İsraili solcu eylemci Fahima Müslüman oldu
İsrailli solcu eylemcilerinden Tali Fahima müslümanlığa geçerek ismini değiştirdi.
Salı, 08 Haziran 2010 17:53

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Batı Şeria’daki El Fetih’in askeri kanadı El Aksa Şehitleri Tugayı’nın Cenin’deki liderlerinden Zekeriye Zubeydi ile dostluğuyla gündeme gelen ve bu nedenle “düşmana bilgi sızdırdığı” gerekçesiyle cezaevine de giren İsrailli ünlü solcu aktivistlerden Tali Fahima İslamiyeti kabul etti.

Fahima’nın geçen hafta İsrail’in kuzeyindeki Arap kentlerinden Umm El Fahem’e gidip, İslami Hareket’in kuzey Bölgesi sorumlusu Şeyh Raid Salah ile görüştüğü bildirildi. Şeyh Salah, Mavi Marmara gemisi aktivistleri arasındaydı ve bir kaç gün gözaltında tutulduktan sonra, geçen cuma evinde göz hapsinde tutulmak üzere bırakılmıştı. Tali Fahima, buradaki El Faruk camiinde, dün 4 imamın huzurunda Müslüman oldu.

Lod kentindeki İslami Hareket Başkanı Şeyh Yusuf Elbaz’ın, Tali Fahima’yla temas kurduğu, bu görüşmelerde kendisine cesaret verip, İslamiyet ve değerleri hakkında konuştuğu, bilgiler verdiği bildirilirken, Fahima da yaptığı açıklamada İsrail’deki İslami Hareket’in Kuzey Şubesi sorumlusu “Şeyh Raid Salah’tan çok etkilendiğini” belirtti.

Fatima, “Onu ilk kez gördüğümde sanki içimde bir şeyler sarsıldı.. Kendisini daha önce hiç görüp konuşmamama rağmen, Şeyhin tevazusu sanki beni İslamiyete çağırdı” dedi.

Fatima’nın Dr. Raed Fethi, Şeyh Yusuf Elbaz, El Faruk camii imamı Tevfik Yusuf ve Şeyh Yusuf Rıdvan’ın huzurunda Müslüman olduğu da belirtildi.

İslami Hareket de Fahima’nın İslamiyeti kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yusuf Elbaz ise “Fahima, artık Müslümandır” dedi.

0 toplam okundu, 0 bugün okundu, son okundu