHA COK ZAMAN VAR.BÖYLE OLMASI DA ÇOK NORMAL. ÇÜNKÜ İSA BİR SÜRÜ İNSAN “SİZLER BENİM GELİŞİMİ GÖRECEKSİNİZ.DAHA SİZLER İSRAİLİN BİR ÇOK KASABASINI DOLAŞMADAN BEN TEKRAR GELECEĞİM” DEMİŞ. OLAY BU KADAR AÇIKKEN SEN HALA BANA HİÇ BİR DELİL YAZAMADIN DEMEK İNCİLLE VEYA İSA İLE ALAY ETMEKTİR.
 34. THOMAS demiş ki:
  August 27th, 2013 at 16:42EVET HAKLISIN.ALAY EDİYORUM
 35. THOMAS demiş ki:
  August 27th, 2013 at 16:44BEN ÖZÜR DİLERİM İNCİLDE CİSMANİ GELMESİ TARTIŞMASINI GÖREMEDİM
 36. THOMAS demiş ki:
  August 27th, 2013 at 16:47ÇAĞIN BİTİMİ VE SENİN GELİŞİN NE ZAMAN OLACAK DİYE SORDUKLARINDA İSA ÇOK AÇIK CEVAP VERİYOR.VE ZAMAN KAVRAMI MS 100 YILLARINDA OLMASINA DAİR EN UFAK DELİL YOK.HA O ZAMAN GELDİ GELMEDİ TARTIŞMALARININDA YAŞANDIĞI VE YAŞANCAĞI BİR GERÇEK.ONA BAKARSANIZ 21.YY GELDİK HALA BU TARTIŞMA VAR.AYNI KIYAMET NE ZAMAN GELECEK GELECEK Mİ TARTIŞMALARINA BENZER TARTIŞMALAR O ZAMANDA VARDI.HAVARİLER BU KONUYA AÇIKLIK GETİRMİŞLERDİR.ANCAK BU DEMEK DEĞİLDİE Kİ O ZAMAN Kİ ZAMAN DİLİMİNDE GELECEK.
 37. İ.AKKURT demiş ki:
  August 27th, 2013 at 17:41SANA YİNE İNCİLLE CEVAP VERECEĞİM.“23-Bir kentte size zulmettikleri zaman ötekine kaçın. Size doğrusunu
  söyleyeyim, İnsanoğlu gelinceye dek İsrail’in bütün kentlerini DOLAŞMIŞ OLMAYACAKSINIZ” (Matta-10)
 38. THOMAS demiş ki:
  August 27th, 2013 at 17:53İSA BURDA DİRİLİŞİNİ KASTEDİYOR.ÇAĞIN BİTİMİNDEKİ GELİŞİNİ DEĞİL.ELMA İLE ARMUTU YİNE KARIŞTIRDIN İLHAN BEY’CİĞİM
 39. İ.AKKURT demiş ki:
  August 27th, 2013 at 19:07TABİ AŞAĞIDAKİ YILLAR SÜRECEK İŞLERİ 3 GÜNDE YAPACAKLAR VE İSA DA BU İŞLER BİRTİNCEYE KADAR ÇARMIHTAN SONRA DİRİLECEK. ZATEN DİRİLİŞTEN DEĞİL 2. KEZ YERYÜZÜNE GELİŞTEN BAHSETTİĞİ SON ÇÜMLEDE ÇOK AÇIK. AKIL SAHİBİ OLAN OKUSUN VE ANLASIN ELMA İLE ARMUDU:5İsa Onikiler’i şu buyrukla halkın arasına gönderdi: “Öteki ulusların arasına girmeyin. Samiriyeliler’in kentlerine de uğramayın. 6Bunun yerine, İsrail halkının yitik koyunlarına gidin. 7Gittiğiniz her yerde Göklerin Egemenliği’nin yaklaştığını duyurun. 8Hastaları iyileştirin, ölüleri diriltin, cüzamlıları temiz kılın, cinleri kovun. Karşılıksız aldınız, karşılıksız verin. 9Kuşağınıza altın, gümüş, ya da bakır para koymayın. 10Yolculuk için ne torba, ne yedek mintan, ne çarık, ne de değnek alın. Çünkü işçi yiyeceğini hak eder. 11Hangi kent ya da köye girerseniz, orada saygıdeğer birini arayın ve ayrılıncaya dek onunla kalın. 12Onun evine girerken, evdekilere esenlik dileyin. 13Eğer evdekiler buna layıksa, dilediğiniz esenlik üzerlerinde kalsın; layık değillerse, size geri dönsün. 14Sizi kabul etmez, sözlerinizi dinlemezlerse o evden ya da kentten ayrılırken, ayaklarınızın tozunu silkin. 15Size doğrusunu söyleyeyim, yargı günü o kentin hali Sodom’la Gomora bölgesinin halinden beter olacaktır.”
  Gelecekteki Sıkıntılar
  16 “İşte, sizi koyunlar gibi kurtların arasına gönderiyorum. Yılan gibi zeki, güvercin gibi saf olun. 17İnsanlardan sakının. Çünkü sizi mahkemelere verecek, havralarında kamçılayacaklar. 18Benden ötürü valilerin, kralların önüne çıkarılacak, böylece onlara ve uluslara tanıklık edeceksiniz. 19Sizleri mahkemeye verdiklerinde, neyi nasıl söyleyeceğinizi düşünerek kaygılanmayın. Ne söyleyeceğiniz o anda size bildirilecek. 20Çünkü konuşan siz değil, aracılığınızla konuşan Babanız’ın Ruhu olacak.
  21“Kardeş kardeşi, baba çocuğunu ölüme teslim edecek. Çocuklar anne babaya başkaldırıp onları öldürtecek. 22Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek. Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır. 23Bir kentte size zulmettikleri zaman ötekine kaçın. Size doğrusunu söyleyeyim, İnsanoğlu gelinceye dek İsrail’in bütün kentlerini dolaşmış olmayacaksınız. MATTA-10
 40. muhammed mehdi demiş ki:
  August 28th, 2013 at 09:01möööööööööööööööö
 41. THOMAS demiş ki:
  August 28th, 2013 at 11:49BENCE MUHAMMED MEHDİYE NE KADAR TEPKİ VERİRSENİZ O KADAR HIZINI ARTTIRACAK İLHAN BEY.NEYSEARMUTLA ELMALARI KARIŞTIRDIĞINIZI SİZA İZAH ETMEYE DEVAM.
  MATTA 10 DAKİ İFADE ELBET İLK DİRİLİŞİ ANLATIR NEDEN?BİR KERE BU AYETTE İFADE EDİLENLERİN SEBEBİNE BAKALIM.İSA 12 ELÇİSİNİ İLK GÖREVLENDİRDİĞİ ANDIR.VE TÜRLÜ TÜRLÜ TALİMATLAR VERİR.VE DERKİ BEN GELİNCEYE DEK İSRAİL ŞEHİRLERİNİ BİTİRMEMİŞ OLACAKSINIZ.DOĞRU.
  MATTA NIN İLERLEYEN BÖLÜMLERİNE BAKARSA NIZ MESELA MATTA 28 E BAKALIM.O BÖLÜM İSA NIN DİRİLİŞİNİ ANLATIR.VE ÖĞRENCİLERİNE DİRİLDİKTEN SONRA ÇAĞIRIR VE ORADA TEKRAR TALİMATLARINI VERİR.NEYMİŞ BU TALİMATLAR BAKALIM.16On bir öğrenci Celile’ye, İsa’nın kendilerine bildirdiği dağagittiler. 17İsa’yı gördükleri zaman O’na tapındılar. Ama bazıları kuşku içindeydi. 18İsa yanlarına gelip kendilerine şunları söyledi: «Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi. 19Bu nedenle gidin, BÜTÜN ULUSLARI öğrencilerim olarak yetiştirin. Onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh’un adıyla[çç] vaftiz edin. 20Size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, DÜNYANIN SONUNA DEK HER AN SİZİNLE BİRLİKTEYİM.»mATTA 28NE DİYOR İSA.İSA DİRİLTİLMİŞ ÖĞRENCİLERİNE GÖRÜNMÜŞ VE TEKRAR TALİMATLAR SIRALANIYOR AMA BU SEFER NE DEMEK İSTİYOR.O ZAMANA KADAR ZATEN ÖĞRENCİLERİ İSRAİLDE DUYURMUŞLAR İMANLARINI.ANCAK BU SEFERİNDE NE DİYOR İSRAİL ŞEHİRLERİYLE KALMAYIN GİDİN TÜM ULUSLARA,VE BABA ,OĞUL VE KUTSAL RUH ADIYLA VAFTİZ EDİP ÖRENCİLERİMİ YETİŞTİRİN.VE EN EN ÖNEMLİSİ NE DİYOR BEN DÜNYANIN SONUNA DEK YANINIZDAYIM.
  EVET ŞU AN DA İSA ZATEN TANRININ YANINDA DİRİLTİLİP ĞÖĞE ALINMIŞ YERİNDE ANCAK DÜNYANIN SONUNA KADAR ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE OLACAĞINI SÖYLÜYOR.BURDA VAR MI MS 100 YILLARINA KANIT YOK.

  SİZ CİMBİZLA BİR AYETİ SEÇİYORSUNUZ BAK BU KANIT DİYORSUNUZ BURDA NE YAZIYOR.EVET YAZIYOR.AMA NEDEN YAZIYOR BUNUN ANLAMI NEDİR?BAĞLANTISI NEDİR?İLERİSİNE GERİSİNE BAKMADAN FİKİR ÜRETİYORSUNUZ VE BUNA DA KANIT DİYORSUNUZ.

  İSA MATTA 10 DA DİRİLİP ÖĞRENCİLERİNE GÖRÜNECEĞİNİ YANİ İLK GELİŞNİ ORADA KASTETTİĞİ ÇOK AÇIK ÇÜNKÜ İLERDE NE OLMUŞ YAZDIM.OLAY NEYE DÖNÜYOR İSRAİL ŞEHİRLERİNDE ÇIKIP TÜM ULUSLARIDA KAPSAYACAK BİR YÖN HALİNİ ALIYOR.BAKIN MATTA 28 DE İSA BEN DÜNYANIN SONUNA KADAR SİZİNLE BİRLİKTEYİM DİYOR.BU HERHALDE CİSMANİ BİR GÖKTE BEKLEYİŞ ELBET OLAMAZ.VE MATTA 24 DEKİ ÇAĞIN BİTİMİ SORUSUYLA DA UYGUN BİR İFADEDİR.
  BİZLER NE DİYORUZ İSA GELECEK AMA DÜNYANIN SONU GELDİĞİNDE GELECEK DİYORUZ.NEYE DAYANARAK.KUTSAL KİTABA ,İSA NIN SÖYLEDİKLERİNE VE İNCİL E DAYANARAK.AMA BÖYLE TEK BİR ŞEYİ ALIPTA DERİN DÜŞÜNMEDEN ÖTESİNE BERİSİNE BAKILMADAN OKUNURSA HİÇBİR ŞEY ANLAŞILMAZ.ANLADIĞINIZI DA BÖYLE TERS ANLARSINIZ.BENİM BURADA AMACIM NE SİZİNLE DİDİŞMEK NE EGOMU TATMİN ETMEK,SADECE ÜZÜLÜYORUM İNANCIM HAKKINDA BÖYLE YANLIŞ DEĞERLENDİRMELER YAPILMASINA.ANCAK TABİİ Kİ BİR KONUŞURSUN İKİ ANLATIRSIN ÜÇ KERE İZAH EDERSİN E KARŞINDAKİ HALA TU KAKA DERSE.PEKİ SEN BİLİRSİN DERSİN ÇEKİLİRSİN.BİZİM DE YAPTIĞIMIZ BUDUR ZATEN.
  ALLAH HEPİMİZİ KÖTÜ OLANDAN KORUSUN.

 42. İ.AKKURT demiş ki:
  August 29th, 2013 at 09:32TAMAM SAYIN THOMAS ELMALARLA ARMUTLAR İYİCE KARIŞTI. OKUYUCULARIMIZ GEREKEN AYIRIMI KENDİLERİ YAPAR. BÖYLECE İZLEYİCİLERİMİZ İÇİN ÇOK YARALI YENİ BİR KONU TARTIŞILMIŞ OLDU.

663 toplam okundu, 0 bugün okundu, 02.07.2024 son okundu